Najdi forum

Norice in ibuprofen

Pozdravljeni,

Sin star 16mesev je v cetrtek zbolel za noricami… bolezen potekala brez posebnosti edino v soboto in nedeljo je imel povisano temperaturo (nad 39) in sem mu dala Ibuprofen. Tu je pa nastal problem… namrec nisem vedela da otroku z noricami ne smem dati Ibuprofena. Danes pa so se mu najprej po nogah (zjutraj) naredili rdeci kolobarji, ki pa so iz ure v uro rastli…sedaj jih ima ze po zadnjici in po ramenih in po rokah ogromne kolobarje, ki sedaj zgledajo zaradi velikosti ze kot nekaksne crte po telesu. Ko sem izvedela kaj sem storila (nenamenoma) da sem otroku dala Ibuprofen in da je sedaj to posledica tega me je zagrabila panika in obup… Pediatrinja je rekla da mu naj dajem Calpol 5ml/24 ur in da bi moglo biti bolje. Mene skrbi ker ti kolobarji se vedno rastejo a je to normalno? Kako dolgo traja to? Do kaksnih zapletov lahko pride?

Za odgovore vam bom zelo hvalezna!

Lp

Čozdravljeni!

Vidim, da vam ni nihče odgovoril – očitno je to rdek zaplet. Sam imam sinčka, ki ima vročino in sem mu dal ibuprofen, nato pa sem zagledal nekakšne rdeče pikice. Rad bi vedel kako se je iztekla vaša zgodba, da se lahko pripravim.
Najlepša vam hvala!

New Report

Close