Najdi forum

SOCIALNA PEDAGOGIKA

Živjo,

sem dijakinja tretjega letnika gimnazije in pred mano je ena najpomembnejših odločitev v življenju- izbira študija. Predmetnik socialne pedagogike se mi zdi zelo zanimiv, a ne razumem točno, kje se lahko zaposlim, kakšna je plača, ali sploh je povpraševanje po tem kadru… Zato bi bila zelo vesela, če bi mi kdo znal povedati kaj več o tem.

hvala.

Lahko se zaposliš v šoli, v vzgojnih zavodih, stanovanjskih skupnostih..
Plača je odvisna od delovnega mesta, od delovne dobe ipd. Nekako tako kot učitelj.

Živjo, ker vidim da si bila pred 1 letom dijakinja 3. Letnika si sedaj verjetno že v 4. Zato ti bo moj odgovor mogoce tudi koristil.
Studiram socialno pedgaogiko, koncala sem 1. Letnik te smeri. Predmetnik je res zeloo zanimiv in tudi mene je noro navdusil. Imas zelo odprte moznosti za zaposlitev (sole, vrtci, prevzgojni zavodi, vzgojni domovi, domovi za ostarele, razne neprofitne organizacije, azilni domovi, socialno delo, centri za usposabljanje delo in varstvo, srednje sole, gimnazije, kaksna vecja podjetja. skratka tega je še in še..) placa mislim da je podobna uciteljski placi oz. Spet na katerem delovnem mestu pac delas taksna je pac potem placa. Povprasevanje je vedno, odvisno pa je od tebe kako si iznajdljiva. Faks sam po sebi ni nekaj zahteven vsaj meni, ce ti lezita psihologija in sociologija je pravi za tebe.☺️ Ce te pa se kaj zanima pa kr vprasaj

nova
Uredništvo priporoča

Živjo,
sem dijak 4.letnika splošne gimnazije. (Ocene imam večinoma med 4 in 5, lani sem imel odličen uspeh.) Nisem še odločen glede izbire faksa, ugotavljam pa, da bi rad počel nekaj v zvezi z ljudmi. Najprej sem se zagledal v antropologijo (na FF) pa so mi potem praktično vsi zbili moralo kako je to zelo nezaposljiv kader in izobrazba od katere nimaš nič. No v zadnjem času mi je v oči padla socialna pedagogika. Rad bi izvedel več na tem področju da bi se lažje odločil. Kako je na faksu (klima, študentje, profesorji…), kako težak je in predvsem kakšne so dejanske možnosti zaposlitve in povpraševanje po tem kadru (ker sem za večino smeri ki so mi padle v oči do zdaj slišal da ni povpraševanja…)??
Prav tako (še) nimam izkušenj z delom oviranih otrok zato res ne vem če je to zame ker nekaj je kako si predstavljaš poklic in delo, drugo pa potem dejanska zaposlitev.
Za odgovor in pojasnila bom zelo hvaležen


Bodo informativni dnevi?
V kolikor ne bodo odpovedani zaradi Korone, pojdi, prisluhni in začuti. Zanimiv faks je, prevetri misli, širi obzorja. Kot moški boš pri zaposlitvi imel prednost, premalo vas je.

New Report

Close