Najdi forum

13-letnik 153 cm

Pozdravljeni,

moj 13-letni sin je v primerjavi z vrstniki precej nizek oziroma majhen. Doslej ni bilo težav, zdaj pa se je začel zelo obremenjevati in občutek imam, da ga je groza iti v osmi razred, kjer bodo vsi veliko nižji od njega. Tudi sama sem precej nizke rasti, medtem ko je mož visok 182 cm. Zdaj razmišljam, da bi ga peljala na pregled k endokrinologu in me zanima, če imate kakšne izkušnje s tem?

lp in vnaprej hvala

mamenka

Pa raste (od recimo prejšnjega leta) ali stagnira v rasti?

Moj sin sicer raste, vendar počasi. To pomeni kakšne 3 cm na leto.

nova
Uredništvo priporoča

Moj je bil do konca oš praktično najmanjiši med fanti in tudi od skoraj polovice sošolk.Potem je bilo sš prvi letnik še tko tko, no zdaj (24) je visok 184cm. Eni rastejo in fizično dozorijo malče
k kasneje tko da mislim, da ni še čas za paniko, ker vseeno ni pa toliko majhen in ma še čas za zrasti.



Brez pan(ike),

najlepša hvala ti za cenjeni odgovor. Si me potolažil(a), vendar težko gledam, da otrok trpi zaradi telesne višine. Poleg tega mi je to dobro poznano, ker so tudi mene hecali kot najstnico, ker sem počasi in malo rasla. Moj sin zagotovo nikoli ne bo visok 184 cm, ker je verjetno podedoval moje gene, ne bo pa prijetno, če se bo njegova rast kmalu ustavila. Saj veš, kako pomemben je zunanji izgled v današnjih časih.

Tudi naš je star 13 in ima 150 cm. Se ne sekiram, ker vem, da se bo precej potegnil, ko bo prišel v puberteto. Starejši sin je v tem obdobju v 1 letu zrasel za 15 cm.
Mogoče ne bo tako velik, kot oče (ker si ti bolj majhna), bo pa zrasel, brez skrbi.

Naš 15 letnik ima 180 cm.
13 letnik malenkost čez 150.
Se je sekiral, pol pa sprijaznil, da mu do 180 manjka še kar nekaj let. Je pa astmatik in menda ventili zavira rast.

15 letnik je zrasel v pol leta. Tako naglo, da mu je na hrbtu popokala koža. (Izgleda, kot bi ga nekdo bical)


Fantje daleč največ višine pridobijo v puberteti (med 14 in 16 letom), tvoj pa v “ta zaresno” puberteto sploh še ni prišel. Spomnim se sošolca iz gimnazije, ki je bil v 1. letniku manjši od mene, pa čeprav še med dekleti sodim med manjše, v 4. letniku pa je bil za glavo višji. 🙂

To je čisto v redu višina, se bo že potegnil med 14 in 16 letom,.Mogoče res ne bo tako velik kot oče zaradi tvoje višine samo bo pa vsekakor tam okoli 180 nič bat. vse pride.

Mislim, da ni odvec, ce se posvetujes z zdravnikom. Terapije za rast pa niso hec. Priporocam dr. Kotnika na pediatricni, je zelo strokoven in vam bo najbolje svetoval.

Sicer pa je znano, da pri manjsih otrocih tudi puberteta pride pozneje in s tem tudi rast. Sine ne bo dvometras, zna pa zrasti do 180, kar je konec koncev cisto povprecna visina za moske. Imela sem par sosolcev, ki so bili v OS res mini, v SS pa so se potegnili in so zdaj nekje moje visine, okoli 180.

V tem trenutku ni z višino tvojega otroka nič narobe. Od njega je veliko manjših 13 letnikov in tudi veliko višjih, nikakor pa ni zelo majhen, ampak se giblje blizu povprečne višine 13 letnika oziroma še zmeraj znotraj +-5%.

Velika sem samo 150 cm pa sem povsem srečna.

Kaksno visino ima pa zdaj po 4 letih?Ker moj sin je tudi zdj star13 pa 150cm.

No jaz sem star 13 pa sem visok 173 cm

 

Pozdravljeni mamenka,

različno hitra rast v tem obdobju je popolnoma nekaj normalnega. Kar bi izpostavila je vaš odnos, občutja  do tega in podpora sinu. Otroci skozi razvoj povzamejo naše občutke, zato vas vabim, da sami pri sebi začutite, kaj se zbuja v vas ob sinovi situaciji, kakšni spomini se pojavijo, razmišljanja, mogoče strahovi in poskusite pri sebi le-te sprocesirati. Na ta način boste lahko sinu nudili dobro podporo, ki jo v tem obdobju potrebuje. Sprejemanje sebe, svojih telesnih značilnosti, samozaupanja in samospoštovanja se otrok najprej uči preko mame (oz. primarnega skrbnika) in namreč preko tega, kako mama doživlja in sprejema svoje telo, sebe ter kako potrjuje svojega otroka: s kakšnimi očmi ga gleda, na kakšen način ga objame, kako je čustveno odzivna in uglašena nanj itd.

Želim vam vse dobro in vas lepo pozdravljam,

doc. dr. Anja Štrukelj Kozina, psihoterapevtka in supervizorka

 

 

Tudi sam sem bil vedno droben in majhen.

V OŠ sem bil pri 14 letih v zadnjem razredu “visok” 162cm in imel kake 50 kg…prvi letnik SŠ 171cm, potem pa sem zlezel do 188cm..razširila so se mi ramena. Od osnovne šole, kjer sem bil čez vsa leta skoraj najmanjši je sedaj samo eden višji.

Sedaj imam sina in je z njim enako. Star je 13 let in nižji od 160cm-jev.

Visok sem 165 cm in imam 11 let čez 2 meseca bom imel 12. In me zanima če je to vredu. Hvala za odgovor

 

Visok sem 165 cm in imam 11 let čez 2 mesca bom imel 12 hvala za odgovor!

Objava čaka odobritev

Pozabil sem napisati da je moja številka noge 43.

 

New Report

Close