Najdi forum

obupana mama

Doma imamo 2letnika,ki obupno in histerično joče skoraj vsakokrat ko se zbudi in še to samo po popoldanskem spanju… kdaj to traja tudi po več kot pol ure in ne vemo več kako bi s partnerjem tole zadevo umirili, saj po pravici povedano se mi trže srce, ga gledati takega. Ni mi jasno zakaj je tako. Drugače čez dan razen njegovega trmanja in vreščanja, ko mu kaj ne dovolimo, dejansko ne joče nikoli, razen ko se kdaj močno udari.
Zvečer gre normalno spat brez joka, zjutraj se zbudi brez joka, ponoči sicer kdaj zakriči ali zajoče, si predstavljam, da kaj sanja…. popoldan ga je pa težko umiriti in pripraviti do spanja, največkrat pred spanjem joče, da ne govorimo pa ko se zbudi… kriči, joče, histerično meče vse kar mu pride pod roke (beri histerično meče: to počne pogosto tudi čez dan ko se mu kaj ne dovoli). Razumem, da je popoldan lahko razdražen ker noče zaspat, do večera pa je preveč utrujen, da bi zdržal brez spanja in seveda od utrujenosti sicer eventuelno popoldan le zaspi, potem se pa itak zbudi v istem stanju kot je zaspal….. lahko se zgodi 1x/teden ko popoldan zaspi brez joka, zbudi se pa vedno ena in ista zgodba…..
Upam, da sem dovolj razumljivo napisala kaj se dogaja. Ali je to normalno, se pojavlja tudi pri drugih otrocih? Prosim za kakšen nasvet… kaj delamo narobe?

Nas je tak kadar prevec spi pop – vec kot 2,5 ure.

Zdravo,

sin je velikokrat jokal, da noče spat popoldan in smo besedo spanje zamenjali z besedo počivat in crkljat se. To je zgledalo tako, da sva zapela pesmico se cca. 10 – 15 minut pogovarjala in nato sem ga božala dokler ni zaspal. Če je bil zelo živahen sem mu rekla psst mami ne more počivat in zaprla oči. Velikokrat se je zgodilo, da sem zaspala pred njim nikoli pa ni v joku zaspal.
Res pa je, da je jokal če me ni bilo zraven ko se je zbudil (češ jaz sem ti zaupal in zaspal, zbudil sem se pa sam). Potem sem ga stisnila k sebi, ga malo požgečkala in preusmerila pozornost. Zdaj teh problemov nima več, ko se zbudi in pride v kuhinjo mu rečem ja mamica je morala kuhat da boš jedel kosilo, pridi mi boš pomagal.
Si že vprašala kako je v vrtcu, ima tudi probleme s spanjem? V vrtcu vsi dvoletniki spijo in verjetno noben ne joka prej ker bi motil druge. Ga daješ ob isti uri kot v vrtcu (to ponavadi pomaga ali pa 15 minut kasneje)? Prej je kosilo ali potem? Če prej je sladke stvari (čokolino, kruh in marmelado, sadne jogurte itd.) ga to napolni z energijo in potem težje zaspi. Pri mojem se je najbolj obneslo (v vrtcu prej jedo) da je pojedel toplo juhico (cvetača, brokoli) s kroglicam in šel počivat, po spanju pa glavna jed. 🙂

New Report

Close