Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Stik z otrokom v tujini

Stik z otrokom v tujini

Pozdravljeni! Hvaležen bi bil za vsak nasvet ali da me nekdo usmeri…Otrok 2leti star rojen in živi z mamo na Norveškem. Imel sem stike in videval ga do Maja. Zdaj to ni več mogoče , ker za mamo od otroka se ne razumeva. Potoval sem pogosto da bi ga videl…zdaj nevem kaj naredit! Kake pravice imam in možnosti? Hvala vsem😔

Zdravo!
Res mi je težko,ko slišim kaj podobnega.Sama sem v tujini in imam 2 majhna otroka.S partnerjem nama trenutno ne gre najboljše,pa veva oba,da kar se otrok tiče,nobeden od naju ne bi omejeval stikov ali grdo govoril o drugem!
Ali si ob rojstvu otroka le-tega priznal za svojega?Si vpisan na rojstni list?Mislim da če ima otrok norveško državljanstvo (glede na to,da je rojen tam;ali je mama Norvežanka?), se boš moral pozanimati glede svojih pravic na Norveškem.Moja otroka imata dvojno državljanstvo,saj oče ni Slovenec in je na primer v zakonu države kjer prebivamo,da ju jaz ne bi mogla/smela odpeljati iz države brez očetove privolitve.Ne vem in dvomim da bi ti Slovenija lahko kaj pomagala,razen če je mati prav tako Slovenka.
Poskusi se vseeno pogovoriti z otrokovo mamo in razloži ji,kako je odnos med očetom in otrokom pomemben za oba.Poskusi na lep način,saj je dolgoročno to najbolje.Vseeno pa si priskrbi tudi pravno pomoč.Tudi v kolikor bi se uspela vidva med seboj dogovoriti o kakšnih obiskih,naj vama to sodnik napiše.Drugače se lahko kar z danes na jutri mati zmisli drugače.Ali pa da spozna nekoga novega in se preseli v kakšno drugo državo…
Želim ti vse najboljše,da uspeš urediti zadeve.Večinoma so take zadeve zelo krivično nenaklonjene očetom.Bori se za svojega otroka,ne obupaj!
Pozdravi!

New Report

Close