Najdi forum

tašča in tast

Pozdravljeni. Rabila bi mnenje, ker sem trenutno v zelo velikem precepu. Namreč, živimo s taščo in tastom, imava tri otroke. Do zdaj je vse normalno funkcioniralo, tu pa tam je prišlo do kakšnega navzkrižja, ampak nič pretiranega. Kar na začetku naj povem, da sta tašča in tast zelo vredu človeka, za vnuke bi naredila vse in z možem sva jima zelo hvaležna za vse. Sta se pa konec decembra odločila, brez kakršnega koli posvetovanja z nama, za dve stvari: da bosta v njuni etaži na srednjem štuku, kjer imata spalnico in dnevno (mi imamo svoje prostore v mansardi) v prazni sobi najinemu 6-letnemu sinu uredila sobo, likalnico pa si bosta preuredila v majhno kuhinjo. Ok, povsem razumem, njuna hiša, lahko delata kar hočeta. Kar pa se mene tiče, o določenih stvareh pač starši sami odločamo. Recimo o tem, kdaj otroku uredit svojo sobo ter kako jo uredit. In zdaj pričakujeta, da bom jaz kar tako otroka dala v spodnji štuk. Mi imamo svoje navade, tako ob večerih kot ob jutrih, ponoči še večkrat zleze k nama v posteljo, jaz ga hodim ponoči v njegovo sobo pokrivat. In ga se nimam nobenega namena selit v spodnji štuk. Sploh pa ima zgoraj v naših prostorih svojo sobico in se že zelo veseli, da se bo drugo leto selil v večjo sobo, ki jo bo delil z mlajšo sestrico. Tudi starejša hčerka ima svojo sobo v zgornjih prostorih. In prav nič ni guzva, prav nasprotno, res nam je lepo in se imamo fajn. In zdaj bi mi rada sina kar nekako iztrgala. Zelo sem jezna, ker na koncu bom itak izpadla nehvaležna in ne vem kaj še. Malo pred to njuno odločitvijo pa sva se z možem menila, da bi to sobo, ki jo nameravata uredit za sina, preuredili v neke vrste igralnico/telovadnico. No, to da si bosta uredila še svojo kuhinjo, pa je šok samo zaradi tega, ker sva midva pred enim letom v spodnji etaži, kjer imamo že od vsega začetka skupaj kuhinjo in jedilnico, povsem renovirala kuhinjo. Oz. jo je mož sam, ker je res mojster za vse. Od samega začetka sta se strinjala z renovacijo, nikoli nista z besedico omenila, da jima karkoli ni všeč, zdaj naenkrat pa rabita svojo kuhinjo. Res sem zelo razočarana. Kot sem že rekla, razumem, da je hiša njuna, ampak če želita, da mi dalje živimo poleg, bi človek pričakoval vsaj malo komunikacije. In nekako kar nočem načet teme, ker me je strah, da bo preveč počilo. Iz dneva v dan me bolj mika ideja, da gremo nekam na svoje. Mogoče se bo komu zdela majhna stvar, ampak meni ni. Cel čas me razjeda ta jeza in razočaranje, ker sva res izpadla povsem nepomembna. Še toliko bolj, ker jima vse skupaj pomaga urejat možev brat, ki pa sploh ne živi doma. In ne vem kaj naj. Sina definitivno ne bom dala v spodnji štuk. Otroci so samo enkrat tako mali. Ampak vem, da bo cel halo, ko jima bom povedala, da sin te sobe še ne bo uporabljal. V bistvu sem jima to že povedala, ampak trmarita po svoje. Prosim za kakšen nasvet. Lp

Če sta tast in tašča vredu, razloži zakaj ti ideja, da bi imel sin sobo v njunem štuku ni vščeč, oz. zakaj ne, pri tej starosti sina.
Glede kuhinje, ki jo bosta imela tast in tašča zase, pa se mi zdi super ideja. Verjetno si kdaj želita skuhati zase, biti sama v kuhinji, po vsej verjetnosti se jima zdi priročno, posebej če imata zraven dnevno sobo. Si skuhata kakšen čaj kavo… pogledata tv, posedita v dnevni brez skakanja po stopnicah. Če bosta kuhinjo uredila v likalnico, gre po vsej verjetnosti za eno malo kuhinjo?
Glede na to, da že dalj časa sobivate in očitno znate reševati probleme, verjamem, da boste tudi ta nesporazum rešilitako, da boste oboji zadovoljni.

Jaz pa nečesa ne razumem … Ta odnos tašča-tast in snaha. Zakaj si ne uredite svojih bivališč, če sobivanje predstavlja tako težavo?

nova
Uredništvo priporoča

Mogoče gledate na vse napačno- morda si želita uredit sobico zato, da bo kdaj pa kdaj otroček lahko prespal pri njima in mu bo udobno v sobi v njunem štuku. Ziher ga ne želita iztrgat iz vašega stanovanja, morda je to bolj kot ne usluha za vas in njiju- njima ob vaši odsotnosti ne bo treba v vaš štuk preverjat otroka, morda celo ne želita brez vaše prisotnosti, hodit po vašem stanovanju. Vi pa bi tudi bili bolj mirni, kadar vas nebi bilo, ker bi vedeli, da imata starša otroka pod nadzorom.
Kar zadeva kuhinje ne razumem- imate svojo ali si jo delite. Če so jo delite, potem se resetirajte, saj sami veste, da je.njihova hiša in lahko počneta kar koli. Je.pa super, če se sklepajo kompromisi

New Report

Close