Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prestavitev menstruacije

Prestavitev menstruacije

Forumovke, prosim za nasvet:
ali ve katera, ali se da dobiti kakšne tablete za prestavitev menstruacije pri splošnem zdravniku? Na enem forumu sem to zasledila, ampak ne vem na katerem in kje.

Hvala že vnaprej in lep dan!

Kolikor vem, lahko to narediš le s kontracepcijskimi tabletami, če pa jih lahko predpiše splošni zdravnik, boš morala pa kar njega vprašati. saj ti bo to verjetno povedal po telefonu…
T.

mislim da se dobijo tablete samo pri ginekologu. ponavadi dajo kontracepcijske tablete da ti prestavijo , dobijo pa se tudi prav tablete ki jih jemlješ da jo prestaviš za željeni čas vendar ne vem imena , bo pa zdravnik sigurno vedel.lansko leto sem jaz za isti problem našla odgovor na spolnost.com aktualne teme.

nova
Uredništvo priporoča

Hello!

Moja sestra je zadnjič svoj problem, po vsebini enak tvojemu, rešila takole:
šla je k splošni zdravnici, ki ji je predpisala kontracepcijske tablete ter ji natančno izračunala način jemanja. Upoštevala je predviden datum M ter dan, ko bi ona želela dobiti M.
Na moje presenečenje ji je naročila, naj vzame le dvakrat po dve tablete v razmaku 12 ur.
Naj povem še to, da jemlje sestra tudi neke druge tablete, ki pa zmanjšujejo učinek kontracepcijskih tablet v smislu preprečevanja nosečnosti, tako da je s tega vidika nesmiselno, da bi jih jemala. Mogoče je splošna zdravnica tablete predpisala tudi zato, ker ji ona predpisuje tiste druge tablete.
Lp Liza M.

Hvala za odgovore!
Odločila sem se, da povprašam najprej pri svoji osebni zdravnici.

Med vztrajnim brskanjem sem najdla tisti forum in sicer na spolnost.com. Gre pa za tablete Primulet Gr. No – nekaj takšnega. Bom poskusila!

Lepo se imejte!

Čao, čao.

hej! m. lahko prestaviš z navadnimi kontr. tabletami. Če jih jemlješ, jih jemlješ pač naprej, se pravi, dokler ne želiš dobiti menstruacije. Druge tabletke pa so Primolut Nor, mislim dajih lahko predpiše tudi splošni zdravnik. Začneš jih jemati približno 5 dni pred pričakovano m., ponavadi kakšnih 10 dni. Potem , ko jih nehaš jemati , kmalu pride tudi m. lep pozdrav in lep dopust.

Za prestavitev menstruacije se lahko namesto kontracepcijskih tablet uporabi gestagenske tabletke/Primolut nor,Dabroston,Orgametril)ki pa nimajop zaščitnih lastnosti.Začnejo se jemati 2 do 3 dni pred pričakovano menstruacijo 2 krat 1 dnevno dokler si na morju(izletu) .Predpiše ji h lahko ginekolog iali družinski zdravnik.
Tiste,ki že jemljejo kontracepcijske tabletke za zaščito pa lahko prestavijo menstruacijo tako,da jih jemljejo brez 7 dnevne prekinitve .
Lep pozdrav!

Hvala za nasvet, toda ne uporabljam KT tudi drugače ne. Kaj sedaj?
Ugotovila sem, da je moja zdravnica cel mesec na dopustu in da jo nadomešča pediater?!? Danes grem k njemu, vendar menim, da mi ne bo hotel predpisati. Moram še reči, da sem kar pozna, saj naj bi m. dobila nekje drugi teden. Ne vem kaj bom naredila??? (6.9. pa grem na dopust)

Čao

Če ponoviva citirano z dne 5. 8.:Primolutnor ali drug gestagen (Dabroston,Orgametril)pričneš jemati 2 do 3 dni pred menstruacijo.Ker greš na dopust šele 6.septembra bo tvoja menstruacija na primer 10. septembra,to pomeni ,da začneš jemati tabletke po 2krat 1 na dan 7. ali 8.septembra.Jemlješ jih vse dni na dopustu.Po prenehanju jemanja v nekaj dneh pride menstruacija.
Recept ti lahko napiše tudi zdravnik,ki nadomešča tvojega.Tudi vsi ginekologi zato ne zahtevajo pregleda.
Priporočam pa,da si datum 1. dne menstruacije v avgustu zapišeš,da boš lahko pričela tabletke v septembru res jemati 2do 3 dni prej.
Leep dopust!

Včeraj sem bila pri zdravniku, ki nadomešča mojo osebno zdravnico – pediater. Ni imel pojma kako in kaj, pa me vpraša če se kaj spoznam na te stvari … povedala sem mu, kar ste mi napisale, da se lahko predpiše Dabroston, Primulut Nor … in začne brskati po knjigi zdravil in se odloči za Dabroston (da je to to). Pridem v lekarno, kjer me farmacevtka vpraša zakaj rabim in gre preverit, ker to ni za ta namen, da nima učinka. Kliče nazaj pediatra in mi potem da Primulut Nor.

Vendar ko berem navodila, me je kar groza. Kaj vse to prinese, pa tako daleč bom, da ne bi imela potem kakšnih nevšečnosti, stranskih učinkov. Ne vem več kaj je prav!

Hvala za pomoč!

Čao

Odločitev ali boš prestavljala menstruacijo je tvoja.Več o tem si lahko prebereš v forumu ginekologija in porodništvo-ISKANJE:PRESTAVITEV.
Če si zdrava(nimaš visokega pritiska,srčne,žilne ,ledvične bolezni…)stranskih učinkov ni pričakovati,včasih se le zgodi ,da tabletke ne primejo in se začne menstruacija kazati kot rjav izcedek,vendar je še vedno bolje kot pa imeti polno menstruacijo.

Živjo,

iz lastnih izkušenj močno močno odsvetujem jemanje tablet za prestavitev menstruacije. Ko sem bila stara 17, sem vzela tablete za prestavitev, ki mi jih je predpisal ginekolog, ker sem šla za daljši čas na morje, nisem pa še uporabljala tamponov (prav tako ne kontracepcijskih). Verjetno je bila to največja napaka, ki sem jo naredila v življenju. V enem mesecu sem se zredila 8kg, od takrat naprej sem imela, vse dokler nisem potem začela jemati kontracepcijske tablete, tako boleče menstruacije, da občasno nisem čutila nog in kar je najhuje, od tistega obdobja naprej sem začela izgubljati in izgubila ogromno las, ki se seveda niso (in se tudi nikoli ne bodo) vrnili.

En dopust v primerjavi z vsem tem… Kot pravim, odsvetujem.

Spoštovani,
stara sem 26 let in že eno leto jemljem kontracepcijske tablete Daylla, s katerimi nisem imela nobenih težav. Prejšnji mesec sem si zaradi potovanja želela prestaviti menstruacijo, zato sem kar nadaljevala z naslednjim zavojčkom tablet. Menstruacija se mi je vseeno pojavila (2 dni kasneje, kot bi jo dobila, če bi imela enotedenski premor). Nadaljevala sem z jemanjem KT, menstruacija je minila po enem tednu, kasneje pa sem še opazila krvave madeže. Sedaj sem v soboto vzela zadnjo tableto iz tega zavojčka, menstruacija bi se že morala pojaviti, pa se še vedno ni…Bi me moralo skrbeti, moram opraviti test ali normalno nadaljujem z jemanjem tablet po enem tednu in počakam na naslednji mesec? najlepša hvala za odgovor

Živijo!
Moje ime je Natalija in sem 12 let stara, vem da na forumu še ne bi smela biti a to je situacija na življenje ali smrt. Vsako leto gremo moj sestra, bratranec, dedek in jaz na morje. Mojih staršev ni saj sem letos prvič dobila menstruacijo in tamponov še ne uporabljam, ne želim uporabljati ali obstaja način, da bi M prestavila brez tablet???

New Report

Close