Najdi forum

Nenaden jok zvečer

Pozdrav,

imam eno vprašanje oz. težavo. Doma imamo 6 mesecev stara dvojčka. Eden izmed njiju se že kakšen mesec vsak večer okoli 21- 22 ure zbudi in prične zelo zelo glasno jokati. Umiri se, ko nekdo pristopiti do njega in ga vzame v naročje. Zanimivo je, da se niti ne zbudi, saj ima običajno zaprte oči, tako da bi rekel, da se jok odvija kar v spanju. Potem ko ga vzameš v roke se kar hitro umiri in zaspi nazaj. Včasih se zgodi 1x, včasih pa tudi večkrat na noč.
Predvsem je moteče, ker vedno zbudi bratca.

Morda kakšen nasvet, predlog zakaj bi se lahko to dogajalo? Kako rešit težavo?

Hvala.

Če je vsak večer ob približno isti uri, bi jaz ugibala, da je en zunanji dejavnik. Lahko tudi kaj zelo banalnega npr. Sosed spusti psa ven in prižge luč, ki otroku zasveti v posteljico ali pa kdo približno takrat začne TV gledati v spalnici, …
Zdaj po skromnem zapisu, bi ugibala, da takrat nekdo luč prižge in ga svetloba zbudi, ker če bi npr. Zgornji sosed dal perilo prati, bi se oba otroka zbudila.
Preveri, če je kaj takega mogoče…

Hvala za odgovor. Ampak mislim, da to ni to. Bi rekel, da se otrok niti ne prebudi v celoti. Sploh pa nikoli v tem času nisem zaznal nobenega motečega dejavnika.

Bolj deluje, kot bi ga v sanjah nekaj zmotilo, saj ima ob joku še zaprte oči. Prične res glasno jokati dokler ga ne vzameš v naročje. Potem se zelo hitro potolaži in zopet zaspi. Včasih se zgodi 1x včasih večkrat na noč, zanimivo pa je to da se to vedno dogaja nekje do 23. ure. Potem je do jutra mirno.
Razmišljali smo že o krčih, saj je imel do 5. meseca z njimi velike težave ampak bi tudi rekel, da to ni, saj ni videt, da bi se zvijal, pravzaprav samo glasen jok

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
veckrat prebiram nemske forume in sem zasledila, da je vas problem nekaj obicajnega za dojencke stare od 6 do 10 mesecev. Zal ni neke resitve. Obstaja tudi tako imenovan Nachtschreck, vendar se le redko pojavlja pri otrocih mlajsih od enega leta.
Lp

Hvala za odgovor. Sem malce prebral kaj to pomeni in bi načeloma bilo možno.

Zivjo,

Tole deluje kot nocne groze, ceprav precej mila verzija (verjetno ker je se majhen).
Nasa punca jih ima tudi veckrat na mesec. Sicer je res stara sedaj 5 let, ampak zgleda tako da zacne okoli 22.30-23.00 vpiti, mrmrati nerazumljivo, oci na siroko odprte, ce je hudo me zacne tepsti. Ko sem to prvic dozivela….grozna izkusnja. ☹️ Sedaj takoj ukrepamo, jo vzamemo k sebi v posteljo in jo objemamo, dokler ne popusti. Ko se zbudi, se nicesar ne spominja. Brez strahu, bo minilo. Se tolazim tudi jaz 🙂. Lp

New Report

Close