Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nekdanji partner, oče mojega otroka, uživa droge

Nekdanji partner, oče mojega otroka, uživa droge

Pozdravljeni.
Pred dvema letoma in pol sva se s partnerjem razšla, ker je on močno zabredel v droge, pretežno kokain in travo. Užival je vsak dan, večkrat na dan, popuscal v sicer zahtevni službi… Najini službi sta se krizali-jaz zjutraj (in sin v vrtcu), on popoldan, tako da je bilo stika med nami malo. Mislim da je stvar tudi zato lahko pripeljala tako daleč, preden sem kaj posumila. Najin sin je bil takrat star skoraj 3 leta. Po tem ko sem s testom potrdila sum in sva neuspešno poskušala (vsaj jaz) stvar sanirati, sem z otrokom vred nekega dne odšla. Naj povem še, da je bil to že njegov tretji zdrs ; prvi je bil preden sem ga poznala, drugi pa kmalu po mojem porodu. Po tem ko sva se z otrokom umaknila, je zabredel se bolj… Izgubil službo, stanovanje, avto, si nakopal številne dolge… Po pol leta, ko je res dosegel dno, je na prigovarjane staršev pristal na zdravljenje, ki pa ga je po 1 mesecu samovoljno prekinil in šel starše prositi, da ga vzamejo nazaj. Starša sta mu seveda pomagala, dejansko je začel abstinirat in ponovno delati.
Na sodišču sva uredila stike, preživnino in skrbništvo (seveda ga imam jaz). Midva s sinom sva si uredila stanovanje in dobila novega partnerja, s katerim se dobro razumemo in živimo skupaj.
Do pred kratkim so stiki potekali ok in sicer tako, da je vsakih 14 dni cel vikend sin pri očetu, babici in dedku (oče se vedno živi pri starših). Nato pa so od včasih skupnih prijateljev začeli prihajati namigi, da naj bom pozorna, da se jim je zdel čuden in da spet kadi travo. Ko sem ga o tem vprašala mi je travo občasno celo priznal. Ko pa je nazadnje sina pripeljal iz vikenda pri njem, sem v avtu zavohala močan vonj po travi (ne po dimu ampak po zavoju). Naj povem še, da je bil ob testiranju negativen NA VSE droge, kar mi je skrajno čudno. Skoraj prepričana sem, da je test zmanipuliral. Strah me je, da se bi kaj zgodilo sinu, medtem ko je z njim, ker bi on spet zabredel ali malomarno na kaj “pozabil”. Kaj lahko naredim? Kakšne so moje pravice? Kakšne so sinove? Njegove? Sin ga ima res rad in ga kuje v zvezde. Če ga dalj časa ne vidi ga zelo pogreša.
Prosim za mnenja. Res ne vem kaj naj…
Že vnaprej hvala.

Je tvoj partner z imenom na I? Poznam enega takega, 4leta nazaj je odišo nazaj k ženi in dojenčku, se je spomno po 1 letu da sta nekje, prej je bil samski in men na voljo, konzumira pa kokain… je to ta tip? Je pa lušten,tetoviran, zelenook, rjavolas, 180cm visok. Bi šla nazaj k njemu, ker je bil ljubezen mojega življenja… nobenga za njim še nisem ljubila.

Ni. Ne hodi. Droge so prekletstvo.

nova
Uredništvo priporoča

Po mojem ti je prva pot na CSD …
Ne vem, pri pijancih včasih lahko s prijavo na policiji dosežeš, da ga nekje pričakajo in mu dajo za pihat, potem imaš črno na belem. Ne vem, kako pa lahko karkoli ukreneš, če pije/se drogira doma in ne gre potem v avto. Njegovih staršev ne moreš vprašat? Bi lahko dosegla vsaj to, da takšen ne bi vozil otroka naokrog in ga hodiš ti iskat k njemu?

New Report

Close