Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja darilo za mamico po porodu

darilo za mamico po porodu

Pozdravljeni,

Dan D se bliskovito približuje. Razmišljam o darilu, ki bi ga dal “mački” po porodu (ali pa kak dan kasneje:)). Kak nasvet?

Seveda se zavedam, da je največje darilo otrok, pa vendar bi ji rad pokazal, da se tudi v bodoče ne bo ves svet vrtel le okrog otroka, ampak da je ONA zame še kako pomembna…

lep dan želim vsem,
mačkon

Pozdravljen, mačkon!

Če sodim po sebi, je nakit vedno lep in trajen spomin – lahko tudi kaj posebnega vgraviraš.

Vesna

dragi mačkon,
priporočam ti, da se ZARES potrudiš, ker to ostane v spominu za vednoooo! (iz lastne izkušnje)
Moja izkušnja: Torej, tisti četrtek, ko sem prišla domov iz bolnice, je bil zame res nekaj posebnega. Ko sva se pripeljala do garaže, je bil na vratih prilepljen velik papir, na njem pa je s sprejem napisal: Dobrodošla doma, Bine in Liza.
Potem sem prišla v stanovanje in glej glej, povsod raznobarvni baloni – za koga drugega kot zame in za bejbico – prvovrstvo. Neomejena količina solzic sreče…
Ko sem podojila sineta in ga zrihtala, pa je moj ljubi od nekod privlekel še majhno škatlico z uhani, ki sem jih hodila gledat že dve leti – nisem mogla verjet.
Skratka – crkljal me je kot kraljično in moram ti povedati, da to po vseh neprijetnostih poroda in bolnišničnega bivanja zeloooo paše.

Torej, naj ti presenečenje uspe. Oglasi se, kako je bilo, me prav zanima.
Aja, pa še to – da bi bila tvoja mucka in mali mucek zdrava.

nova
Uredništvo priporoča

oh nakit je ze tako oguljena zadeva….za moje pojme, da ne bo pomote.

Pozdravljen Mačkon,

meni je moj dragi kupil uro, na zadnjo stran pa dal vgravirati napis.

LP,Beti

P.S. Še vedno čakam na tvoje ideje v zvezi s parketom. Zdaj je mail v redu.

Meni se zdi nakit zelo primeren. Lep in uporaben spomin. Tudi na Šoli za starše so bodočim očkom svetovali, da naj po porodu mamico razveselijo s čim majhnim in dragocenim…

Meni je dragi v zibko položil prstan (enak kot sem imela uhane). Odkrila pa sem ga šele po prihodu domov ko sem hotla položiti najino štručko. Bila sem nadvse ganjena. Drugače pa so nadvse lepe ure STORM, ki so lahko lepo darilo.
LP N:

Mene je mož presenetil z teleobjektivom za fotoaparat, da sem lahko od blizu slikala najino čebelico. Nakita ne maram in sem možu izrecno prepovedala, da bi ga kupoval!
Pri tvoji Muci pa upoštevaj njene želje, malo jo opazuj, kdaj se ji zasvetijo oči! Mogoče je to kakšna knjiga, nakit, slika ali pa kakšen kos pohištva, mogoče lučka za nočno dojenje???

Pozdrav, Eva

Joj imam jaz lepe spomine na oba prihoda iz porodnišnice (slike malo manj, ker je mami cela spacana od solzic).
Prvič je dete imelo zlatenico in do zadnjega nisem vedela, kdaj bova šla domov. No, ko sva dobila zeleno luč, sem takoj moža poklicala naj pride. Prišel je s totalno piskavim glasom in jaz sem ga nahrulila, da še vedno “zaliva” sinovo rojstvo (8. dan po porodu). Ko smo prišli domov je bilo celo stanovanje okrašeno z baloni (ki jih je napihnil v nekaj minutah in zato bil brez glasu) in čakal me je čudovit prstan.
Ob drugem prihodu sta s sinom pripravila velik napis in balone, za prstan pa mi je sin povedal že kar med potjo domov.
Tako zdaj nosim za vsakega mojega moškega po en prstan :-))))))).
Čudovito rojstvo (ne pozabita rečt za alternativno porodno sobo, za katero lahko vzameta zraven tudi svoje CD-je), lepo bebo in čimkrajše bolnišnično bivanje vam želim!
Klara

Mene je mož presenetil s prečudovito ogrlico, ki sem jo kar nekaj časa občudovala samo sem mu samo enkrat omenila, da kaj takega bi pa jaz imela ko ova na zeleniveji. Res je mogoče nakit oguljen, samo vsakič ko si nadenem ogrlico se spomnim, kako sem jo dobila.

p.s.
želim vama čimlažji in hiter porod!!

Sama nisem udarjena na nakit, ampak ob rojstvu dvojčkov sem dobila lep prstan s pravimi kamni, za naslednjega malčka pa še enega. Sedaj ju imam vedno na roki in vsakokrat, ko jih pogledam pomislim na moje čukce (pa na moža in na tiste krasne prve dni po rojstvu otrok).

Lp, brina

Hej,Mačkon mislila sem,da si bolj pameten.Vsepovsod znaš deliti nasvete,kaj pri sebi pa si crknu?
Mačkon,Mačkon,sem mislila,da imaš boljše veze z možgani.
l.p.
p.s. milo za drago.

Jaz sem od možička že v porodnišnici dobila za vsakega otroka prstan – noter pa vgravirano otrokovo ime in datum rojstva.

Samo darilo mi ob tem, ko sem ga dobila ni pomenilo toliko, kot mi pomeni danes. Takoj po porodu res ni stvari, ki bi bila lahko pomembnejša in lepša od novorojenega otroka. Je pa sedaj toliko lepše, ker se ob pogledu na svoje roke spomnim tistih trenutkov v porodnišnici in na moje lumpe doma. Ja, svojo družino nosim “tudi na rokah” – v obliki prstanov.

LP Mateja

Hvala za nasvete, vendar bo kar težko (kot sem domneval)…

Naj povem nekaj dodatnih informacij.

Ročne ure ne nosi. Za prejšnji rojstni dan si je dolgih prigovarjanjih, da nekaj vendarle mora dobiti, izbrala mobitel in tudi to torej opade. Nekaj prstanov je na roki in jih nikoli ne sname. Kakšnega novega prstana si ne želi (pravi, da bi si ga sicer že kupila), zraven tega ima precej dodelan okus in jaz najbrž ne bi izbral pravega. Nosi ročno izdelane uhane, ki sem jih dal narediti po naročilu, kar bi bilo težko preseči. Ogrlica (spomin) je bila pred kratkim generalno obnovljena. Zapestnic ne nosi. Obleke odpadejo. O kozmetiki nimam pojma. Relativno ugoden finančni položaj nama dopušča dogovor, da si vsak sam kupi česarkoli si zaželi (če se stvar da kupiti). Vendar so njeni “nakupovalni pohodi” zelo redki…

Velikega pompa in šova ne mara.

Absolutno ni materialist in pravi, da je v življenju popolnoma srečna in zadovoljna.

Vem, da imam pravzaprav zlato ženo, vendar…
No, pa jo preseneti, če znaš…

lp
mačkon

PS: Edina trenutno neizpolnjena želja je večer v savni ali pa partija squasha, to pa ne gre…

Hej, kupi ji laptop!
Da bo lahko surfala od doma,
pa se ADSL…

Precej fajn zabava ze tiste dni, ko je mozicek na squashu, jaz pa s twinsi doma…
uzivajta,
N.

Modema noče imeti, laptop ima, pa še ni bil vključen, odkar je doma. Pravi, da je bilo prej v službi vsak dan 10+ ur računalnika kar dovolj…

vseeno hvala
mačkon

Pozdravljen!

Jaz sem dobila rocno uro z briljanti (ponavadi tudi sama ne nosim ure, vendar je utemeljil zadevo, da je ta ya trajen spomin in ne toliko za nosenje), kasneje pa se digitalni foto z dodatnimi spominskimi karticami, ker sem malega neprestano skljocala in je z digitalcem vse bolj enostavno.

Nekaj bo ze.
Vso sreco obema, mojca.

jaz ti bom pa takole rekla: če že res vse ima, potem ji materialnih dobrin pač ne moreš dati. pač pa ji po prihodu domov čim več pomagaj, jo razbremeni, ljubkuj (njo in otroka), daj jima vedeti, da sta zate vse na svetu. menim, da novopečeni mamici to ogromno pomeni (vsaj meni je!).
drugače jo pa lahko kasneje vprašaš, če je mogoče kakšna stvar, ki si jo želi.

Kaj pa blazino za dojenje v obliki črke U – to je sicer res bolj kratkoročna zadeva – uparabna pa od sile.
Obvezno poročaj – me prav zanima kako se boš znašel!!! Srečno.

So ji morda všeč slike, kipi ali starine? Naša babi in dedi sta nam ob vsakem rojstvu podarila umetniško sliko … Ali pa morda lep biser v školjki?

brina

New Report

Close