Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Neposlušen, trmast občasno agresiven otrok

Neposlušen, trmast občasno agresiven otrok

Pozdravljeni,
nikjer nisem zasledila teme o mojem problemu.
Naj začnem, moj sedanji partner ima iz prejšnjega zakona hči staro 12 let. Hči se jima je rodila s posebnimi potrebami z nepopolno razvitimi mišicami. Punca je napredovala bolj počasi, vendar danes pri dvanajstih letih deluje normalno teče, skače,oziroma se sploh ne vidi da bi imela kakršne koli težave pri razvoju…tu pa nastane drug problem. Staršema se je hči smilila in najlažji odgovor je bil ona se ne more sama obuti, obleči, tuširati, skratka očistiti se po veliki potrebi,,…vse sta naredila namesto nje onadva, ji dajala potuho namesto da bi jo naučila teh stvari…kar pa ona sedaj zelo izkorišča pri njima in je tudi zelo hinavska. Drugi problem pa je da je punca občasno zelo agresivna nad svojo materjo katero včasih tudi tepe, lasa,…da ne govorim o njeni trmi…kar pa se meni ne zdi prav. Imam občutek, ne bom pa trdila, ker ne komunicirava, da se mati izogiba inštitucijami z izgovori “nimam časa” katere bi ji pomagale pri takem otroku in tudi premalo naredi – ta (z očetom) za samostojnost svoje hčerke, ker ko sva midve same se sama stušira, obriše, obleče, obuje,…sicer občasno s trmo, vendar počasi napredujeva, samo kaj takoj ko je oče zraven ga ona že izkorišča njemu pa je seveda najlažje narediti tisto kar sem opisala zgoraj,…menim da je doma enako. (Dajeta ji potuho misleč da je stara še vedno tri leta, kar pa ona s pridom izkorišča)
Je zelo trmast neposlušen otrok in z njo je včasih nemogoče delati meni, ko jo imamo dva dni na 14 dni, kaj šele materi katera je z njo skoraj vsak dan. Ona te je zmožna gledati v obraz in ji poveš neko stvar trikrat in se bo obrnila kot da si govoril steni skratka moraš imeti potrpljenje. Zanima me ali je kateri, katera imela podoben problem kako delati s takim otrokom, ga naučiti samostojnosti, osnove higiene,….skratka ga pripraviti, da bo nekoč samostojna. Ne bom rekla v parih letih kar smo skupaj je že zelo napredovala vendar meni že zmanjkuje volje,…ker ko nekje napredujeva nekdo drug podere,…poleg vzgoje svojih dveh otrok “najstnikov” počasi obupujem, vendar bi ji rada pomagala.
Oziroma na koga se človek lahko obrne za pomoč pri vzgoji takega otroka, kajti jaz sem pripravljena iti na pogovor in pomagati otroku priti do osnov k samostojnemu življenju.

Hvala za odgovore

Jaz sicer nimam teh težav ampak ti svetujem naslednje;
12 letnica ti ne sme tarmariti in biti agresivna. Ne glede na to kaj ji manjka ali kaksno bolezen ima,
Ti lepo povej svojemu parterju in mami tega otroka kar si nam.
Poskusajte jo navaditi samostojnosti.
Ko jezika,joce,tepe….. ali ji rečes naj tega ne dela ker te boli ko te udari ali pa ji lahko tudi kaksno nazaj prislonis. Verjetno ze razume in ni tako kot 3 letni otrok ,verjetno ve ,da boli ko nekoga udari, ce pa ne ,pa se bo naucila skozi zivljenje.
Ne more biti res ,da je nekdo tako bolan ,da ne bi mogel pri 12 letih nic sam.
Vec casa prezivi z njo. Skupaj kuhajta,povimate,cistita…. karkoli samo poskusaj jo navaditi samostojnosti.

Hvala za odgovor Iron, jaz sem očeta o tem že 100x opomnila, da je punco potrebno narediti samostojno, naj si malo odpre oči punca prihaja v puberteto s puberteto pridejo ženske stvari katere ne vem kako bodo speljali tu sem jaz rekla da se bom odstranila, mati itak ne želi komunicirati z menoj. Ja mogoče se ji manjka kakšna okoli ušes oziroma čez rit, vendar saj veš kako je, jaz kot “mačeha” te pravice nimam oče pa pravi da tisti dan ko jo ima bo že potrpel in jo zagovarja 100 na uro, skratka obupaš pri taki nevzgoji kot jo imata onadva z njeno mamo. Je ta tako ona prekleto dobro razume kaj ji govoriš, hkrati pa se dela neumno in te gleda kot tele v nova vrata in se ti hinavsko smeje v obraz. Kuhati niti podrazno ne vsakič pravim naj pride zraven da bova kuhali, pospravljali in ni varijante me tudi slišati noče. Če jo prosim naj na mizo pripravi krožnike, pribor,…kot da bi govorila steni. Če jo prosim ko razmeče igrače naj pospravi se trma vendar pri tem vztrajam naj pospravi za sabo tisto kar je zmetala,….Enostavno bi jo morala dobiti za 14 dni na vzgojo da sva popolnoma sami in od njih dveh dobiti vsa pooblastila potem bi mi mogoče kaj uspelo. Skratka na koncu ko vidiš da ni nobenega učinka iz strani staršev se ti že počasi zdi neumno se matrati in poskušati pomagati otroku,…

nova
Uredništvo priporoča

ukvarjaš se z napačnimi problemi. Tvoj problem je, da si vzela enega loleka, ki se mu ne ljubi ukvarjat z otrokom, zato je tudi ločen. samo to je tvoj problem in čisto nič drugega.

New Report

Close