Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Vegetarjanstvo, otroci, zivali

Vegetarjanstvo, otroci, zivali

Pozdravljeni!
Najprej naj povem da ne zelim in ne iscem prepira, ampak me že dolgo nekaj zanima, pa nimam koga, da bi mi odgovoril!
Moje vprasanje je za vegetarjance in podobne, ki imajo otroke in psa ali macko.
Kaksno hrano kupujete zivalim in ali otrokom odrekate meso?
Namrec, ni mi logicno, da se otroku preprecuje jesti meso, zivali pa brez slabe vesti kupujete hrano iz mesa.
To je misljeno za tiste, ki so goreci zascitniki zivali in ne za tiste ki to pocnejo iz zdravstvenih razlogov.
Res se ne zelim kregat, ampak iscem logicno razlago!

Da povem kako je pri nas. Jaz ne jem mesa že 25 let. Od otroštva..
Mož ga je, prav tako sin. Imamo psa..seveda je meso.
Sin je približno pri petih letih ugotovil da ne jem mesa..seveda je sledilo vprasanje zakaj. Pojasnila sem mu moja prepričanja, njegovim letom primerno in to je bilo to.
Nikoli nikomur nisem vsiljevala svojega pogleda..me pa strasno moti da vsi “ostali” svojega meni. Zacne se ponavadi takole…pa zaradi tebe ne bo nic drugace .. enostavno ljudje nocejo razumeti da hocem imeti samo zase “cisto vest” in da ne mislim spremeniti sveta.
Normalno funkcioniramo…običanjno mož sam vskoci v kuhinjo ko je opravek z mesom…sicer naredim sama. Sta sparam z zacimbami ker jedi ne poskusam pa si sama dva naknadno zacinita ce je premalo.
Pri nas res nimamo tezav…vse super “laufa”, ker ne težimo drug drugemu in nimamo namena koga prepričevati v nasprotno.

New Report

Close