Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Boste vaše otroke med počitnicami kaj zaposlili ali bodo kar brezglavo tavali naokrog??

Boste vaše otroke med počitnicami kaj zaposlili ali bodo kar brezglavo tavali naokrog??

Danes sem imela ravno prost dan in sem se odločila, da se sprehodim po mestu in veliko mladih otrok (predvidevam, da še osnovnošolci) , predvidevam, da še vedno tavajo brezglavo po mestu (s pivom ali vinom v roki).
Tudi v dopoldanskem času, so kar brezglavo skakali okoli in razgrajali. Pa veste zakaj? Zato, ker so razpuščeni in prepuščeni sami sebi.
Dajte jim delo, naj pomagajo pa jim niti na pamet ne bo prišlo več kaj takega. Grem stavit, da vas polovica staršev ne ve kje se potikajo vaši otroci in kaj počnejo v tem času, ko ste vi pridno v službi.
Čedalje bolj se mi zdi, da počitnice otroke samo uničijo in čedalje manj se čudim, da učiteljice dajo toliko naloge čez počitnice, da otroke vsaj za uro, dve umirijo saj bi drugače vse obrnili na glavo.

Jaz imam otroke še v vrtcu, tako da točno vem, kje so. Smo pa bili danes veliko časa zunaj, pa nisem opazila niti enega otroka, ki bi taval naokoli, sploh z vinom ali pivom ne. Živimo v precej normalnem okolju in mislim, da bi kdorkoli hitro poklical policijo, če bi videl 13-letnika pijanega, z odprtim pivom v roki. Ne rečem, sploh poleti se tudi pri nas najdejo mladostniki, ki kakšen poletni večer v lokalnem parku malo popivajo, pa še to redko. Ampak tu govorimo že o mladih, druga polovica srednje šole. To da pa brezdelno tavajo okoli… No odvisno, kaj jemlješ kot tavanje… Tudi jaz sem pri 16ih “brezdelno tavala” okoli med počitnicami… Do sošolke, na sprehod, na kavo… Tako tavajo tudi odrasli, upokojenci, v končni fazi tudi ti danes. Kaj je pri tem slabega? Če razgrajajo je seveda nekaj drugega, ampak pri nas niso še nikoli, sploh ne sredi dopoldneva ne, ker iskreno večina najstnikov, ki jih poznam jaz spi vsaj do 10ih, če se le da. Tako da res ne vem, v kakšnem okolju živiš ti. Dokler otroci ne počnejo bedarij, jim kar privoščim tele počitnice. Glede domače naloge pa… 90% otrokov jo naredi zadnjo nedeljo zvečer oz. jo prepiše v ponedeljek zjutraj. Ni bilo tako tudi takrat, ko smo bili mi šolarji?

Se pravi avtorica, sodeč po tvoji razlagi, da ti nisi nikoli imela dela, da si ekstra usekana koza, sovražna do otrok, da take bolne blodiš?

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz sem se danes sprehajala po mestu, pa nisem opazila nobenega najstnika z alkoholom v roki ali v lokalu.

A ti med tvojim dopustom tud obvezno delas, da slucajno kje brezglavo ne tavas naokoli in pijes kofetek. Brigaj se zase in nared kaj na svoji tecnobi

A to imajo umobolnice ob ponedeljkih prost izhod in potem tavate s prividi in preganjavico po mestu ?

Sem jih danes tudi videla in se zamislila kaj počnejo dopoldan z alkoholom. Žalostno…
Vedno se zamislim ko tako vidim… 🙁

Sem jih danes tudi videla in se zamislila kaj počnejo dopoldan z alkoholom. Žalostno…
Vedno se zamislim ko tako vidim… 🙁
[/quote]
Itak ja, zanimivo je da nekaj takega “opažate” le “srečne”, večno samske ostarele zmešanke, ki ne marate otrok, ne?….jaooooo😁😁


Itak ja, zanimivo je da nekaj takega “opažate” le “srečne”, večno samske ostarele zmešanke, ki ne marate otrok, ne?….jaooooo😁😁
[/quote]

Maramo me ostarele zmešanke svoje otroke, ki smo jih uspele uspešno spravit skozi puberteto in čez šole. So varno skozi mladost, ki je bila vzgojna. Daleč od tega, da tega danes ne bi bilo, oh ja, otroci so lahko tudi danes pridni in delavni, vendar, mame, pojdite si vsaj po tiste, ki se na Metelkovi zadevajo sredi belega dne. Tistih pa ne maramo, res ne, ampak jaz lahko grem mimo in si mislim, ubogi otrok, ubogi starši. Vendar, zakaj že ubogi? Tako pač je, tudi danes je še vedno izbira, kako bo vzgajal in ravnal z otrokom. Berem, malo prej, da je petintridesetletnik pretepal starše. No, povem vam, ne začne se pri petintridesetem. Zavozili ste pri petem, desetem, petnajstem, od tam naprej sledi poti, kakor ste mu nastavili kažipot.

Ne niso samo starši krivi v šolah ti učiteljice solijo pamet, da je otrok star 7 let že lahko samostojen in da ga naučiš in pustiš samega, ker to dovoljuje zakon v naši gnili, zafurani državi, kjer so sami ne vem kakšni samooklicani strokovnjaki na vseh področjih v šolstvu.

Maramo me ostarele zmešanke svoje otroke, ki smo jih uspele uspešno spravit skozi puberteto in čez šole. So varno skozi mladost, ki je bila vzgojna. Daleč od tega, da tega danes ne bi bilo, oh ja, otroci so lahko tudi danes pridni in delavni, vendar, mame, pojdite si vsaj po tiste, ki se na Metelkovi zadevajo sredi belega dne. Tistih pa ne maramo, res ne, ampak jaz lahko grem mimo in si mislim, ubogi otrok, ubogi starši. Vendar, zakaj že ubogi? Tako pač je, tudi danes je še vedno izbira, kako bo vzgajal in ravnal z otrokom. Berem, malo prej, da je petintridesetletnik pretepal starše. No, povem vam, ne začne se pri petintridesetem. Zavozili ste pri petem, desetem, petnajstem, od tam naprej sledi poti, kakor ste mu nastavili kažipot.
[/quote]
Če bi prebrala vse, bi vedela, da ni 35-letnik sam pretepal svojih staršev, ampak so v mladosti tudi on njega … Tako da res, ne začne se pri 35., ponavadi ravno toliko škode naredi avtoritativna vzgoja kot permisivna.
In verjemi mi, mogoče je bil ravno tvoj otrok tista svetla izjema, ampak verjetno (95%) se je vsaj enkrat noro napil in bil deležen marsikaterega zgražanja.
Na otroka vpliva kup dejavnikov, ne le vzgoja. Tako da, si imela kar srečo, tudi “popolno vzgojenim” otrokom se zgodi, da zapadejo v slabo družbo, se oddaljijo od staršev … Vzgoja je ključnega pomena, a ni 100% garancija, da otrok kasneje ne bo imel problemov in bil “sredi belega dneva zadet na Metelkovi”. Vpliva še otrokova osebnost, družba, okolje …
Tole si me pa nasmejala… Torej so bili tvoji otroci tako, oprosti izrazu, nesposobni, da jih je morala mama spraviti skozi puberteto in čez šole? Tvoje besede, ne moje.
No, da ne bo zgražanja. Sem mama treh otrok: biotehnologinje, bodočega programerja in gimnazijke, ki se še odloča, kaj bo v življenju počela. Za otroke sem bila vedno tu kot opora, ampak mi jih pa hvala bogu ni bilo treba spravljati skozi šole in skozi puberteto, so to zmogli kar sami. Na vse sem ponosna, večino časa (tudi po njihovi polnoletnosti) sem vedela, kje so, saj smo imeli dogovor, da dokler živimo skupaj se o tem obveščamo. Pijanih jih nisem videla nikoli, ampak si pa ne zatiskam oči, domnevam, da so na kakšni od zabav tudi kaj splili, saj je predvsem najstarejša ogromno hodila žurirati. Pa je bila drugače zelo pridna, delala od 16. leta, odličnjakinja, uspešna na faksu … Tako, da kakšno pivo sem in tja ne uniči ravno človeka.
Po mojem mnenju avtorica močno pretirava. Seveda obstajajo izjeme, a po mojih izkušnjah jih večina (sploh pa ne osnovnošolcev) med počitnicami ne hodi kar tako popolnoma brez nadzora naokrog, ne povzroča nemirov in ne pije do mrtvega. Seveda obstajajo določeni posamezniki, a le-ti so bolj izjema kot pravilo. Tako, da je škoda, da posplošuješ na celotno generacijo mladostnikov, kako jih počitnice uničijo. Na druge stvari, ki si jih napisala pa sploh nimam komentarjev. Škoda besed.

Ne niso samo starši krivi v šolah ti učiteljice solijo pamet, da je otrok star 7 let že lahko samostojen in da ga naučiš in pustiš samega, ker to dovoljuje zakon v naši gnili, zafurani državi, kjer so sami ne vem kakšni samooklicani strokovnjaki na vseh področjih v šolstvu.
[/quote]

Ne vem, kako ti, ampak jaz sem bila pri 7-ih letih kar lepo sama doma – in sem počakala starše, da sta prišla iz službe. Pa sama sem šla v šolo, veš. In celo sama iz šole. Nezaslišano.

Maramo me ostarele zmešanke svoje otroke, ki smo jih uspele uspešno spravit skozi puberteto in čez šole. So varno skozi mladost, ki je bila vzgojna. Daleč od tega, da tega danes ne bi bilo, oh ja, otroci so lahko tudi danes pridni in delavni, vendar, mame, pojdite si vsaj po tiste, ki se na Metelkovi zadevajo sredi belega dne. Tistih pa ne maramo, res ne, ampak jaz lahko grem mimo in si mislim, ubogi otrok, ubogi starši. Vendar, zakaj že ubogi? Tako pač je, tudi danes je še vedno izbira, kako bo vzgajal in ravnal z otrokom. Berem, malo prej, da je petintridesetletnik pretepal starše. No, povem vam, ne začne se pri petintridesetem. Zavozili ste pri petem, desetem, petnajstem, od tam naprej sledi poti, kakor ste mu nastavili kažipot.
[/quote]
Veš. tudi meni je uspelo, samo se ne tolčem po prsih ko ti.
Nekaj ti povem, to ni tvoja zasluga, morda samo delček.
Vse ostalo, osebnost vsak gradi sam. Si pač ena izmed le teh bahačic.
Kdo pa si da boš sodila zakaj je tisti pristal na metelkovi? Kdo?
Ponudi mu roko. Zmoreš?
Pa še nekaj. Nikjer ne videvam najstnikov ob dopoldanskih urah bezljati naokoli. Še popoldan jih ni. No, jih več ni naokoli, ker je svet računalnikov tako mamljiv. takrat se “izlegle kavke” zmrdujete, če pa malo veseli rajajo naokoli vam pa” izleglim kavkam” spet ni prav.
Vsekakor ti rečm da lažeš. To pa rečem malo komu!!!

Učiteljica, ki da naloge med počitnicami, je navadna p.rasica!!!!
Že sama beseda POČITNICE, ti pove, da je ta čas namenjen POČITKU in ne nalogam!!!!!
Če bi bili učenci in starši pametni, bi se enkrat za vselej tej diktaturi uprli in med počitnicami noben ne bi naredil nobene naloge!


Veš. tudi meni je uspelo, samo se ne tolčem po prsih ko ti.
Nekaj ti povem, to ni tvoja zasluga, morda samo delček.
Vse ostalo, osebnost vsak gradi sam. Si pač ena izmed le teh bahačic.
Kdo pa si da boš sodila zakaj je tisti pristal na metelkovi? Kdo?
Ponudi mu roko. Zmoreš?
Pa še nekaj. Nikjer ne videvam najstnikov ob dopoldanskih urah bezljati naokoli. Še popoldan jih ni. No, jih več ni naokoli, ker je svet računalnikov tako mamljiv. takrat se “izlegle kavke” zmrdujete, če pa malo veseli rajajo naokoli vam pa” izleglim kavkam” spet ni prav.
Vsekakor ti rečm da lažeš. To pa rečem malo komu!!!
[/quote]
Komentar je prav tako v veliki meri namenjen avtorici posta.

Včeraj smo se šli kopat. Danes je pri babici. Jutri in do petka vključno ima smučarski tečaj. Čez vikend(soboto ali nedeljo) bomo kam šli. Odvisno od vremena.


Itak ja, zanimivo je da nekaj takega “opažate” le “srečne”, večno samske ostarele zmešanke, ki ne marate otrok, ne?….jaooooo😁😁
[/quote]

S tvojo predpostavko, nima nič veze.
Ti pa če hočeš in imaš čas, ji pa časti kak drink, pa bo videlo, koliko ga bo nosilo.
Brezveze, da se sprenevedaš…
Pijancev in pivcev pa res ne maram.

Tavajo tisti, ki tavajo tudi med letom….

Kaj si pa ti danes delala v mestu? Zakaj si tavala, zakaj se nisi zapislila?

Mislim, da bo treba najt drugacne strategije za ‘umirjanje’ otrok kot pa domace naloge. Prevec podatkov ni dobro za cloveka, povzroca preobremenitev in izcrpanost. Nej opravljajo kaka opravila, ki so jim vsec, bolj preprosta, da se pac zaposlijo ampak ne preobremenijo. Ne vem. To so sam moje ideje. Js s tem nimam problemov, ker se pac ukvarjam z glasbo. Drugi naj si pa najdejo nekaj, kar je njim ok in jim daje zadovoljstvo, pa tudi zaposlitev. Za ene je to tudi ucenje solske snovi, zame recimo v zelo redkih primerih.

New Report

Close