Najdi forum

Napadi trme in soseda

Pozdravljeni.Na vas se obračam glede naše sosede.Živimo v bloku. Smo mlada družina z dvoletnim malčkom in najstnico. Trenutno preživljamo nemogoče razmere. Imamo malčka, ki ima za sosedo moteče napade trme. Malček pri napadih trme kričeče joka lahko dalj časa npr. 20 min. Z možem skušava zadevo reševati in umirjati …pri tem sva včasih uspešna včasih pa tudi manj. Posebno težo je včasih ponoči, če se malček zbudi in izsiljuje ….. da bi bil ta ali on sok ali da bi pil iz te ali one stekleničke. Soseda zato, ker jo moti jok tolče z predmetom ob steno. zvoni na vhodnih vratih, hodi za nami in nam soli pamet. Soseda je sam mati dveh prvošolk. Soseda se spravlja name in me obtožuje surovega ravnanja z otrokom. Pri tem mi soli pamet o vzgoji (na podlagi njenih izkušenj)i Obtožuje me psihičnega in fizičnega mučenja otroka, obsoja me da maltretiram otroka … da bo ga bomo spravili v belo krsto ter grozi s prijavo na CSD. CSD-ja se ne bojim, ker imam mirno vest in svojim otrokom ne bi storila hudega. Zame so te besede sosede tako obsojajoče, da sem zelo prizadeta . Povedali smo ji, da ima otrok napade trme in da se trudimo reševati situacije po svojih najboljših močeh. Glede trme sem govorila z vzgojiteljico in vem,da ne delam nič narobe.

Želim jo ustaviti ali vsaj utišati pri njenem žaljivem ravnanju. Vem da bo obdobje trme mimo, težko pa prenesem, da se nekdo vtika in osebno spušča v moje življenje in ga ponižuje. Prosim za vaš nasvet, kako rešiti ta problem oz kako ste vi ravnali ob podobni izkušnji. Hvala za odgovor. LP

Kaj pa ti je ta soseda, da ji ne upaš povedati, da naj se zanima zase in za vzgojo svojih otrok, ti pa se boš zanimala za svoje otroke in povej ji, če zadeve ne razume naj vsaj nagaja ne. Verjamem, da imate težave z otrokom, otrok bo zrastel, delajte na njem, poiščiote tudi morda kakšno strokovno pomoč in to je to. Veliko raje poslušam jok otroka, pa če sploh veš zakaj joka kot pa vpitje in razgrajanje odraslih oseb. Soseda nima nobene pravice se vmešavat, to ji povejte in jo predvsem povsem ignorirajte. Srečno!

Eno stvar moraš tudi ti razumeti: neprespani ljudje so zoprni, razdražljivi, rečejo marsikaj, česar mogoče ne mislijo. Ljudje, ki jih budijo tujci, še toliko bolj.

Je že jasno, da vidva z možem nista ničesar kriva in da sta tudi sama izčrpana, ampak kaj konec koncev to briga vašo sosedo? Takole v načelu in po zakonih bi ljudje morali imeti v bloku v določenih urah mir, da se naspijo. Vajin otrok ni njen problem. Zdaj s tole belo krsto je šla tako daleč, da me je kar zmrazilo. Ali ni čisto gladka, ali pa je res izčrpana od vsega skupaj. Je pa to sekundarno. Prvi problem je razgrajanje vašega otroka sredi noči. Seveda ne morete čisto ničesar narediti ne da bi s tem samo podaljšali obdobje agonije, moraš se pa zavedati, da nimate neke božanske pravice motiti ostalih stanovalcev samo zaradi tega, ker imate otroke. Dolžna si ji najmanj iskreno opravičilo vsakič, ko jo srečaš. In vsem ostalim sosedom tudi.

Sem stanovala v študentskem stanovanju, kjer je za steno spal mali tulež, ki ga nikoli nisem srečala, ker je bil na drugem vhodu, sem ga pa poslušala noč na noč, ure in ure. Kolikor so bili budni oni, toliko sem bila budna tudi jaz. Po nekaj mesecih tega vsakonočnega kričanja sem hodila okrog kot mesečna, s študijem sem imela probleme, včasih sem kar spala, namesto da bi šla na predavanje, razdražljiva sem bila ko hudič, in bojim se, da sem tudi jaz govorila kakšne neracionalne bedarije.

New Report

Close