Najdi forum

Tašča sem

Pozdravljeni, imam vprašanje za mlade. Sem tašča in babica. sem že vdova, zato sama. Vnučke, vsi so še predšolski, obožujem. Večinoma se z mladimi razumem in čakam povabilo, ne kličem. Le sem in tja recimo na 14 dni vprašam kako so. Pogosto me povabijo, tudi kam gremo skupaj. Vnučki so radi z mano, obožujemo se. Pa kljub vsemu z eno snaho je malce nestrpen odnos, samo včasih in ne vem kaj narest. Ne upam vprašati. To je občasno. Vse imam enako in zelo rada. Vendar pri snahi enkrat naredim prav, drugič ne. Včasih nič prav, včasih me vabi, vozi. Upam, da uredim še ta odnos, potem bo res lepo. Drage mlade, kaj naj naredim, kaj vas moti pri taščah. Poskušam pohvaliti ali sem tiho, pa verjetno včasih kaj rečem, kar ni prav. Vprašam, naj pove, če kaj prav ne naredim, kadar pazim male. Tudi sina vprašam, pa ne pove. Pravi, da bodo že povedali, če bo kaj narobe. Nekateri mi pravijo, da se preveč ukvarjam z vnuki in sinom in premalo dam pozornosti nanjo? Je tudi to mogoče? Kako naj pa too naredim? Ker sicer mi je zelo dara?
Hvala za odgovore.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Uponiki

Pač ne poznam tebe ali tvoje snahe, ampak to, da ti en reče in se TI sekiraš, da se preveč ukvarjaš s svojimi vnuki in premalo pozornosti namenjaš snahi – pa a tipkaš iz zaprtega oddelka psihiatrije mogoče? Kaj pa z ostalimi snahami delaš več ali manj, da je tale taka žrtev?

V odnosu (kakršnem koli) sta vedno dva, nista pa vedno oba problem. Sem prepričana, da si že videla/slišala kakšne nagnusne svinjarije ene delajo, sama si bila snaha, veš kako je lahko lepo ali hudo.

Da povem kaj mene moti pri pokvarjenih sadistih, ki so ali niso tašče: nesramnost, žaljenje, psovanje, ukazovanje, laganje, da se par let vsak J* dan po več ur zafrkavam in fehtarim, da gnila *** blagovoli se zmisliti kaj bi žrla, potem do večerje hitim, da ne bo prepozno, pa zažgano, pa za minutko premalo pečeno, ali pa minutko preveč pečeno, pa pesti držati da se ni ravno danes zmislila, da jo skušam s soljo umoriti (bodisi ker je “danes” sol ta druga bela smrt, ali zato ker “rabi” sol, ali jod, ali sem zlobna ker ji ne privoščim obroka),… In če se zgodi čudež, da mi NIČ ne more očitati pa se mi reži v glavo, kako so “včasih smeli tuj krožnik polizati samo ta najljubši člani, medtem ko so ostali stradali in stradali, ker so breme in so si vsi želeli, da bi crknili, hihi” pa vrže serviet gor in mojemu psu “nič ni zate” medtem ko čaka, da bom skočila in “bogu” krožnik umaknila, tako kot je moje “mesto”.

Niso tašče zlobne ampak ljudje. Zloba nima nobenih predsodkov okoli starosti, statusa, izobrazbe, financ, spola itd.

“The sense of fundamental decency is distributed unevenly at birth…”

Pa ker je bil moj komentar malo preveč čustven in premalo koristen…

Daj malo tu po forumu poglej nad čim se “snahe” pritožujejo. Prvi, ki mi pade na pamet je ena, ki je jokala, da ji je tašča dopovedovala, da je njen 4mesečni otrok defekten, ker joka, ena druga ni vedela kaj narediti, ker ji tast in tašča ukazujeta kdaj in za koliko časa mora otroke tja 100km stran pripeljati, ne glede na kakršnekoli okoliščine, tretja ni vedela kaj povedati otrokom, ko jo sprašujejo zakaj jih babica ne mara, bratranece pa. Pa morje je tega in vse tako očitno psihološko nasilje (in močno dvomim, da nenamerno).

Ni zlobnih tašč, samo zlobni ljudje. Ali pa problematični, ali naduti ali egoisti ali sadisti ali vse in več.

nova
Uredništvo priporoča

??????????

Gospa, če bi jaz imela tako taščo, kot ste vi, bi bila srečna. Ne obremenjujte se, imejte radi vnuke.
Če se vam zdi, da vama v odnosu ne štima, jo vprašajte lepo naravnost, s pogovorom se da marsikaj rešiti. Snaha vam bo znala povedati, vprašajte raje njo, kot pa ostale na forumu.

Mogoče ima kake svoje skrbi ali pa je ona neprijetna oseba, … Z normalnim človekom se lahko vse skomunicira.

Meni gre moja tašča blazno na živce, ker “ona ja samoooo poooomaaagaaaa”.
Računam na moža, da bo šel po otroke, že leti ona, računam na moža da bo naredil xy že leti ona, naročim otrokom da pospravijo stroj in posodo, že leti ona.

jaz imam tudi sicer super taščo, samo pretirano vsiljevanje z pomočjo, ukvarjanje z vnuki mi gre na živce. Pridem domov z otroki in nas že na vratih čaka da ogovori vnučke, res sam 15minut miru rabimo. Mogoče se postavite malo na stran pa bo.

Bi menjala takoooj mojo zate

Me ne mara od prvega dne. Zakaj ve samo ona. Same spletke
Specem strudel, pridem tja
Pride za mano “oooo strudl mamo”
Tast “ja xxx je prinesla”
Tasca “aja pol ga pa ne bom”

Ja kaj sem ti strup notri dala? Mah…

vdova ha? avto voziš? če ne , začni. začni se ukvrjat z če mdrugim kot vnuki in snahami in vašimi odnosi. tvojega možeka ni več. ja? sprijazni se. ne išči drugih virov ki te bodo zamotili. trenirat začni. da ne boš debela babica. idi na potovanje, kolegico si najdi. pesa si kupi, kaj pa jaz vem kaj. jaz vem samo to, da se ukvarjaš z vsem drugim, ker pač nočeš razumet da si vdova. kolko si pa ti naredila, da bi bil še živ? ha? draga babica. vse ste iste. use.

ja. si dala ja. ona ze ve, zakaj ne vzame. ona ze dobro ve. ti pa tudi. ne delaj se neumne. imaš ti six pack? imaš? no ko boš imela bos razumela zakaj noče tvoje kuhe. hahahahaha babice ja. jexite se. hahahahahah

Ojla. Bom samo povedala kaj mene moti pri tasci:
– da mi sina hice jemat iz narocja, pa ne na grd nacin ces, da bi pomagala. To me izredno zivcira. Ce ti ga bom hotela dati, ti ga bom, ce ne me pusti na miru
– da ga oba s tastom kar naprej filata s hrano PRED kosilom
– da je glasna, npr ko otrok blebeta ga ona oponasa. Na glas. Ne razumem tega neumnega obnasanja.
– ko sem rodila sem sele opazila kako dejansko jim jaz nisem pomembna ampak samo moj sin, njihov vnuk. Je razumljivo ja, ampak pri svoji druzini vidim da jim je dejansko mar za mene tudi, pri mozevi pa… ne da jim je vseeno ampak valda se opazi razlika da sem jaz tam tretja opcija oz nek prikljucek ki pac je
– da naglas govori drugim kaj ma moj sin rad, kaj dela, kaksen je, v bistvu pa polovico stvari sploh ne ve ker tok casa pa spet ne prezivi z njim
– da ko ji dam navodila kar pozabi tako da raje napisem da je ja za zihr pa se to ni upostevala dokler ni vidla da me moti in da sem ji 10x stvar ponovila
– da svojega sina, mojega moza, kuje v zvezde kako je fajni. Saj je fajni nimam kej rect, samo tak svetnik pa tudi ni

Pa ne me narobe razumet s tasco se razumema, je super zenska, mi pa gre obcasno s taksnimi forami na zivce. In tuti imam dovolj ce smo skupaj 1x na teden vec je ze zame skoraj prevec. Med tem ko sem s svojo mamo in druzino bolj sproscena dam noge v luft ker pri svojih vem da bo vse ok, pri tasci pa se zmeraj z eno ucko gledam kaj se dogaja. Sploh ko je se kak njihov drug druzinski clan zraven ker so potem vsi cist nori in pametni glede sina/vnuka.
Ne vem mogoce jaz prevec kompliciram ampak sigurno nisem edina taka.

Jaz imam 15 mesečno hčerkico in ja, svojim staršem lažje zaupam. Tašča in tast sta super človeka, se lepo razumemo ampak na nek način sta zame vseeno tujca, ne poznam ju tako dobro, kot svoja starša in težje toleriram, ko ravnata kdaj po svoje. Do svojih smo zavestno ali podzavestno bolj tolerantni. Jaz se pri tašči kar kontroliram, da ne reagiram preveč, ko naredi kaj po svoje. Konec koncev ne dela nič takega, kar bi bilo v škodo tamali, čeprav gre meni mogoče kdaj na živce. Ko ji pred kosilom da za jest, me je znalo blazno nervirat, potem pa sem si rekla, pa kaj, bo pa malo manj potem jedla, glavno, da je sita pred spanjem… Mala ju obožuje, torej nekaj delata prav 😃.

Jaz imam 15 mesečno hčerkico in ja, svojim staršem lažje zaupam. Tašča in tast sta super človeka, se lepo razumemo ampak na nek način sta zame vseeno tujca, ne poznam ju tako dobro, kot svoja starša in težje toleriram, ko ravnata kdaj po svoje. Do svojih smo zavestno ali podzavestno bolj tolerantni. Jaz se pri tašči kar kontroliram, da ne reagiram preveč, ko naredi kaj po svoje. Konec koncev ne dela nič takega, kar bi bilo v škodo tamali, čeprav gre meni mogoče kdaj na živce. Ko ji pred kosilom da za jest, me je znalo blazno nervirat, potem pa sem si rekla, pa kaj, bo pa malo manj potem jedla, glavno, da je sita pred spanjem… Mala ju obožuje, torej nekaj delata prav 😃.
[/quote]

Ja saj razumem. Jaz tudi nekako tako razmisljam. Tudi glede hrane se strinjam ja, samo me pa vseeno zmoti ZAKAJ to delata, zakaj ne upostevata kar recem. Me ne bi tok zmotlo da mu data po kosilu cokolado, kot pa pred kosilom kruh in hrusko. To ne bom nikol razumela zakaj stari starsi to picnejo. Upam da jaz ne bom taka, ko bom babica.
Je pa res ja, do svojih si bolj toleranten oz jaz jim 100% zaupam. Tast in tasca sta pa se vedno enako kot si napisala, bolj tujca pa ceprav smo si dokaj blizu. Ni enako.
Vse mame bomo enkrat tasce se moramo pripraviti, sploh tiste, ki imamo sinove 🙂

Hehe 😀

Tako kot ste se opisala vi, bi se najverjetneje tudi moja tašča. Po njenem nič ne sme rečt. Nikoli ni upoštevana in sploh pa ni nikoli ničesar kriva, ker vedno samo dobro hoče. In sploh ne ve zakaj je imam čez glavo, nočem njenih obiskov, še manj pa k njej na obisk, itd. (Vsake toliko se – kot zgoraj opisana snaha, zarad moža trudim za lepši odnos – dokler mi spet ne dvigne pokrova in mi je nekaj časa spet vseeno).

Kratkih nekaj anekdot: večkrat mi je dobronamerno povedala, da sem predebela, sina je ščuvala, naj ničesar ne prispeva k prenovi skupnega stanovanja (ker nikoli ne veš kdaj bova šla narazen), večkrat so stavili, kdaj bova šla narazen, ko je kupila psa je glasno poudarila, da je to njen vnuk, ker človeških ne bo imela, na poroki smo morali z uradnim programom počakati, da pokadi čik. In to je šele začetek 😀 hahaha.

Mah, kaj pa vem. Očitno se trudiš. Očitno se tudi snaha trudi in večinoma kar dobro vozita. Včasih je pa pač kakšen kratek stik, pa pomoje tega ni treba tako usodno jemat. Saj se z vsakim človekom kdaj zapnemo, tudi z možem, tudi z lastno mamo, kako se ne bi s taščo.

Včasih ti kiksneš, včasih snaha prehitro odreagira, ko ne bi bilo potrebno, včasih so pa pač zvezde tako postavljene, da ne pridete skupaj. Ne jemlji tega tako resno. Če te vabijo k sebi ali s seboj, če imate normalne stike in normalne odnose, potem je normalno tudi, da se kdaj malo postrani pogledate. Ne se sekirat.

Hvala za ogovore in lepo uredite tudi vi

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close