Najdi forum

še en firbec

Zanima me (saveda, če to ni skrivnost) koliko od vas je dobilo strije?
Ali ste se mazale s kakšno kremo, katero? Kaj pravijo vaši možje, fantje?
Jaz jih že imam, mi grejo grozno na živce. Ne upam se več slečt pred fantom.
Sram me je tudi, ko se slečem pred zdravnikom.

Jaz sem strije ŽAL dobila na prsih, in to kar kmalu. Takoj sem se začela mazati z Afroditino kremo, ampak mislim, da nikoli ne bom izvedela, ali res deluje. Z isto kremo se mažem tudi po trebuhu in za zdaj – tok tok! – strij tam nimam. Je pa res, da mi do poroda manjkata še dva meseca.

Fant mi pa dopoveduje, da se strije sploh ne vidijo… ha ha!!!

Jaz sem se mazala s Fissanovo kremo proti strijam in mandljevim oljem. Nimam niti ene, čeprav dr.Pušenjak (o tem je bilo ogromno napisanega), da nobena krema ne pomaga, ker strije nastanejo pod vplivom placente ali jih pač ni.

Martina

Zredila za 21 kg, nič mazala, nič strij… Čeprav se meni ne zdijo tako grozna stvar…

Maxi

Nisem se mazala z nobeno kremo in tudi strij nisem dobila. Mislim pa, da je vse odvisno od kože od njene elastičnosti. Poznam kar nekaj žensk, ki so se celo nosečnost mazale s kremami, pa so vseeno dobile strije.
Kar pa se mojega moža tiče: on me ima rad pač tako kot sem , pa tudi preveč sva se namučila, da sva dobila najinega škratka, in naju take malenkosti kot so strije res ne bi motile. Tudi drugače nimam ravno popolne postave.
Imam pa celulit, pa se sploh ne obremenjujem s tem. Življenje je preveč kratko, da bi se zaradi tega ob tla metala. Živim kolikor toliko zdravo, pazim pa , da se ne zredim.
Moj nasvet: če le ne živiš od svoje postave, vrzi te skrbi vnemar in uživaj v veselem pričakovanju.
lp

Tudi jaz sem se zredila za 20 kg in nimam strij. Sem si pa pripravljala kopeli 2-3 x tedensko in vodi vedno dodala veliko olja (otroško Johnson&Johnson).

LP

Med nosečnostjo za 12 kg, strije po nosečnosti: nič, zavestna telovadba (lenoba!): nič, mišice rok: kot metalka kopja, trebuh rahlo (ne preveč) mlahav, večerja: kruhpašpehpaparadajz, pozna večerja: pasjaradost, huda odvisnost: sladoled, trenutna teža: 50 kg (me bo dete pojedlo), Polhi 9 kg (ej, se mi zdi, da se je zadnji teden zredil za 1 kg, he, he).

Pozdrav, Povhlja

Pozabila na kremo: enkrat tedensko Sanosan krema (cca 500 Sit), zadostuje za cca dva meseca.

Pridno sem se mazala od začetka in sem bila skoraj do konca vesela, da bom brez strij. Pri enem od zadnjih pregledov pa mi je sestra rekla, ja kaj je pa pri vas ratalo. Trebih mi kar ‘razneslo ‘ od spodaj jaz poa niti vidla nisem. Pri drugi nosečnosti je zacvetelo pa še nad popkom. Sekiram se pa ne , sploh , ko mi deklici rečeta, a ne mami, ti maš to po trebuhu zato, ker sem bila jaz noter in je trebuh rastel. Mož se pa tudi ne pritožuje, zaenkrat. Lep pozdrav in uživaj !

Med nosečnostjo sem se zredila za 15 kg, strije pa sem dobila zadnja dva meseca in sicer po notranji strani nog. Bilo mi je grozno, bile so vijoličaste barve. No sedaj pa se skoraj nič več ne vidijo. Mož mi je rekel, pa kaj se sekiraš, saj te z letala ne vidijo in vidim da je imel prav. Mazala pa si nisem z nobeno kremo.
Lahko ti pa še povem, da moja kolegica se je že prej mazala s kremami predno je bila noseča ( za moje pojme je bila preveč suha), sedaj ko je noseča 7 mesecev se je zredila za borih 5 kg, strije ima pa po nogah, trebuhu.

Vse strije, ki jih imam, sem pridelala še med puberteto, ko smo se tlačili v tiste hiper ozke kavbojke. Med nosečnostjo pa sem se mazala z oljem za nosečnice od Welede. Morda je pa res pomagalo, ker nisem dobila nobene nove strije. Je pa celulit zato toliko bolj pridno rastel.

Imam strije še iz pubertete, ko še nisem imela pojma kako in zakaj nastanejo.
Iz nosečnosti na trebuhu nimam niti ene. Mazala sem se z Niveo proti strijam, ki sem jo kupovala v Italiji. Včasih sem se namazala tudi z mandeljnovim oljem, ampak redko.

LP
Čoko

Jaz sem se zredila za 15 kg in v zadnjih dveh mesecih se je “piška” spravila bolj naprej, tako da sem imela ogromen trebuh. Strije mi niso nastale, mogoče iz razloga, da sem se od vsega začetka mazala z Afrodito – proti strijam. Nastale pa so mi na prsih, saj so se mi v prvih mesecih nenormalno povečale.

Uživaj in se ne sekiraj preveč. Predvsem je zdravnik videl že vse mogoče in ga tvoje strije niti ne ganejo preveč!

LP

Strij nisem dobila, uporabljala sem kremo Vichy, ampak zelooo poredko (lenoba), vcasih po cel mesec nic. Tako da zagotovo ni krema tista, ki bi meni pomagala.

Kar se pa tice tistega: “Ne sekiraj se zaradi strij!” je pa takole: sama se nic ne sekiram, cetudi bi jih imela, sploh nisem obremenjena ne s tezo ne s celulitom ne s postavo… Zadnjic pa mi je kolegica pokazala svoje. Punce, cesa takega se v zivljenju nisem videla. Cel trebuh… ma ne znam niti opisat! Nagubano in nagrbanceno, koza kar visi, globina gub tudi po centimeter,… S takim trebuhom… vprasanje, ce bi se kdaj oblekla dvodelne kopalke. Menda jih ne bi. Ker tisto pa res ni za pogledat. Na sreco se je kolegica sprijaznila, nosi enodelne kopalke, sekira se pa ne. Prav obcudujem jo.

Tina

Med nosečnostjo 24 kg gor in nobene strije, po nosečnosti 28 kg dol in strije po bokih.
Naši fantje in možje pa takih stvari skoraj ne vidijo, razen če cel dan zraven njega jamraš, glej moje strije in oh a niso grde in podobno. Brez veze se sekiraš, ker moške navadno zanimajo druge stvari na ženski, ne strije, teh še opazil ne bo.

IMAM STRIJE PA NE MALO. SEM SE MAZALO S KREMO KI SO MI JO NAMEŠALI V LEKARNI TAKO FUL MASTNO PA NI PRAV NIČ POMAGALO. ČE SO TI USOJENE TI NOBENA KREMA NE POMAGA. ZARADI NJIH TI NI TREBA BITI PRAV NIČ NERODNO, STRIJE SO NEKAJ VSAKDANJEGA. KO SE BOŠ MALO POSONČILA SE BODO BISTVENO MANJ VIDELE. NE SEKIRAJ SE ZARADI NJIH!!!

Jaz sem strije po prsih dobila pri 17ih, ko sem začela jesti kontracepciske tablete – napaka.
Med prvo nosečnostjio sem se mazala z Penaten kremo proti strijam, ki vem da sem jo kupovala samo v Avstriji, ker se drugje ni dobila in sem jo odnesla brez strij. Sedaj v drugi nosečnosti sem pa malo zanemarila mazanje. Sem šele konec četrtega meseca in se mi je zdelo prezgodaj, samo se mi zdi da sem jih fasala ob strani trebuha. Nisem čisto sigurna, ker smo ravno iz dopusta in imam bolj suho kožo pa ne vem a so strije ali se samo luščim, vsekakor sem poiskala preostanek kreme in se hitro začela mazat. Če so, so čist drobcene, samo tudi moj dragi pravi da jih sploh ni in da delam paniko iz niča. On jih tudi na prsih ne vidi, pa so dolge črte 3 cm. Mi pač zna pihat na dušo. Samo jaz se pretirano ne sekiram. Na morju sem vseeno zgoraj brez.
Jasmina

Joj ne sekiraj se – jaz jih imam od hitre rasti. Zdaj, po porodu jih je pa še več. A te bo tudi pred fantom sram ko boš dobila prve gubice? A misliš, da je fant s tabo zaradi izgleda – če je je žalostno.
ines

Živjo, zanima me je možno, da ženske, ki imajo nižjo telesno težo oz. ki so bolj suhe (50kg-55kg) prej dobijo strije v nosečnosti, kot ženske, ki so malo bolj močne.

Ali kilaža pri strijah sploh ni pomembna in je isključno važna elastičnost kože?

New Report

Close