Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Joj kaj sem naredila – 3 mesecni dojencek

Joj kaj sem naredila – 3 mesecni dojencek

Prej sem hotela hčerki ki je stara 3 mesece skrajšati nohte na rokah. In sploh ne vem kaj mi je bilo da sem vzela scipalec namesto škarjic za nohte. In seveda sem jo uščipnila. In to do krvi. Hčerkica se je samo malo nakremzila ni nic jokala. Zdaj me pa noro noro skrbi da bo kaj narobe. Da bo prišlo do kake okužbe rane. Aja scipalec je nov. Kupljen 2 ali 3 mesece nazaj. Pa pred uporabo sem ga razkužilo z razkužilo za roke. Razkužilo sem tudi ranice na prstku. Joj joj … pobralo me bo od skrbi. A bi morala iti k zdravniku?

Ne nori! Nič ji ne bo.
Ne vem al ste ene res tok smotane, da take sprašujete al je pa provokacija.

Na urgenco! Takoj! Mislim, no…..

1 tvoje dete??
Opazuj ce zacne zatekat pa vroce ratvat…pol pojd…
Al pa posliki pa prilep sem sliko, tu mas od dr do pr

Doma imej Bephanten za razkuževanje ranic. Razkuži ranico in malo namaži s tem, ne vem, o kako veliki ranici govoriš, lahko tudi zaflajštraš z mini. Bo vse OK, ni panike. Za striženje nohtov se kupi posebne škarjice za dojenčke.

Eh, do poroke bo vse dobro… 😉

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Zgodilo isto pri naši dojenčici, ki je mlajša od tvojega in je bilo vse brez problemov. Ne maži s bepantenom, ker paca rano. Zaustavi krvavitev s pritiskom na rano, speri s fiziološko, razkuži z jodom in povij s sterilno vazo in mikroporjem. Tvoj otrok je pri 3 mesecih cepljen za tetanus, ampak te nevarnosti pri površinski ranah ni. Nohte striži s škarjami.

Pri nas se je to zgodilo mozu. Sedem let po dogodku je fantina zdrav in vesel. Resnejsih posledic ni bilo. Se hecas ne? Ali pa si ultra panicna mati. Ce drzi to slednje, se malo umiri, ker pretiravas. Kaj bo sele, ko ne bos dovolj pozorna in ti bo dete padlo z visine (kar se prav tako skoraj vsakemu starsu zgodi) in podobno…

Spiranje ranic s fiziološko naredi čudeže. Nič se ne sekiraj.

Včasih tudi najbolj skrbne mame naredimo neumnost in se potem sekiramo. Ne obremenjuj se, ne bo hudega, če si razkužila, se ne more nič zgoditi.

New Report

Close