Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ali moj otrok je dovolj raznoliko?

ali moj otrok je dovolj raznoliko?

Pozdravljeni!
Sem nova na forumu, prosim vas za odgovor, saj sem ze cisto na robu z zivci..zdi se mi da moj otrok(star 28 mesecev) ne je dovolj raznoliko. Za zajtrk in vecerjo ima rad cokolino, mlecni gres, banano z ovsenimi kosmici, kruh in gor razne namaze, od topljenega sira, do nutele, margarine in meda ali marmelade..za kosilo skoraj ne gre brez krompirja…testenin in riza noce jesti tudi ko je res lacen in brez upiranja zeli pojesti npr zlico haseja z testeninami, takoj izpljuva ven..kakor da mu gre na bruhanje. krompir bi jedel na vse nacine, z vsemi moznimi omakami, mesom in zelenjavo. zelo rad ima zelenjavno minestro, vso zelenjavo ki jo imam pri roki vendar mora biti zraven se en pa cetudi cisto majhen krompir. Pred parimi dnevi sem mu ponudila najmanjse makaroncke z hasejem in ni slo po grlu pa sem skuhala cisto majhen krompir in pomesala z makaroni, to pa je jedel. je tudi razne “muckane pite”(testo za palacinke z pecilnim praskom in notri naribano bucko..za malice ponavadi je skutice, jogurte( vecinoma sadne) vcasih tudi navadnega…sadje ima rad ampak ga noce jesti v kosih(razen banane..karkoli mu z vilico pretlacim zraven banane bo pojedel( kivi, jagode, borovnice)…ko slisim kaj vse drugi otroci jedo pri tej starosti
.od celega sadja do suhega sadja..solat..zelo tezko ga prepricam da sploh poskusi kaj neznanega. mislite da je dovolj raznoliko ? za odgovor se ze v naprej zahvaljujem.
lp

New Report

Close