Najdi forum

Injekcije za pljučka

Pozdravljeni,

sama sem pri dvojčkih prejela injekcije za pljučka v 34. tednu, porod nato malo pred dopolnjenimi 36 tedni. Otroka sta zaenkrat vredu, se lepo razvijata. Ko sem malo raziskovala te zadeve kasneje sem ugotovila, da te injekcije pustijo lahko tudi kakšne dolgoročne posledice na otroku – kot možne se navaja nevrološke posledice, lahko manjša končna višina otroka v odrasli dobi, itd., čeprav naj jih po eni kuri ne bi bilo, pa vseeno. Poznam tudi mnenje dr. Pušenjaka, ki me pri vsem precej bega.

Verjetno vas je na tem forumu kar nekaj, ki ste omenjene injekcije prejele pa me zanima, ali ste pri otrocih opazile kasneje kakšne posledice le teh (nevrološke oz. kakršnekoli druge), predvsem tiste, ki imate že malo večje otroke, ali se normalno razvijajo, tako psihično kot fizično? Če ste opazile kakšne posledice, kdaj ste jih – v kolikem času po rojstvu?

Hvala za vaše odgovore.

Nas je dobil dexametazon v 28.t zaradi prekratkega mv. Na koncu se je rodil 1 dan cez rok. Mentalno je zelo napreden, govori ze od 1 leta, vse ga zanima, ima zelo dober spomin, motoricno pa malo zaostaja – sedel je pri 11m, shodil pri 16m, je pa tudi zelo previden po karakterju. Je tudi zelo droben – ze ves cas pod 10% – pri 2 letih ima 11kg. Vcasih se vprasam ali je kaj od tega posledica steroidov ali tak pac je po meni. Jaz sem namrec tudi zelo suha in bolj svoh. Sem tudi bolj pozno shodila.
Ampak to so vse malenkosti, drugace je zdrav in se krasno razvija.

Hvala za odgovor. Pa so vam kaj rekli glede potencialnih stranskih učinkov pa kdaj se pojavijo?

Mene najbolj moti, ko nič ne povedo o stranskih učinkih, ali pa rečejo da jih ni, potem pa berem da se to ne daje kar tako, da so lahko stranski učinki, da je treba dobro pretehtati prej ko se da itd. Potem pa nastanejo skrbi kaj vse se lahko zaradi teh injekcij pojavi…

Poznate koga, ki je že malo starejši pa je prejel te injekcije in če je ok? Jaz same dojenčke pa nobeni mamici o stranskih učinkih ni bilo nič povedano – vsem da jih ni. Kako naj potem človek ve?

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,

Jaz sem jih tudi prejela v 34. tednu pa so rekli da ni stranskih učinkov, da pa so lahko hudi, če se otrok prehitro rodi in ima dihalno stisko. Moj se je rodil s 36. tedni in je bilo vse vredu. Berem pa tudi po forumu in iščem informacije o morebitnih posledicah tega zdravila na otrocke, pa naj po enkratni dozo ne bi bilo negativnih učinkov. Ne vem, vsako zdravilo ima lahko stranske učinke, upam, da jih res ne bo.

Lp mima

New Report

Close