Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Spanje – večni problem

Spanje – večni problem

Pozdravljeni!

Imam hčerkico, ki bo čez nekaj dni dopolnila 5 mesecev. Je razmeroma nezahtevna, rada se sama igra in je pravi veseljaček. Vendar imava težave s spanjem.
V začetku je šlo vse gladko, dobro je spala, velikokrat tudi sama zaspala – še pred prib. enim mesecem sem jo lahko po dojenju in minutki cartanja odložila v posteljico in je brez težav SAMA zaspala.
Sedaj pa se je vse obrnilo. Pred vsakim spanjem je jok, zelo težko jo umirim, nič ji ne paše (niti dojenje, cartanje, zibanje, nošenje, da ne govorim o tem, kaj se zgodi, če jo položim v posteljico). Ko od joka, zategovanja, zvijanja, … končno zaspi, pa spi le 30 min (do minute točno!) – in počasi je to začelo puščati posledice, saj je zaradi utrujenosti potem tečka, jaz pa tudi nimam več veliko potrpljenja (velikokrat jočem kar z njo).
Ne vem, kje se je zalomilo. Imava redno rutino pred počitkom (previjanje, zatemnitev sobe, malo dojenja (več kot 2 minuti se tako ali tako ne doji), nato pa cartanje in zibanje). To je včasih zadostovalo, sedaj pa nič ne pomaga. Tudi časovno več ne vem, kdaj jo naj dam sploh spat. Zdi se mi, da sem preizkusila že vse možnosti (od tega, da je budna le uro in pol pa vse tja do dve uri in pol), pa ni razlike, zmeraj enako. Občasno (prib. 1 od 10ih spancev) pa po čudežu poteka brez težav, se lepo umiri in sama zaspi (enako je tudi z večernim spanjem – nobenih težav, nobenega joka, lahko tudi sama zaspi).
Zakaj so ostali spanci torej tako težavni? Imate kakšno idejo, kje ga polomim? Prosim, vsakega nasveta bom vesela.
Kako dolgo so vaši 4-5 mesečniki budni preden gredo počivat? Kakšno rutino pred počitkom imate vi?
Že vnaprej se zahvaljujem vsem, ki ste si vzeli čas in podali kak predlog.

Nam pomaga, ce vskoci nova oseba – ponavadi ocka. Dojencku pase, da se malo zamenja energija. Lahko tudi babica. Upam, da se bo tudi pri vadms obneslo. Srecno

Hvala za vaš predlog. Žal, pri nas to ne deluje. Ker sem čez teden zmeraj sama z njo za vse počitke, je očitno tako navajena name, da je pri drugih še slabše. Bi pa bilo fino, če bi me kdo lahko kdaj zamenjal, da bi si lahko malo oddahnila.

New Report

Close