Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kaj se igrati z dveletnikom?

Kaj se igrati z dveletnikom?

V prihodnjih dneh bom varuška dveletniku. Kaj, katere igre se lahko igram, počnem s tako majhnim otrokom? Zanima me bolj za notri, zunaj bova že tekala, žoga, tobogan… Tablica, tv odpade.

Kake simpl puzzle, pobarvanke, plastelin, lego Duplo, pecita palačinke, piškote…avtomobilčki: narišita ceste garaže (škatla za čevlje in prazne wc papir role), semaforje, tekma z avtomobilčki (čigav hitreje pelje dol iz kavča in dlje)
Igra spomin za mlajše
Če imaš doma kak inštrument npr sintesajzer pa ga naučiš kako pesmico
Za umiritev je čitanje pravljice, al pa kaka celovečerna risanka – gledata skupaj
V bani: daš not dve plastični posodici, pa en jogurtov ločnek z luknjico in bosta vsaj uro prelivala;)

Zunaj nabereta divji kostanj in doma z zobotrebci naredita “človečke” in zgodbo z njimi.

Počivaš, ko počiva škrat;)

Sicer sem teta 2-letniku in se skupaj igrava vsak dan, tako, da me lump dobro pozna in obožujeva drug drugega. V tem obdobju same igrače niti niso tako zanimeve, kot pa to, da se igrava skrivalnice, iz dek narediva šotore, stol se spremeni v jahalni konjiček, skačeva po postelji. Zadnje dni mu je najljubša na novo odkrita zadeva, ko navadni lepilni trak polepiva po vseh omarah in se potem nanj zalepijo vse male stvari. Skratka, zanimivo je, da se nekaj dogaja in najljubše je, da se igra drugače, kot doma. In ja, 2-letniki so zakon

New Report

Close