Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 5 mesecev star otrok ne spi skoraj nič

5 mesecev star otrok ne spi skoraj nič

Podnevi spi po 15 minut, ko je sreča spi eno uro. Ponoči spi od devetih do polnoči, potem je velik živčni cirkus, ker se ga ne da dosti uspavati, vsako uro se zbudi.
Zakaj je tako? Moje mnenje je, da ga mama razvaja, ona ga vedno drži in crklja, ko otrok joka, tako se ga veliko časa nosi, ko je buden. On noče dolgo časa ležati, tudi na igralni postelji ali na gugalnici za dojenčke ne.
Kaj vi mislite?

In ti si? babica? Kot prvo, nisi stars in nimas prava glasanja. Ok, lahko nevsiljivo svetujes. Kot drugo, otroka prvo leto ne mores razvaditi. Lahko mu pa nudis brezpogojno ljubezen, zavetje, varnost. Nekateri so bolj zahtevni, rabijo vec blizine, stika, neznosti. Jim je treba pac to nuditi. Le tako bodo razvili zaupanje do sveta okoli sebe. Kot tretje, tudi spalne potrebe in vzorci so razlicni. Ce je otrok sicer zadovoljen in razigran, potem vec spanca ne rabi. Ce pa je siten je mogoce kronicno neprespan. Moja 2 sta tudi prvo leto spala po 20-30min cez dan. Razen ce sta imela zraven mene. Vcasih sem sla cez dan eno rundo spat z otrokom, ko se je po 20min zbudil sem ga stisnila k sebi da je zaspal nazaj in potegnil se 1h. To je bil edini nacin za daljsi spanec. Po 1letu sta oba zacela dlje spati, tudi nocno spanje se je izboljsalo.

New Report

Close