Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Starši – Plačevanje doma

Starši – Plačevanje doma

Pozdravljeni,

je tukaj še kdo tak, ki mora za dom plačevati staršu, ki ga osebno sploh ne pozna?

Kako to shendlate? Samo plačevanje, npr. moj del .. edinec sem, je 300 € in kako s samo krivico, da plačujete za nekoga, ki ga sploh ne poznate, sociala pa ti v dopisu napiše “za vašega očeta”, ti pa “očeta” sploh nisi videl. Kako shendlate krivico?

SPOŠTOVANI,

Ja, v resnici je zakon tak, pa čeprav se nam dejansko zdi krivičen. A tako kot stašem nikoli ne prenehajo obveznosti za svoje otroke pa četudi bi jim morebiti bile odvzete roditeljske pravice, tako tudi nam – otrokom – ne preneha dolžnost skrbeti za starše.

Ne vem, kakšna je vaša življenjska zgodba in zakaj je tako, da očeta sploh ne poznate… kdo se je in zakaj tako odločil ter s tem tako stkal vaša življenja. Bi želeli kaj več napisati?

Pozdrav
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

A ni tako, da se starši lahko odpovedo otrokom in jih dajo v rejo?
Ti pa se staršu ne moreš.
S tem, da starš se je zavestno odločil, da te bo spravil na svet – če ne uporabljaš kontracepcije in si ne želiš otroke je za mene isto, kot če bi ga hotel naredit zavestno in načrtno in ni noben izgovor.
Otrok pa se ni sam odločil za starša.

nova
Uredništvo priporoča

A ni tako, da se starši lahko odpovedo otrokom in jih dajo v rejo?
Ti pa se staršu ne moreš.
S tem, da starš se je zavestno odločil, da te bo spravil na svet – če ne uporabljaš kontracepcije in si ne želiš otroke je za mene isto, kot če bi ga hotel naredit zavestno in načrtno in ni noben izgovor.
Otrok pa se ni sam odločil za starša.
[/quote]

S tem, da enega otroka morata preživet 2 starša, med tem ko en otrok, če je edinec mora poskrbet za 2 človeka.

Spoštovani,

odpovedati ne. Lahko pa se strinjajo ali tudi oddajo otroka v rejo, a s tem obveznosti staršev ne prenehajo…
Pozdrav
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Za očeta, ki ga ne poznaš in ki ni skrbel zate, to pomeni da tudi ni plačevala preživnine zate, nisi dolžen plačevati doma. Res, pozanimaj se na centru za socialno delo.

Za mamo sem plačevala kar lep čas, samo ona je lepo skrbela zame.

seveda se starši lahko odpovejo otroku in ga dajo v posvojitev.
Druga stvar pa je seveda višina preživnine vs. višina doplačila doma. skrb za otroke se komot prenese na državo, medtem ko država do otrok ni tako milostna.

Posvojitev je pa povsem drug koncept, o katerem tukaj nisem pisala. Pozdrav
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close