Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Odvajanje od plenic – deklica

Odvajanje od plenic – deklica

Zdravo!

Zanima me, kako ste ravnali tisti, ki imate hcerke. 🙂

Imam hcerko, ki bo cez mesec stara 2 leti. Od plenic sem jo zacela odvajati ze poleti, pa sem jo imela kar nago ali v gatkah in je bila vsa panicna, ko je cutila, da ji tece po nogah. Tako da sem ji pustila nekaj casa, da se je pomirila, mesec nazaj pa sva zopet poskusili. Sedaj ima oblecene gatke ter hlace, tako da so bili prvi obcutki drugacni in je super napredovala. Odlocila se je, da bo raje dirkala do stranisca z nastavkom, kot pa na kahlico. Trenutno ji sicer cisto malo uide v gatke, nato pa rece lulat, zadrzi in ostalo opravi na straniscu. Lepo in pocasi pac. 🙂

Sedaj pa me zanima, kako ste hodili ven z deklico, ki se vsega sele uci. Namrec vsak dan greva v park, trgovino, samo na sprehod… In tezava je v tem, da je ne morem kar postaviti nekam za drevo, kot bi na primer decka. Saj veste, kako to gre. Ko pa ima tisti cas spet na ritki plenicko, pac ne rece vec prej, da more na stranisce. Za lulanje sploh ne pove, za kakanje pa ko je ze mimo… Ko pa smo na dvoriscu z ostalimi sosednjimi otroci, se mi pa zdi, da bi jo tudi prevec zaznamovalo, ce ji uide v hlace, saj se malo vecji otroci kaj hitro zacnejo norcevati.

Hvala za deljenje izkusenj in lep pozdrav!

Imam 2 otroka, punco in fanta.

Po mojih izkušnjah punčka še ni zrela za biti brez plenic…

Naj gre lulat preden gresta ven, tudi ce je ne tisci. Pa ne biti zunaj predolgo, max 2ure. To bi morala zdrzat. Tista varianta da ima za ven se vedno plenico jo bo samo zmedla, ker ne bo vedela kdaj jo ima in kdaj ne.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za komentarja. V bistvu se je situacija kar hitro poklopila. Nisem pricakovala, da bo slo tako hitro. Morda je sama deklica tako dojemljiva, morda pa je k temu prispeval tudi moj pristop, ki je bil vsakic vzpodbuden in nestresen.

Kaksna 2 tedna po mojem postu je bila suha cez dan. Zacela se je zavedati, kako res ucinkovito zadrzati in pravocasno povedati, tako da potem lulanje ni bilo na vsake pol ure. 🙂 Tako kot si mi svetovala, v parku nisva nerazumljivo dolgo, ce pa greva po mestu, jo vprasam in potem greva v kaksni trgovini ali lokalcku, ce je potrebno.

Sedaj se zbudi tudi ponoci in zeli na kahlico. Bom tudi ponoci ukinila plenicko, samo se nepremocljivo podlogo za zamenjavo moram kupiti.

Drugace pa svetujem tistim, ki bodo zaceli. Pri nas je uspelo zelo dobro z eno knjizico z zgodbico o decku in deklici, ki tekmujeta, kdo bo prej na kahlici. Pa prucka in kaksen avtomobilcek za igro. Pa mini kahlica in kaksen plisast prijatelj. Da je pac zabavno tisto cakanje (bolj za kakanje)… Sedaj tega ne potrebuje vec s sabo razen ob izjemnih trenutkih. Soseda mi je dejala, da svojega tezko umiri in mu prizge risanke. Jaz nisem pristas TVja in se tega nisem posluzevala. Ga niti nimamo. 😀 Nisem je pa tudi posedala po pol ure. Sva pac tekli, ko je bilo potrebno in to je to.

Pozdravcki in naj vam dobro gre – po ritmu vasih otrok, seveda!

New Report

Close