Najdi forum

Nezainteresiran oče

Pozdravljeni,
zanimajo me vaša mnenja za nastalo neželeno situacijo.
Imam hčerko staro 11 let. Njen oče, moj tedanji fant, me je zapustil, ko sem mu povedala, da sem noseča. V bistvu se mi od takrat sploh ni oglasil, tudi videla ga nisem več, razen na sodišču na obravnavi za preživnino.
Kot pričakovano, do sedaj ni izvajal stikov, nikoli. Ko je bila hčerka stara leto dni, sem hotela z njim ponovno spregovoriti o stikih, a me je grdo zavrnil in prekinil pogovor. Od takrat sama skrbim za hčerko, po najboljših močeh.
Vendar sem že ves ta čas v dvomih, ali bi mogoče morala storiti še kaj, da bi vzpostavila stike med hčerko in njenim očetom. Poskusila sem tudi preko csd, a brez uspeha, češ, da ne morejo nobenega prisiliti. Ironija….sama, če ne omogočim stikov sem v kaznivem dejanju, oče, če jih ne izvaja,pa…brez posledic.
Seveda si je oče med tem ustvaril drugo družinico in očitno je list z nama, preprosto iztrgal iz svoje knjige življenja.

Sprašujem se ali je kater/i od vas že šla skozi tako situaciko, so spremembe pri njemu možne? Kaj lahko še naredim, da ga prepričam v stike? (seveda v korist hčerke)

Prosim, da se vzdržite odvečnih komentarjev, če sami niste šli čez podobno življenjsko izkušnjo, ali vam preprosto ostajata čas in energija.

Zahvaljujem se za vse odgovore, ki mi bodo v pomoč 🙂

Pozdravljeni,

sem v podobni situaciji. V kolikor je meni znano, in če ni stikov se lahko zahteva, da vi opustite možnost za stike – da kazensko ne odgovarjate (ker jih že toliko let ni) in sicer na csd. – menda seje to nekoc dalo.

Drugače pa ja, je žalostno (tako za vas kot za hčerko), samo po moje je brezveze siliti. Hčerka pozna življenje z vami (ne pozna kakšno bi bilo življenje, če bi bili stiki), zato je vam težje kot njej, sploh, če ste odraščali v urejeni družini.Imejte v mislih, da je hčerka zadovoljna s tem kar ima, se pravi vas in ljudi, ki jih ima okrog sebe in jo imajo radi. Moje mnenje, če ga bo hčerka kdaj želela videti, ga bo sama poiskala, če ne, pa ne (mogoče ima v sebi zamere do njega). Vi se probajte s tem čimmanj obremenjevati. Vem, je težko – jaz sama se ‘tolažim, verjamem’, da bodo taki očetje nekoč na stara leta svoja (ne)dejanja zelo obžalovali. Se pa sprašujem kaj imajo tako ljudje v svojih dušah..

Vprašanje je tudi, kako bi hčerka sprejela, da bi kar naenkrat bili stiki – v takih situacijah ne veš, kaj je bolje, da jih ni, ali da gleda očeta, kako se ukvarja z novo družino, sama bi se pa lahko počutila odveč. Samo v razmislek, da te stvari niso tako enostavne kot je slišati tiste ljudi, ki tega niso doživeli…

Želim vam vse dobro in pogumno naprej!

Pozdravljeni,

sem v podobni situaciji. V kolikor je meni znano, in če ni stikov se lahko zahteva, da vi opustite možnost za stike – da kazensko ne odgovarjate (ker jih že toliko let ni) in sicer na csd. – menda seje to nekoc dalo.

Drugače pa ja, je žalostno (tako za vas kot za hčerko), samo po moje je brezveze siliti. Hčerka pozna življenje z vami (ne pozna kakšno bi bilo življenje, če bi bili stiki), zato je vam težje kot njej, sploh, če ste odraščali v urejeni družini.Imejte v mislih, da je hčerka zadovoljna s tem kar ima, se pravi vas in ljudi, ki jih ima okrog sebe in jo imajo radi. Moje mnenje, če ga bo hčerka kdaj želela videti, ga bo sama poiskala, če ne, pa ne (mogoče ima v sebi zamere do njega). Vi se probajte s tem čimmanj obremenjevati. Vem, je težko – jaz sama se ‘tolažim, verjamem’, da bodo taki očetje nekoč na stara leta svoja (ne)dejanja zelo obžalovali. Se pa sprašujem kaj imajo tako ljudje v svojih dušah..

Vprašanje je tudi, kako bi hčerka sprejela, da bi kar naenkrat bili stiki – v takih situacijah ne veš, kaj je bolje, da jih ni, ali da gleda očeta, kako se ukvarja z novo družino, sama bi se pa lahko počutila odveč. Samo v razmislek, da te stvari niso tako enostavne kot je slišati tiste ljudi, ki tega niso doživeli…

Želim vam vse dobro in pogumno naprej!

New Report

Close