Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Zakaj so se blogi tako razpasli med mladimi starši?

Zakaj so se blogi tako razpasli med mladimi starši?

Zdravo,
zanima me kaj menite glede tega, da ima dandanes že skoraj vsaka druga mlada mamica (tudi marsikateri očka) takoj po rojstvu otroka ustvarjen blog, kjer redno objavlja slike otroka. Prav tako je ogromno slik otrok na instagramu, fb… Včasih se zdi, kot da nimajo nič drugega za delat, kot da se hvalijo na internetu ter celotni Sloveniji kažejo svojo “neumnost”, ko otroke tako izpostavljajo. Na vseh teh blogerskih straneh namreč objavljajo svoje “resnično” vsakdanje življenje, vzgojo in odraščanje svojih otrok ter svoje izkušnje. In marsikateri za to dobi celo sponzorje?! Meni se zdi tako izpostavljanje otrok v tako zgodnjih letih malo preveč. Ne rečem, da objaviš kako sliko otroka ali družinsko sliko. To se mi zdi povsem normalno.
Priznam tudi sama sem sprva z veseljem pogledala kak blog, sedaj pa se je to res že tako razpaslo, da mi gre že malo na živce. Ob vsem porastu blogov se danes temu kar težko izogneš… Kaj menite vi?

Ne vidim druge razlage, kot to da je to za bresposelne mamice dokaj lahko zaslužen denar. Verjetno pa tudi veselje ob prihodu novega družinskega člana. Z blogi si pridobiš prepoznavnost, občutek da lahko deliš svoje poglede, čustva, ustvarjalnost, občutek popolne družine,… Starši pridobijo nekaj. Se pa strinjam, da so žrtve tukaj otroci ampak se tega še ne zavedajo. Po eni strani naj počnejo kar jih izpopolnjuje, po drugi strani pa ne vem če je vredu vse dat vsem pred oči… Živimo pa v dobi virtualnosti in je lažje vzpostavljati stike preko ekrana kot v živo. Ne vem… Tako izgleda meni.

Pojma nimam zakaj. Še nikoli nisem nobenega prebrala ker me res ne zanima kaj počno drugi in imam itak “svoj prav” :-). Na meni ne služijo uglavnem. Meni osebno na kraj pameti ne pade da bi vesoljnemu svetu razglašala vsak detajl otrokovega odraščanja in družinske situacije. Mi je čisto super da sami trije uživamo ko je lepo on rešujemo ko zaškripa. Čudni so mi tako blogerji kot bralci…prvih brez drugih ne bi bilo.

New Report

Close