Najdi forum

avatarMed.Over.Net
Slovenščina SL Hr HR
Kje sem?

Forum: Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi
V kletki
Odgovori Nova tema
Seznam tem
Default avatarMamineedshelp
28 Feb 2018 21:37
Pozdravljeni. Rada bi zapustila svojega sedanjega partnerja ki je tudi oče mojega otroka. V bistvu je stvar precej zakomplicirana zato bom poskusila stvari čimbolj poenostaviti in se vnaprej zahvaljujem vsakemu ki mi bo lahko dal pameten nasvet. Partnerja sem spoznala mladoletna in skoraj takoj z njem zaživela. Hitro sem zanosila in otrok se je rodil povsem zdrav. Dokončala sem samo osnovno šolo in bila dobre 4 leta finančno povsem odvisna od njega. Za gospodinjstvo in skrb za otroka sem skrbela izključno samo jaz in moje socialno življenje je skoraj povsem zamrlo. Poleg tega naju je partner začel kmalu po otrokovem rojstvu začel zanemarjati. Razen tega da je hodil v službo ni za naju naredil skoraj nič. Prišel domov se vrgel na kavč in jaz sem ga stregla iz vseh strani. Ko je prišlo drugič do fizičnega nasilja nad menoj sem se odločila da grem z otrokom stran začasno živet k svojim staršem. Partner mi je takrat zagrozil da mi bo vzel otroka in da bo na sodišču zmagal on ker ima službo jaz pa samo z osnovno šolo. To je bil zame močan udarec ker sem partnerja resnično ljubila in živela samo zanj in najinega sina. Želela sem da nam uspe. V tistem trenutku sem se zavedela da živim v kletki in da bo potrebno iti stran. Začela sem iskati službo in res sem eno našla. Na črno z osnovno šolo drugega nisem našla vendar sem z plačilom in delom zadovoljna in kaže da bom lahko delala še dolgo. Partner ve da delam in odkar nosim domov denar je do mene spoštljiv in mi hkrati pobere skoraj ves zaslužek. Odplačala sem vse dolgove in skrbela za poln hladilnik marsikdaj sem tudi povsem sama plačala tekoče mesečne položnice in se trudila biti dobra mati in žena. Najin odnos je sedaj dobre 2 leti vredu trudila sem se na vse načine da mu oprostim vse pretekle žalitve udarce in zlorabe vendar mi ne uspe. Izredno si želim iti živeti drugam ven iz trenutnega bivališča ker tukaj se pač realno gledano na dolgi rok finančno ne bomo nikoli dvignili ( zaloga denarja za sinov faks ko odraste itd..). Pred 4 meseci sem se z njem vsedla in se pogovorila o tem da bi se rada preselila in mu razložila vse finančne in psihične ugodnosti ki bi jih selitev za nas prinesla. Ni se strinjal pod nobenim pogojem in trmasto vztraja pri nemogočem cilju da odkupi staro razpadajočo posest čeprav do takrat dokler je ne odkupimo ne smemo ničesar spreminjati. Pohištvo je staro in nasploh je energija tu notri grozna. Torej šla sem gledati stanovanja bila na nekaj ogledih in čisto vsako stanovanje me je bolj pritegnilo kot lasten dom. Z mojo službo si lahko privoščim preživetje in normalne okoliščine za otroka ne želim si ničesar bolj kot končno sama zaživeti. Težava je ta da je partner trenutno prijazen ker sem koristna ampak v trenutku ko ga bom zapustila mi bo spremenil življenje v pekel. Poleg tega mi nihče noče dati stanovanja ker delam na črno kar je nezakonito. Prosim za kakšen pameten nasvet ker otrok raste in vpija obnašanje očeta lahko sem jaz se tako dober vzgled otroku ampak oče pač daje otroku napačen vtis. 1 krat na mesec se ga napije kot Mavra nazadnje me je otrok včeraj gledal ko ga sem pijanega pobirala iz tal ga dala spat in čistila pobruhano tuš kabino. Otrok je medtem zlagal barvne kockice in bil bolj odrasel od očeta. Kaj mi svetujete za čim hitrejši in miren odhod kako naj dobim stanovanje če nisem uradno zaposlena? Lp

New Report

Close