Najdi forum

Odnos v družini

Pozdravljeni,
Stara sem 18 let in bi potrebovala pomoč, in sicer…
trenutno živim z mamo in očimom, ki pa do mene ima ne preveč lep odnos..in sicer začelo se je tako, da je moji mami skos govoril kak sem sama svoja, kak nič ne znam, nič ne pomagam in podobo (čeprav iskreno rečeno sploh ni tak, saj sem že od osnovne šole morala sama poskrbeti zase, saj sta ona2 odhajala v tujino služiti denar.., ampak ko mu to povem reče da sploh ni pomembno kar je bilo v preteklosti..) pri tem ko je našteval samo slabe lastnosti me je vedno primerjal s svojo bivšo, kajti ona je bila tudi riba po horoskopu in je bila tak slaba in sem jaz zdaj tudi taka itd..moji mami je trdil da me sploh ne pozna, da mi ne bi smela zaupat ker se ji po njegovem mnenju lažem…in vse to ji je govoril potiho, mama pa je te njegove beseda prenašala na mene..no potem čez nekaj časa sem mu povedala, da če ima kaj za povedat naj meni v obaz pove in se je tako začelo..npr, že ko je prvič moj fant prišel na obisk mu je govoril da naj dobro premisli če hoče bit z mano..ko je odšel z mojim očimom na teren da bi mu pomagal in da bi ta imel lepši odnos do mene, mu je očim tudi tam govoril kak je lahko sploh z mano skupaj, in da bi bilo boljše za njega da si tak drugo najde itd…večrkat je bilo tudi tak, da če moj fant ne bi šel z njim na teren (saj je redno zaposlen) me posledično tudi nebi pustil na obisk k njemu..no potem pa se je vse samo stopnjevalo in je enega dne prišlo do tega da smo se kregali tako kot večrat že pred tem in je šla beseda za besedo na koncu pa je očim prišel do mene in me je z svojim čelom vdaril v nos, tako da sem mogla oditi na urgenco(peljal me je fant)..po tistem je odšel na teren in ga ni bilo 2 tedna nazaj, ko pa je prišel nazaj je bil 2-3 dni vredi kot da se ni nič zgodilo, potem pa je začel govorit, da sem tak jaz tista kriva oseba ki spravlja družino na razen, da sem jaz tista da dela prepire v hiše, in kak sem lahko bila tak nesramna in šla povedat to svojemu fantu kaj se je zgodilo in da meni se sploh ne da za zaupat ker nobenemu ne bi smela povedati kaj se je doma zgodilo, in razvidno je bilo da ga je bolj skrbelo za tisto kaj si bo moj fant mislo pa vsi ostali(čeprav noben drug ni vedel za to, ampak moj očim trdi da se mu lažem) kot pa tisto kar je naredil, saj na koncu mi je rekel da itak ne bi rabla it na urgencu in da mi itak ni zlomil nosu..(čeprav sem mela lepo zvitega in zaotečenega)..in ja razlog zakaj pišem tu na forumu je, ta da tudi danes se je nesramno obnašal do mene,razlog pa je bil ta, da sem se mu “zalgala” da sem šla včeraj ob enih spat on pa trdi da sem šla ob 11 in da me je zdaj dobil na laži itd, moja mama a se je postavila za mene saj je vedla da govorim resnico,ampak je tudi za njo isto govoril…no ni pomembno… ne vem več kaj naj naredim, ker v sloveniji z mamo nimamo nobenega, drugače bi že jaz zdavnaj odšla k kakšnemu sorodniku ..zato, prosim za mnenje, pomoč, ker bi rada uspešno naredila maturo,ob vsem tem pa mi to težko uspeva in ne vem kaj naj..hvala za pomoč

New Report

Close