Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja dejanski stroški za dijaški dom

dejanski stroški za dijaški dom

Hčerka je letos odšla v 1. letnik srednje šole v Ljubljano.
Doma smo 40 km iz Ljubljane, na vasi, zato more zjutraj ob 6.05 na lokalni bus, nato gre na avtobus ali vlak do Ljubljane, nato gre še na trolo do šole, enako za domov. To se pravi 6 prevoznih sredstev.

Domov pride ob 1620 uri, dostikrat zamudi zadnji avtobus do naše vasi (ker avtobusi zamujajo) in jo potem jaz poberem po službi.

Pravi, da je utrujena od vožnje da bi šla v dijaški dom naslednje leto. Žal smo totalno na dnu s financami, saj se pobiramo po večletni brezposelnosti, sposojali smo si denar, ki ga vračamo, da smo imeli za hrano. Zato me zanima če lahko kdo pove iz 1. roke…..dejanksi strošek dijaškega doma, koliko plačujete, menda lahko prejmeš subvencije 90 eur, dobivam tudi štipendijo 50 eur. To se pravi to bi dobili, koliko bi me stalo še dodatno vsak mesec, če bi hčerka šla v dom. Sicer sem gledala cenike a se ne znajdem.

Za vsako informacijo se vam zahvaljujem.

Cca 200 eur dijaški, cca 80 eur za malico. V Lj in nazaj se vozi z možem, tako da tega stroška ni.
Nima pa štipendije, zato tudi subvencije ne.

Jaz sem živela v Ljubljani v Dicu. Mislim, da so starši takrat plačevali nekaj čez 200 € in je bila cena zakonsko določena. Morda se je od takrat glede tega kaj spremenilo, ne vem. Tam dobi 3 obroke, tako da jaz za hrano nisem zapravila praktično nič, razen za kakšno kavico ali sladkarijo. Imela sem še stroške z avtobusom, ko sem za vikende odhajala domov. To pa je tudi vse. Računaj tudi, da se vam bodo hkrati zmanjšali stroški doma, saj boste čez teden porabili manj hrane, vode, elektrike. Npr kosilo boste sedaj kuhali za eno osebo manj, saj bo hči imela hrano v domu. V domu imaš tudi fitnes, knjižnico, internet, razne dejavnosti, vse to brezplačno. Največja prednost zame je bila to, da sem imela do šole 10 min peš. Najlažje bo, da kar pokličeš v kakšen dom in ti naj točno povejo. Imajo pa tudi informativne dneve, vendar mislim, da so letos že mimo.

New Report

Close