Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja BARVANJE LAS PRI 11 LETIH

BARVANJE LAS PRI 11 LETIH

Dan!
Sem mama z 3 otroci starejša je stara 11 srednja 7 in najmlajša 5 let .Starejša mi že eno leto teži za barvanje las ,ker se je njena sošolka pobarvala na vijoličen moja hčer bi se pa na modre
ampak sem ji rekla da ko bo stara 14 da se lahko pobarva rekla je da ne!!
ali ima kdo kakšen nasvet?
lp

Hana

Glede na to, da je samo barva las in ne piercing ali tattoo, ti predlagam, da se dogovorita (oziroma, da bi se že pred enim letom) dogovorili za odličen uspeh v šoli (zdaj je prepozno v šolskem letu, in zelo pokvarjeno dati takšen pogoj).
Predlagam, da se zmenita, da ima lahko umetne podaljške modre barve, če naslednje 14 dni npr. Pomiva posodo. Naj dobi do poletnih počitnic “nekaj lahkega in dosegljivega”, da si zasluži, in če se ne naveliča barve (kar se bo med poletnimi počitnicami), ima lahko prave pramene ob naslednjem polletju za odličnen uspeh v šoli in pobarva “cela” ob odličnem končnem uspehu naslednje leto.

Ne razumem, zakaj je toliko staršev tako trmastih, da bi raje videli, da se njihovi otroci ukvarjajo z borbo namesto z napredkom, kot da jim dajo nagrado. Malo preračunaj ali je tako njen kot tvoj čas bil vreden 1leto fehtanja in NEjev.
Razumela bi, če bi želela tattoo, ali počitnice na Havajih, ampak za 10€ barve, ki se spere.
Pa da ne bo pomote – ne odobravam barvanja las pri 11, ampak razumem, da je faza. Bolje, da se pri 11ih pobarva kot nagrada za šolski uspeh in odgovornost, kot pa, da se zlomi v gimnaziji od pritiska (in takrat ni problem barva za 10€).

Pusti ji veselje.

Jaz se s predhodnikom/co delno strinjam. Je svetlolasa? Potem se morda lahko dogovorita za nek bolj easy preliv, ki se bo itak kmalu spral. Če je temnolasa je malo bolj komplicirano – jaz namreč svoji 11letnici nikakor ne bi dovolila, da si pobeli celo glavo, da se bo potem mldra barva poznala. Lasni podaljški pa znajo biti drag šport.
Je tvoja hči sicer pridna učenka, doma pomaga, ne prosi velikokrat za kaj, kar bi ji veliko pomenilo? Potem ji poskusi priti naproti. Dogovorita se za kakšen moder pramen, pa lahko to vseeno ponudiš kot nagrado za trud – doma ali v šoli. Če pa se ti zdi to nedopustno (ljudje imamo na to pač različne poglede, nekomu, ki je cel popirsan se najbrž ne bi zdelo nič takega, da njegov otrok že zgodaj pridobi piercinge), pa lahko ponudiš zate sprejemljivo alternativo, ki pa jo bo pred kolegicami vseeno naredila kul (saj za to najbrž gre, kajne). Mogoče predlagaš, da jo pelješ na manikuro, pa naj si izbere kakšno odpiljeno barvo laka, pa še biserčke ji lahko dajo na nohte. To najbolj poznaš kakšne so vaše družinske vrednote in vzgoja, zato bo tvoja končna odločitev najbolj pravilna.

premlada je, da bi si že zdaj začela uničevati lase in tudi zdravje, ker s temi kemikalijami je pač tako. sicer pa če bo sosšolda skočila v vodnjak, bo tudi ona?

če pa že dovolite, pa naj bo kak pramenček solidne barve, ne pa modre. premlada je še, da bi se metala ven. kaj bo šele pri 16, 17-ih, zlasti če ji že zdaj dovolite.

lp

Zdravo.

Jaz sem moji hčerki pri 10. letih pustila, da si pobarva lase oz. celo jaz sem jih. Ampak med poletnimi počitnicami, med šolo tega ne dovolim. V Muellerju sem kupila tisto pralno barvo, ki gre po 4 pranjih dol. Ona je bila zelo vesela, mene pa tudi zaradi tega ni nilo nič manj. Ko se je barva sprala, jo je pa tudi že minilo, da bi se zopet pobarvala.

LP,
P.

New Report

Close