Najdi forum

Mladinski dom

Mene zanima sledeče, otroka pri osemnajstih letih je sodišče namestilo v mladinski dom, ker mu rejniki, ki so njegovi stari starši niso več kos. Zaradi njunega slabega zdravja, starosti in težav otroka v vedenju. Prava starša sta ga zavrgla.

Ker je jasno, da domov k starim staršev več ne more, me zanima, če lahko mladinski dom tega mladostnika vrže ven iz doma, če tam še naprej povzroča težave, ali pa mora mlad.dom slediti nalogu sodišča in ostane fant v domu vsaj tri leta, če to želi. Otrok je v zadnjem letniku srednje šole, končati je nima namena, njega zanima pohajanje s prijatelji in ostale mladostniške stranpoti.

Zanima me, ali lahko takšen otrok pristane na cesti že prej, čeprav je sodišče naložilo skrb mladinskemu domu. Če se izkaže, da ima duševne težave, kaj je potem s takšnim mladostnikov v naprej, saj ni sposoben sam živeti in preživeti. Stara starša ne bosta živela večno.

Stara starša imata vikend rejništvo zanj, saj nekako skušajo ohranjati njegov stik z družino.
Sam ne bo mogel preživeti, saj ni sposoben prav ničesar, še osnovna higiena telesa mu ne gre, čeprav so ga vse življenje učili kako je s tem.

Skratka, če kdo pozna odgovore na moja vprašanja, ga prosim, da mi pomaga.

Hvala lepa.

New Report

Close