Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Vegansko prehransko dopolnilo za dojenčka

Vegansko prehransko dopolnilo za dojenčka

živjo. Sem mamica sedem mesečnega fantka in doma smo vegani. Ker sem se odločila, da mu mesa ne bom uvajala me zanima, če mu lahko dajem veganski prehranski dodatek. Sicer zdaj lepo je že vso zelenjavo, krompir ampak me vseeno skrbi, da ne bo napredoval na teži.

Spoštovani,

bi rekla, da vas kar upravičeno skrbi. Veganska prehrana za otroke, zalsti dojenčke ni priporočljiva, vam verjento ne škodi, zlasti če ste dosti prebrali in znate poskrbeti, da zagotovo dobite vse kar vaš organizem potrebuje, za otročke pa res ni zaželjeno…

Nekako takole gre:
1.-4. meseca materino mleko (MM) ali popoln nadomesti obrok
5.-7. meseca MM in postopno uvajanje zelenjavno-kromprijevih-mesnih kaš (ZKMkaše)
6.-8. MM + ZKM kaše + postopno uvanjenje mlečno žitnih kaš
7.9- MM in + ZKM kaše + postopno uvanjenje mlečno žitnih kaš + sadno-žitne kaše
10.-12. meseca naprej: postopno vsejedci.

Če je, ko je, prehrana otroka tako sestavljena ni potreb po dodatkih v obliki prehranskih dopolnl. Ki pa tako niso niti najmanj priporočljiva za dojenčke in otroke. Resorbcija večine dopolnil je dokaj slaba, lahko pa povzroči razvoj alergij pri otroku ali drugih nevšečnosti.

Ker pa se zavedam, da ste vi verjetno prepričani, da je vaš režim prehranjevanja najbolj zdrav in primeren za dojenčka in mu tudi želite samo dobro, vas prosim, da si vsaj preberete nekaj na temo zdravega razvoja otroka… pa potem morda še enkrat premislite ali je veganska prehrana tista prava izbira, s katero bo zdrav razvoj zagotovljen.
Kako se vam to sliši?

Hvala vam za odziv
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close