Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Bivši in obiski leto starega otroka

Bivši in obiski leto starega otroka

Pozdravljeni!

Zanima me, kako so določeni obiski pri eno leto staremu otroku?

Partner me je zapustil med časom nosečnosti. Otroka ni želel imeti. Proti koncu nosečnosti se pojavil in želel urediti očetovstvo. Uredila sva na csdju in na sodišču stike z dojenčkom, vendar je zelo neresen. Ne izkoristi čas, ki bi ga lahko preživel z dojenčkom ter niti ne javi, če ga slučajno ni na določen termin. Finančno tudi zelo malo prispeva (določena je bila tudi preživnina, ki je ne plačuje). Ne pokaže interesa do otroka – ne sprašuje po zdravju (čeprav vedel da je imel mali težave) in podobno. Potrebno ga je spomniti in potem par dni sprašuje kako je kaj z malim.
Kako določijo na sodišču stike po 1. letu starosti? In za kakšno obdobje?
Zanimajo me vaše izkušnje… Predvsem zaradi tega, ker se gre za neresnega očeta. Hvala.

Zakaj si pa rodila? Si vedela da nebo imel posla s tabo in otrokom. Mi ni logike res ne, ubogo dete….

Se ne strinjam z napisanim. Zenska nemore vedeti, da se moski spremeni ob rojstvu otroka. Sploh pa ce se gre za moskega, ki izjavi kak zeli imeti otroka.

Otrok ne bo bogi. Imel bo bioloskega oceta. Imel pa bo tudi drugega moskega lika (moj bodoci partner; enkrat v prihodnosti) in bo videl ljubezen v druzini, spostovanje itd…

nova
Uredništvo priporoča

Imela sem podobno sutuacijo ki se neugodno vlece se danes. S tem da moj bivsi partner ima psihicne motnje, katerih posledica so tudi neresnost izvajanja stikov.
Vi ste mati, vi ste se odlocila otroka obdrzati, vi imate skrbnistvo in na vasih plecih bo urejanje vseh zadev okrog stikov blede na to da je oce neresen.
Imate odlocbo s strani sodisca glede stikov (ki so opredeljeni tocno na dan in uro ali po dogovoru ) in pa glede prezivnine. niste napisala kako imate po odlocbi do sedaj irejene stike.
Niste sicer nic napisala kako po sodiscni odlocbi imata urejene stike.
Stiki ob tako majhnem otroku so lahko urejeni razlicno. Lahko je 1x na teden, lahko 2x, lahko 1x na 14 dni, odvisno kako se starsa dogovorita in kako jih v vasem primeru oce izvaja.

Ce so tezave pri izvajanju stikov pojdite na csd kjer vas bodo oba povabili na razgovor.
Ne pricakujte da mu bodo silili pamet kaj dober oce je, kajti csd so mediatorji, kot postednik nastopijo samo v primeru ocitnih zlorab z dokazi. Bodo povedali da je treba redno izvajati stike zaradi pozitivnega razvoja otroka in podobno, ne bodo ga pa limali na zid. Tega ne pricakujte.
Verjetno bosta cez 3 mesece spet vabljena na Csd da se vidi ali se je situacija izboljsala. V kolikor se ni bo Csd predlagal se eno obdobje in pa da ce zelite lahko daste na sodisce vlogo za spremembo stikov. Morate pa imeti dokaz ali zapiske o njegovi neresnosti izvajanja obiskoV.
V kolikor imate na sodiscu dolocene stike po dogovoru vlozite vlogo za spremembo stikov kdaj in nacin stika.
Ali v vasem stanovanju ali gre z otrokom ven z vozickom ali v igralnice ali morda na telovadbo za dojencke. Moznosti kako lahko oce prezivi cas z otrokom je veliko, moramo pa mame za dobro otroka pri ocetih ki nimajo neke slike kako cas z otrokom preziveti nacin stika predlagati. Vedno je pa na njem ali se s tem strinja.
Vi ste se odlocila za otroka, zatorej vzamite v obzir da ste izbrala ali se je zgodilo da je oce otroka pac neresen in neodgovoren. V kolikor je samo to mu pomagajte biti dober oce. Zal je to tudi vasa naloga ce vam je vsec ali ne. Saj zelite otroku dobra starsa?
Naj vas ne moti da se ne briga zanj in njegovo zdravje. Otroka ni zelel. On ni vi. Vem da boli obcutek da se ne briga za otroka a ne najedajte ga zaradi tega. Raje ga vprasajte ce zeli vedeti o zdravju otroka. Oziroma pogovorite se kaj lahko kot oce nudi, kaj kot oce cuti. On se uci biti oce, ki ni prisoten dnevno pri otroku. Ocitno zeli biti oce. Njegova izguba bo da ne vidi otroka.
Je pa res, da za otrokov dober razvoj je pomemben redni stik, in ce ga ni sposoben izvajati ga vprasajte ce zelite manj rednih stikov?
Morda stopita skupaj do kaksnega otroskega terapevta, ki bo znal dati smernice kako delovati pozitivno na otroka kot locen stars.
V kolikor pa je oce otroka konfliktna oseba, s katero se ne da nic dogovoriti tudi ne pred Csd pa gledajte na svoj mir in dober razvoj otroka in stopite do Csd in eventuelno podajte vlogo za spremembo stikov kjer morate podati kdaj in koliko stikov predlagate ter nacin stika.
Bolje redni stiki 1x na 14 dni kot neredni tu in tam. Tako za vas, predvsem pa za otroka!
Ko oce ni konflikten, je pa neodgovoren in neresen oce, nima vecjih vedenjskih in custvenih tezav se z njim da kot ocetom sodelovat in se zna obrniti v boljsega oceta, rabi le cas in pa sodelovanje. Vse dobro zelim .

New Report

Close