Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Preživnina v mesecih, ko je vrtec zaprt

Preživnina v mesecih, ko je vrtec zaprt

Pozdravljeni,
Po odločbi iz sodišča plačujem preživnino skrbnici – bivši partnerki, mami najinega otroka.
Otrok je pri meni nekje 10 dni na mesec.
V teh razmerah je bil v prvemu mesecu epidemije pri meni polovico meseca.
V vrtec seveda ne hodi, ker je zaprt. Ker stroškov z vrtcem ne bo, me zanima če moram vseeno plačati celotno preživnino. Drugač znaša položnica za vrtec 220eur, jaz pa plačujem 160eur. Tako razmišljam, ker je mama imela stroškov (in skrbi) v tem času toliko kot jaz in se mi ne zdi pravično, da ji plačujem za stroške, ki jih dejansko ni imela. Glede na to koliko jo poznam, pa mislim da bi 90% denarja porabila zase.
Kaj menite?

Bogi otrok s takim skrtastim ocetom. Res! Za kondom ni bilo kesa da se bi izognil stroskom? Aja saj eno z drugim, ni bilo kesa za kondome tud za vrtec ni… 😂😂😂

Bogi otrok s takim skrtastim ocetom. Res! Za kondom ni bilo kesa da se bi izognil stroskom? Aja saj eno z drugim, ni bilo kesa za kondome tud za vrtec ni… 😂😂😂
[/quote]

“Res je res je” ti se ena navadna glup*ča, bogi otrok s tako sebično mtko. Oče je zelo lepo povedal, da je preživnino redno plačeval in se absolutno strinjam z njim, da sedaj v izrednih razmerah, ko so stroški nižji mora biti temu primerno tudi nižja preživnina.

Tega kar sem jaz sedaj napisal tvoja feministična glava in možgani v velikost zrna ne bodo nikoli razumela, ker si od rosnih let vzgojena, da mora nekdo drug skrbeti zate in za tvoje napake, npr. mož, država in v nekaterih primerih tudi starši.

Prav tako je zapisal, da pozna mati in ve, da bo denar zapravila v neumnosti – mu tudi tukaj brezpogojno verjamem.

Ker si se tako pogumno vrgla takoj na kondome, kako veš, da mu ni ženska rekla, da je na tabletki v resni pa ni bila in ga je tako zajebala? To je standardni postopek pri ženskah 25 in več, ker se zavedajo, da so vsak dan grše in debelejše in da jih kmalu ne bo noben moški več povohal in je edini način, da si zagotovijo finančno prihodnost in nek smisel življenja, otrok!

Btw, ženske imate tekom nosečnosti in po nosečnosti 100% nadzor nad otrokom, kajti v tem feminističnem svetu je uboj otroka (splav) dovoljen in bi tako v kolikor otroka ne bi želela imeti bi ga lahko ali ubila ali dala v posvojitev, očeta se niti ne vpraša!

Ženske ljubite oportunistično, moški ljubimo idealistično!

lp.

Spoštovani,

odločba sodišča, s katero je določena preživnina, je podlaga za plačevanje preživnine ter hkrati predstavlja izvršilni naslov. Ne glede na trenutne okoliščine obveznost plačevanja preživnine, kot je določena v sodni odločbi, še vedno obstoji. Z izvršilnim naslovom določeno preživnino je mogoče spremeniti le sporazumno oziroma na podlagi nove odločbe sodišča, nikakor pa ni mogoče preživnine spremeniti enostransko. Če boste torej samoiniciativno plačevali manj, kot je določeno, tvegate, da lahko partnerka zoper vas sproži izvršilni postopek za preostanek preživnine.

Več o preživninini, njenem določanju in spreminjaju si lahko preberete na:https://koraknaprej.wordpress.com/2019/12/06/prezivnina/ ter na
https://koraknaprej.wordpress.com/2019/12/19/neplacevanjeprezivnine/

Lep pozdrav,
Korak naprej

Projekt Korak naprej: https://koraknaprej.wordpress.com/

New Report

Close