Najdi forum

Mamica studentka

Zivjo.
S partnerjem sva se odlocila, da bi rada na svet popeljala malo strucko. Stara sem 20 let on sem studentka 1. letnika studija Organizacijskih ved s kar precej prostega casa tako, da me ne skrbi usklajevanje urnikov. Fant je redno zaposlen z povprecnim dohodkom. Ziviva pri moji babici in imava dovolj prostora.
Zanima pa me, kako je z dodatki in seveda mojimi pravicami kot studentka.
Hvala vsem. Lupcka!

partner je dolžan preživljati tebe in otroka, razen če misliš po slovenski navadi goljufati in se šlepati na druge. svetujem ti, da še malo zadihaš, dokončaš študij in odrasteš, preden spravljaš na račun drugih na svet nova bitja. Če te starši niso marali, otrok ni terapevtsko sredstvo za rešitev teh problemov.

kdo pa je rekel da me starsi niso marali? imam ljubece starse!
drugace sem vprasala nekaj drugega – papirologija in ostalo…
ne zanima pa me presoja drugih ce sem zdaj sposobna imeti otroka ali ne, me ne poznate in ne morate presojati o tem. lp

nova
Uredništvo priporoča

Kot mama študentka ne prejemaš porodniške, ampak starševski dodatek v višini 252 eur mesečno za obdobje 1 leta od rojstva otroka. Poleg tega dobiš še pomoč ob rojstvu otroka (280 eur, vlogo oddaš na csd), nekaj navadno primakne tudi občina, v kateri živiš, pozanimaj se tam in otroški dodatek, ki je odvisen od vajinih skupnih prihodkov. Te stvari navadno podrobneje predstavijo v starševski šoli.
Kot študentki ti zaradi materinstva v času študija pripada 1 dodatno leto, kako ga lahko koristiš se pozanimaj v referatu.
Drugače se lahko obrneš tudi na Študentsko svetovalnico, imajo na svojih spletnih straneh kar nekaj informacij.

New Report

Close