Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 3-letni otrok je obseden s sladkorjem

3-letni otrok je obseden s sladkorjem

Pozdravljeni.

Zanima me mnenje glede obsedenosti 3-letnega otroka s sladkorjem. Pravijo, da ga genialni otroci rabijo veliko več. In res je nadpovprečen, za oba sorojenca skupaj. A tole s sladkorjem me skrbi. Pleza na omarice, pretakne vse predale, da najde kaj, kot odvisnik. Če vse skrijemo, najde okraske za na torto in gloda te. Če ni res nič, vzame žlico in malica beli sladkor iz posode. ne žličko, ampak kot obrok. Ni važno kaj, samo da je sladko. Sicer je ješč normalno in ne izpušča obrokov. Pa obnašanje: hiperaktiven je mila beseda. Recimo tako, ko v kis vsuješ sodo – cel dan. Spi malo. V vrtcu, je enak; divji. Ne gane ga nič. Ko obseden… izredno inteligenten in ga je zelo težko “okoli prinest”, pa točno ve do kje lahko v kaki situaciji “zavlačuje”. Ampak vse to ne škodi njegovemu zdravju, kvečjemu našim živcem, medtem ko za sladkor me pa res skrbi. Ker njemu 100g čokolada pomeni mala malica. Ko jo bo zmazal, bo šel še na liziko, pa potem še na kaj tretjega, če bo našel.

Hvala za mnenja. Saj kaj več ne pričakujem.

Mama si in postavi mejo, ti si odgovorna zanj. Imam dva otroka in doma res gledava, da ne pojesta preveč sladkarij. Tako dobita, recimo vsak po dva mehehka bombona, ali pa po eno ali dve napolitanki (kos), ko pečem domače piškote pa tudi kakega več. Mož jim ne dela potuho, ampak se strinja z menoj in jim ne deva na skrivaj sladkarij.

Imata res lepe zobke.

ps: 100 gr. čokolade za triletnega, otroka je pa res preveč. To niso heci.

*popravek * mehka

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za mnenje. IMAMO pravila. Prvi otrok jih spoštuje, drugi tudi kar. Tretji pa ne “šmirgla” 5%. Rabi 100% nadzor ves buden čas. Samo za hip pogledaš stran in naredi lumparijo. Tu je njegova domišljija brezmejna. Recimo prosi za vodo ali kaj drugega, da ga za hip spustiš iz pred oči, nato nekaj ušpiči. Dobesedno par sekund… In vedno se spomni drug trik, tako, da praktično rabi 2 para oči ves čas, če nočemo polite, popacane ali razmetane hrane, razbitega tega ali onega, itd. Ok, to vse mi je vse jasno. Je 3 letnik pač z ogromno potenciala. Ampak potreba po cukru…

Saj ne konzumira sladkarij z našim žegnom. Krade jih! Alpinistično spleza do najvišje police v kuhinji, za katero midva rabiva pručko, ter vzame nekaj, se skrije pod jedilni kot in malica. Krade okraske za torto, cukr iz lončka, malica med … ne moremo vsega skrit, potem še kave gostom ne morem skuhat ali pa čaja osladit. Ni mogoče ga imet 200% časa na očeh, ker še na WC človek ne more, če nisva oba starša doma. Kar pa nisva…

Zobe imajo 100% čiste in zdrave, po mnenju zobozdravnice. Pač je zaprt zaradi vseh čokolad, pa trebušček ga zvija… trenutno nam uspeva s “kaznovanjem”, ko ga zasačimo, da mora pojest 2-3 liste sveže solate. Se mu zdi zabavno. Pa veliko vode čez, da spravi dol. Rezultat je vsaj ta, da gre lepo na stranišče 🙂

New Report

Close