Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Odstvetovano obiskovanje vrtca

Odstvetovano obiskovanje vrtca

Zanima me, kakšne so pravice staršev v naslednji situaciji …

Otrok ima prirojeno bolezen (potrebnih več operacij), zaradi katere je klasično cepljenje odsvetovano. Posledično ima še posebej šibek imunski sistem. Vsaka viroza je lahko precej bolj nevarna kot pri drugih otrocih. Zdravniki so tako odsvetovali obiskovanje vrtca, vsaj v prvih letih. Ker sta oba starša zaposlena, je edina rešitev individualno varstvo, ki pa je seveda povezano s precej višjimi stroški.

Ali v tem primeru staršem pripadajo posebni dodatki? Oziroma na koga se sploh lahko naslovi prošnjo za tovrstne dodatke? Osnovna bolezen je v Sloveniji zelo redka. Starši, ki so se znašli v podobni situaciji, so imeli večinoma možnost varstva babic ipd., v tem primeru pa ni te možnosti.

Že vnaprej hvala za morebitne odgovore.

Spoštovani,
slišim vašo stisko. Je zelo pomembno vprašanje.

Prebrskala sem malo po Med.over.net in našla forum: Sociala, delo, izobraževanje in pravo, kjer je kar nekaj odprith tem, ki se ukvarjajo s podobnim vprašanjem.
Bi morda tam postavili vprašanje in poiskali odgovor? Opazila sem, da svetujejo in modeririajo forum uveljavljeni strokovnjaki…morda bi bilo na mestu pri njih povprašati tole.
Kako se vam to sliši?
Vse dobro vam želim
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Spoštovani,

najlepša hvala za vaš odgovor. Bom vprašanje zastavila še na predlaganem (pod)forumu. Nisem bila povsem prepričana, kam spada to vprašanje, tako da je posredovana informacija v veliko pomoč.

Vse dobro tudi vam.

New Report

Close