Najdi forum

Noseča pri 14

Živijo stara sem 14 in sem pred 3 meseci imela spolni odnos in to prvi uporabila sva kondom a je počil nekaj dni mi je že slabo boli me glava in menstruacija zamuja pa sm šla po test za nosecnost in je bil pozitiven kaj naj naredim Kako naj povem starsem ali naj otroka obdrzim prosim pomagajte

Pozdravljena!
Ni kaj, si pred težko odločitvijo! In glede na starost se boš morala opreti na starše. Čeprav nič ne pišeš o tem, kako se medsebojno razumete. Če imate normalne odnose, ti bosta po prvem šoku prišla naproti in sprejela tvojo odločitev. Pomagala ti bosta prebroditi izgubo še nerojenega bitja ali pa ti bila v oporo pri zgodnjem materinstvu. V primeru medsebojnih težav bo to sicer težje, a vseeno boš morala skozi to. Mogoče vas ta izkušnja zbliža, razkrije lahko nakopičene zadeve, a jih obenem tudi pomaga zgladiti.
Skratka: obrni se k staršem. zberi korajžo in preprosto povej. Ne odlašaj… v primeru, da otroka ne boš obdržala, ti namreč zmanjkuje časa.
Ti pa predlagam, da ključno odločitev sprejmeš sama. Ti boš morala živeti z njo!!! Ne odločaj se na podlagi tega, kaj od tebe pričakujejo drugi. Seveda so tukaj starši pomembni, saj boš s svojo odločitvijo spremenila tudi njihovo življenje, a otrok je tvoj. Kljub temu, da si še sama otrok!!
V življenju sem naletela na nekaj zgodb podobnih tvoji. Sorodnica je bila le malce starejša od tebe, ko je s sicer stalnim fantom zanosila. Glede na njegov negativni odziv in nenadno zavračanje je spoznala, da ni pravi zanjo in bi otroka obsodila na precej negotovo življenje. Z dovoljenjem staršev (ki je zakonsko obvezen), se je odločila za splav. Bilo je zelo hudo in potrebovala je veliko opore v družini, a odločitve ni obžalovala. Izšolala se je in se kasneje tudi z drugim poročila in ustvarila družino. Po drugi strani pa sem imela sodelavko, katere mladoletna hči je prav tako zanosila. Bilo je veliko panike, strahu in pregovarjanja, a se je odločila otroka obdržati. Njena mama je koristila porodniško (zaradi njene mladoletnosti) in punca je po krajši odsotnosti normalno nadaljevala in končala svoje šolanje. Kar nekaj let je skupaj s hčerkico živela pri starših in se šele ob njenem vstopu v OŠ osamosvojila.
Vidiš, obe možnosti se lahko izkažeta za pravi. A samo ob podpori staršev. Nič nisi pisala o morebitnem fantu. Tvoj zapis daje vtis, da je šlo zgolj za priložnostni seks. Dragi otrok, obrni se nanju. Ne podaljšuj svoje negotovosti. Ne obtožuj se! Vsi delamo napake! Konec šolskega leta je že tako stresen…
Sama sem bila sicer nekaj let starejša, ko sem po propadli zvezi noseča potrkala na domača vrata… Ugasni televizor, naznani pomembno novico, poglej v oči in preprosto povej: Mami, oči… noseča sem! Pomagajta mi!! Potem bodo stvari stekle…
Srečno!

Danes sem šla k ginekologiji ki je nosečnost potrdila in rekla da imam dvo jajcna dvojcka malo sva se pogovorili in je rekla da je za splav prepozno tako ali tako sem se odločila da bom otroka obdržala ko sem šla od ginekologa sem šla povedat fantu rekel je da noče niti slišati za otroka saj je še premlad objoka na sem stekla domov in starsem vse povedala rekla sta da mi bosta ne glede na vse stala ob strani. Ali ima kdo kakšno idejo kakšno opremo kupiti za dvojcka hvala za vse odgovore že v naprej

nova
Uredništvo priporoča

Čestitam!?!?

Glaj, splav lahko narediš do 24. tedna nosečnosti, šolo staršev obiščeš nekje v 6, max 7. mesecu nosečnosti. Oprema… glej rabljeno, ker za dva otroka… je to kar nekaj €€€€

Srečno!

Malo dvomim v zgodbo, ker za splav bi moralo biti se dovolj casa. Ce je slucajno res pa razmisli o posvojitvi. Dvojcki so se za ekstra pripravljene in psihicno in financno stabilne starse velik zalogaj.

Splav lahko naredis do 10.tedna nosečnosti. Nad 10.tednom pa je potrebna pisna zahteva nosečnice komisije za splav in odobritev oz.privolitev le-te..

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close