Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja V sušilcu vse smrdi !!!

V sušilcu vse smrdi !!!

Jaz imam tisti Indesit pralno sušilni stroj, ki ste ga že toliko kritizirale v forumu. V bistvu sem z njim zadovoljna, le ko perilo sušim ima potem tak čuden vonj. A se da kaj kupit, da bi bilo kaj bolje, poznate kaj takega in kje kupite ?? Slišala sem da baje obstajajo neke vrečke, pa sem zadnjič v sparu spraševala prodajalko, pa ni imela pojma, jaz pa tud nisem imela preveč časa z mojim malim, da bi raziskovala.

Hvala vam za vse !! Lp, Ninča.

Jaz sem v Mueller-ju kupila Lenor krpice (robčke) za v sušilni stroj. Res je pa, da jih nisem videla nikjer drugje kot tam. Niti v Mercatorju, niti v Šparu, niti v DM-u.

Pojma nimam v čem je fora, da tega ne prodajajo povsod.

Lep in dišeč pozdrav,

Nataša

Po cem pa smrdi v susilcu?
Namrec, pri nas imamo na vikendu en Aristonov pralnosusilni stroj model Margherita in ko v njem kaj susim, vse smrdi po zazganem. Mislim da se ga ne da nikakor prepricat, da bi susil na manjsi temperaturi. Perilo je zmeckano in ga vec sploh ne uporabljam za susenje, ceprav naj bi to bil tisti model 4×4, torej stiri kg operes in posusis, brez da pol perila najprej vzames ven.
Doma imam navaden, najcenjesi Gorenje susilec ine je cudovit, ceprav ima samo dve funkciji…
Zacelo me je pocasi zanimati, ali pac pri Aristonu oz. Indesitu prodajajo zanic robo? Z njihovim pomivalcem pa sem zadovoljna, posebej ker so cene ugodne.
lp
n.

nova
Uredništvo priporoča

Pa ne smrdi po zažganem, pa ne vem, tak čuden vonj je, da ni podoben ničemur, kaj pa vem.

Ninča.

Kaj pa če sušiš samo polovico perila in to takoj ko se opere.

Jaz imam tudi Indesitov pralno-sušilni stroj pa mi po sušenju nič ne smrdi. Res pa je, da perilo (žal) ne diši več po “mojem” rumenem Lenorju! Nima pa neprijetnega vonja. Moti me pa to, da je perilo po sušenju zmečkano, in da včasih ne posuši do konca.

tudi jaz imam Indesit pralno sušilni stroj in kadar sušim perilo dam zdraven perila tudi en robček, ki ga malo namočim v mehčalec – perilo se lažje zlika in lepo diši

Jaz dam v sušilec zraven en robček, ali kakšno drugo krpo, ki jo malo namočim v mehčalec.

To pa je ideja!

Dobra ideja tole z robčkom. Vedno dam v sušilca takoj ko operem in samo polovico perila, pa vse tisto dišeče izgine. Zmečkano ni nikoli, večine stvari ne likam ampak samo pogladim z roko. Je pa treba to narediti takoj ko se posuši, čez pol ure je pa res že malo težje.

Hvala vsem in lp. Ninča.

Tudi jaz sem imela sušilni stroj indesit. Služil mi je 7 let. Perilo je bilo posušeno, ga je bilo pa potrebno vedno likati. Glede vonja pa – mogoče se je v sušilcu oz. odvodni cevi nabralo preveč prahu, ki se sedaj segreva in smrdi.

Sedaj imam nov Gorenjev sušilni stroj, pa je slika čisto drugačna. Lepo posušeno perilo, brez posebnega likanja.

Oh, Indesit. O njem sem jamrala pred nakaj tedni, pa bi kar še malo. A nimam časa, zato bom pripisala samo tole:
Z lenorjevimi krpicami, ki se jih kupi samo v Milerju, se neprijetnega vonja ne da odpraviti. Zato bom sedaj poskusila z vašimi nasveti – robček z mehčalcem. Čisto nov stroj – perilo smrdi po novem stroju, včasih po zažganem. Imam občutek, da sedaj po nekaj tednih ne smrdi več tako močno. Z možem upava, da se bodo cevi “udomačile” in da kmalu ne bo več smrdelo.
Glede mečkanja pa tako – čeprav stroj reklamirajo, da se v njem suši toliko perila, kot ga opere – ne! Če to storim, bo perilo zmečkano in neenakomerno posušeno. Zato sem se navadila, da sušim v dveh ali treh delih, glede na vrsto perila.
Pa še to – preko elektronske pošte – naslov sem dobila na njihovi spletni strani – sem povprašala, kaj je s tem strojem narobe. Dobila sem tak odgovor:

> Subject: Pralno-sušilni stroj WD 125
>
>
> > Lep pozdrav g. Irena
> >
> > Zmečkano perilo po končanem pralnem ciklu – na dane podatke vam težko
dam konkreten odgovor; menim, da je v pralnem stroju prevelika količina perila; v navodilih je napisano koliko kilogramov določene vrste perila lahko perete v enem pralnem ciklu; v primeru, da v pralni cikel vstavite oblačila različnih materialov se
količina seveda spremenija (nalaganje po občutku); Sušenje perila – težko je določiti kolikšen čas je potreben za sušenje, kajti vsak material potrebuje določen
čas sušenja; sušenje v pralno sušilnem stroju se suši s pomočjo vode, če se
neko perilo predolgo suši prične odajti neprijeten vonj; PRIMER: v pralni stroj daste dva različna materiala oblačil, ki jih sušite na enako dolgem času – prvo oblačilo bo vroče, neprijetnega vonja in na delih vlažno; drugo perilo bo pa še vedno mokro; Koliko perila je potrebno dati v pralni stroj, na koliko ga prati in
koliko časa sušiti, najbolj točne so lastne izkušnje.
Sam doma tudi uporabljam enak pralno sušilni stroj, kot ga imate vi in se
tudi jaz serečujem z enakimi težavami. Občasno je vse v najlepšem redu, včasih pa mi tudi ne uspe.

Za dodatne informacije me lahko pokličete.
Vem, da niste želeli slišati takih odgovorov ampak kljub temu upam, da
sem vam malo pomagal.
Če menite, da je s strojem kar koli narobe, prosim pokličite naš
pooblaščeni servis VICOMA d.o.o. 01/5200 495
S spoštovanjem,

Robert Knez
M.A.& L. d.o.o.
e-mail: [email protected]
GSM: +386 41 78 00 38
Tel: +386 1 585 16 97

Imam pralno sušilni stroj Candy. Isto žehto, če jo želim osušiti moram razdeliti na več delov. Vendar pa zmečkanega perila nimam. Morda tudi zato, ker moraš perilo ko se konča ciklus sušenja takoj vzeti ven in ga preložiti na ravno podlago (sama ga dokler ne zlikam dam v sobo na stol) in likanje določenih stvari niti ni potrebno. Če ga pustiš v bobnu dal časa (morda toliko, da se stroj ohladi) pa je res perilo čisto zmečkano.

Glede vonja pa poskusi robček. Sama teh težav še nisem imela, tako da ne vem kako stvar deluje.

Nam tudi, in mislim da ni rešitev smradu odganjati s parfumom (krpicami) ampak najti vzrok. Smrdi tudi cela kopalnica medtem ko operira

New Report

Close