Najdi forum

Animacija otroka

Pozdravljeni!
Ta vikend imava s fantom v varstvu njegovega nečaka (šest let).
Nameravala sva se odpravit na njihov vikend, saj fanta čaka tam delo in me zanima če ima kdo kakšne ideje, kako animirati otroka.
Sicer imam zaključeno srednjo gostinsko šolo in dovoljenje animatorke, vendar se teško spomnim kakšne ideje kako animirati enega samega otroka, pripravljene imam krede in vodene barvice (ima slabo grafomotoriko, tako da se bo skozi igro tudi učil) ampak se drugih stvari ne spomnim, ves dan pa ne more risat.
Razmišljala sem o peki keksov ali kaj podobnega, ali pa kakšno igro povezano z vodo, saj bo v soboto lepo vreme (vsaj tako sem zasledila). Rabila bi pa še več inspiracije, za skrivalnice, lovljenje je eden otrok premalo, jaz pa sem že malo ”iz forme” da bi se lovila z njim.
Imam izkušnje v skupini večih otrok, za samega otroka bi pa potrebovala še nekaj idej. Želim da bo ta dan za njega poseben.

Živjo!
Lepo, da si pomislila na to, kaj boste počeli. Verjetno bo imel tudi otrok kakšne želje, kaj bi počel in ne pozabi tega upoštevati. Mogoče bo s sabo prinesel kakšne njemu ljube igrače. Otroci se zabavajo tudi, če kaj smiselnega počnejo, npr. pomagajo pri gospodinskih opravilih (pranje solate, rezanje zelenjave, peka keksov je super).
Nekaj idej tukaj: http://kidsactivitiesblog.com/
Uživajte!

New Report

Close