Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nujno bi rabil informacijo izvajanju stikov z otroki.

Nujno bi rabil informacijo izvajanju stikov z otroki.

Pozdravljeni.
Sem oče 5 mladoletnih otrok (in 2 polnoletna). Lani sva se z ženo ločila. Skrbništvo za otroke (vse) imam jaz. Stiki se izvajajo enkrat na teden in to v soboto od 8 in 18 ure. Po otroke zjutraj pride bivša žena, jaz pa grem po njih ob 18 uri, saj je le tako bilo določeno iz strani sodišča. Bivša žena v času od začetka ločitvenega postopka in do zdaj živi v kraju, ki je oddaljen 25 km. V odločbi sodišča ni specificirano do kam bi jaz moral iti po otroke, oziroma kakšna je maximalna oddaljenost. Sem pa dobil od bivše žene sporočilo, kjer piše da se bo preselila v še bolj oddaljen kraj (mislim da cca 60 km) in zelo provokativno poleg , da naj se pripravim, da bom moral po otroke po novem hoditi “kam bo ona rekla!”….
Prosim za pomoč. ali je kakšna splošna omejitev ( v km ) , do kam bi jaz kot oče moral iti (glede na sklep), oziroma ali od določene kilometrine nimam več te obveze? Rabim tudi pomoč , kam se naj obrnem.
Hvala

Prava ne poznam, bi me pa močno zanimalo, zakaj ti teh trideset kilometrov predstavlja tak grozen problem.

New Report

Close