Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako zaposliti 17 letnika med počitnicami

Kako zaposliti 17 letnika med počitnicami

Pozdravljeni, bližajo se počitnice, jaz pa nimam pojma, kako naj zaposlim 17 letnega sina. V šoli je še kar priden, uči se ne prav dosti, očitno veliko odnese od razlage v šoli. Je veliko veliko preveč na racunalniku, kakšnih hobijev nima. S “prijatelji” se druži preko skypa, ven ne hodi. Živiva v bloku, tako, da je tole stanovanjce hitro pospravljeno. Iščem ideje, kako naj sina zaposlim čez pocitnice, da ne bo skoz visel na racunalniku. Iščem kakšne zanimive delavnice, ki so primerne za to starost pa je vse za mlajše. Na oratorij je hodil, ko je bil mlajši pa mu ni bilo všeč. Da bi mu pa vsak dan nalagala ne vem kaksna gospodinjska dela pa ne bi. Kaj že, ampak ne za vse dopoldne. Prosim, ne pišite, da si mora pri teh letih sam organizirat prosti čas, ker bo to pomenilo 16 ur racunalnika na dan in totalno zasvojenost. Hvala za mnenja in predloge. Lep večer!

Moj je delal 1 mesec kot prostovoljec.

Obstajajo firme, kjer lahko taki mladiči delajo. Naj si zasluži za svoje neumnosti, bo imel vsaj manj časa, za neumnosti. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)
nova
Uredništvo priporoča

Če je v šoli bil priden, si je zaslužil počitnice, kakršne si sam želi, ne pa da ga mama komandira. Se ti ne zdi?

Kako naj starce zdresiram, da bodo čez počitnice delali tisto, kar jaz hočem? Sej med letom so bili pridni v službi in vse, ampak če jim pustim, da si sami zorganizirajo čas, bodo poležavali na plaži cel dan, čista zasvojenost.

naj gre delat na črpalko, da si bo lahko kupil prenosnik in naslednje poletje preživel na njem 16 ur na dan izven dosega mamine komande.

Zakaj se o tem z njim iskreno ne pogovoriš? To pomeni da ubereš ustrezen pristop, pri katerem se ti bo odprl in ti zaupal, zakaj je tako kot praviš. Namreč iz tvojega pisanja ni razbrati kančka razumevanja do njega, kako potem misliš da bosta našla rešitev? V bistvu imaš čisto zgrešen pristop: kako naj zaposlim svojega 17-letnika? To je mimo. Dvomim, da bosta z načinom kakršen je tvoj, rešila situacijo. Kako boš pomagala sinu, če ti pa ni jasno kaj pomeni ljubezen, odprtost, iskrenost in zaupanje.

Pusti ga naj uziva poletje ko bo hotel delat naj gre

zakaj pa že med letom ni imel kakega hobija, krožka,…,če mu v šoli itak gre? Zato ker je verjetno tudi med letom takoj skočil na pc, čim so bile naloge adacta, kajne? In za ta dva meseca bi ti nekaj spreminjala njegove navade…….nevem, če bo šlo. Jaz bi mu predlagala kak mesec dela prek študenta, zaradi delovnih navad, itd. Samo se bojim, da ga bolj kot ne zavijaš v vato….

tukaj je veliko delavnic: https://www.zotks.si/

Finance prav tako organizirajo za najstnike tečaj o upravljanju denarja.

LP

New Report

Close