Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Spolnost? Kdaj? Je prehitro?

Spolnost? Kdaj? Je prehitro?

Hojla! mene pa zanima, kdaj je vam najbol primerna številka za spolne odnose. Moja hči je stara 13 in se ji zelo mudi. Ima resnega tanta, ki je 3 leta starejši a je dober dečko. Zanima me, kdaj so vaši otroki začeli s spolnosjo in ali se vam 13 zdi prehitro

Kaj pa če bi s tem prehitela tebe za eno leto? Kako je bilo s tabo?

In ti si starš???!!! Pa saj ni čudno, da gre vse v maloro, ko že otroci seksajo.. 13 let je absolutno premlado. Da bi mojemu otroku kaj takega padlo na pamet, bi ga hitro naučila reda in kaj so njegove prioritete v življenju. Telo ni še niti do konca razvito, komaj je zakorakala v puberteto, pa bi se že “gonila”. Da o tem, da posledic svojih ravnanj v resnici sploh ne bo razumela in sprejela odgovornosti za njih, niti ne govorim.

Pa naj ugibam.. A tvoja hčerka pri trinajstih že namerava jemati kontracepcijske tablete???!!! Če starši to dovolite, bi vam očitno morali odvzeti otroke, ker ste skrenili z normalne poti.

V redu fant? V redu je vsak, dokler ga ne namoči. Potem se pokaže pravi obraz. A ti resno misliš, da gre pri 13/16 letih za “resno zvezo”?

Res upam, da je tema samo provokacija. Pri 13 letih ima, da se uči, misli na šolo, hobije, ne pa že na seks. Nič ni narobe s kakšno nedolžno zaljubljenostjo, vendar seks pri teh letih ni niti malo zaželen. Če ji želiš dobro, boš ji ga stepla iz glave.

To me spomni na eno iz našega okoliša, ko se je celo hvalila, da je hčerka pri 15 letih imela razmerje z 42 let starim moškim.

Resnično bi morala obstajati licenca za starševstvo.

nova
Uredništvo priporoča

Nekdo ob 3h ponoči ne more spati in tako prozorno provocira?

Kaj pa misliš, da bolj opečeni koga kaj vprašajo, ko predajo 12-13 letnice v uporabo?

Aisha je bila stara 6 let ob poroki, zakon pa je bil konzumiran pri 9 letih. Če se zgleduješ po zapečenih in ne vem zakaj se ne bi, potem je vse v najlepšem redu.
Navsezadnje pa, prej kot začne, več let uspešnega spolnega življenja bo imela pred seboj. Zakaj bi ji ga nekdo umetno krajšal za 3 leta, s tem, da ji daš zeleno luč pri 16tih. Zamisli si koliko za vedno izgubljenih orgazmov je to, in še fantove lahko prišteješ zraven.

Alo! Upam, da le provociraš. Če ne se zavedaš, bi njen fant lahko šel v zapor. Punčka je ja še otrok.

Počaka naj na polnoletnost, da bo lahko nosila posledice, če zanosi.

Če bo hitela in ti igrala njeno prijateljico in ne mamo, boš pa pri 16 letih hčerke pisala, da je zanosila in da je skrivala, da je noseča ter, da ne more splavit.

Bodi mama…

13 let?!?! To je kaj? 7. razred? O marička, saj še do spolnosti in človeškega telesa niso prišli pri biologiji… Ravno o tem je včeraj pisala neka mama… Otroci so “premladi”, da bi pri 15.letih sami sprejeli odločitve za nadalje šolanje, dovolj stari pa za seks pri 13. Pomoje to niti zakonito ni ali pa ker je fant star 16, ne pa 18. Glej resno.. 13 letnica je še v vseh pogledih otrok in pri teh letih je 3 leta kar precejšnja razlika… Jaz bi se svojo pogovorila, naj počaka, čeprav če je bila od nekdaj vzgojena permisivno, verjetno ne bo ravno pomagalo.

Pozdravljeni, jaz sem mojima otrokoma povedala, da so po zakonodaji, spolni odnosi z osebo mlajšo od 15 let kaznivo dejanje. Spolni odnosi v osnovni šoli so za moje pojme absolutno prezgodaj. Vem, da najstniki ne čakajo na polnoletnost, ampak pri 13 je pa res prezgodaj.

Ko bo hči noseča, boš spet tu prosila za nasvet!
Res gre vse v kurac!
A si normalna????
Pr 13ih?
Še menstruacije nisem imela…
Sramota!
A dovolite otrokom mladost in brezskrbno otroštvo? Ali boš ti skrbela za zaščito?
Nobenega fanta do srednje šole najmanj…

Name ni dobro vplivalo, da sem se prehitro (12!) v spolnost spravil…sem bil še čisto premajhen in premalo razvit, vendar sta potreba in firbec pač premagala razum. Pomoje vsaj do 15.leta ni pametno začet s spolnostjo, še bolj pa je pomembno, da to počneš z nekom, ki ga res ljubiš. No, vsaj z mojega stališča.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Ja, za seksat pri trinajstih je dovolj zrela, ko bo treba iskati informacije za vpis na fakulteto, bo pa mamica klicala na referat in šla zraven na informativni dan, a ne? Aja, pa čimprej na kontracepcijske tabletke, da bo ja že do polnoletnosti imela skurjeno telo, možganov pa, če je kaj po mami, itak nima!

dajmo otroc,na mladini svet stoji,kje pa imajo možgančke starši in njena hčerkica. oboje pod nujno odpeljat na Grič-na Kredarico v Idrijo.

Ja, prehitro se mi zdi. Pri 15ih bi se mi zdelo še OK, če je fant tudi mladoleten in če sta dobro poučena in založena z zaščito. Ampak to mi je nekje res spodnja meja, pa še ne za vsako ker ne dozorimo (spolno) vsi enako zgodaj.

Kar je meni samo bolj čudno je starost fanta. 13-letnice želijo (in sem tudi sama želela) marsikaj poskusit. Sedaj, pri 15-tih pa sem neverjetno vesela, da nisem. Definitivno nisem se bila pripravljena – edino, da pri 13-tih tega ne vidiš, čez kako leto, dve pa.

Tako mi ni čudno, da bi ona rada. Bolj čudno je, da bi fant rad. Če malo pogledam okoli sebe – če bi kateri od mojih sošolcev seskal z osnovnošolko, po možnosti kakšno iz osmega ali celo sedmega razreda, bi se malo vprašali po njegovem zdravju. Saj punca še ne mora legalno reči ja, njeni starši bi ga lahko prijavili policiji in fant bi imel težave. Sama sem bila veliko manj zrela pred dvema letoma, kot sem zdaj. Mnogo se lahko spremeni v kratkem času, če jo ima res rad, bo fant počakal še kakšni dve ali tri leta.

Da me slučajno ne bi kdo narobe razumel – nimam nič proti temu, da hodita. Samo seks s 13-letnico se mi zdi malo čuden.

No ja tale pa je za v pavliho !!! Najmanj !!! Nisem vedel da se sedaj šteje vse v orgazmih ??? Včasih smo imeli virtualne merske enote ”pivo” za vse mogoče, pa smo normalne osebe, čeprav smo ga včasih preveč in premočno biksali !!! Vse je odvisno od značaja !!! Spolnost pri teh letih je “hormonska obsedenost”, so pa že očetje iz preteklosti postavili neke razumne meje !!! Večina nas postane “odraslih” pri 18 letih, ko tudi zakonsko popolnoma odgovarjamo za svoja dejanja in njih posledice. Eni niso te meje prestopili pri 30-ih in več. Zavedanje polne odgovornosti bi naj bila nekako meja za spolnost pri vsakem in to zdaleč ni dosega 18 let po zakonu in predpisih.
Tisti ki ste pa ”obsedeni” z Lolitami pa se bi vas moralo najmanj kastrirati pri lokalnem “mesarju” !!!

New Report

Close