Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja oče moje bodoče snahe

oče moje bodoče snahe

Moj sin je že dalj časa v vezi z deklico, ki mi je sicer zelo všeč. Ampak … vseskozi me je nekaj motilo, ne da bi znala ubesediti kaj. Zdaj sta tamlada dva začela govoriti o poroki, in poroka prinese, če ne drugega, sestavljanje seznama povabljenih gostov. Pri nas pa se je “zataknilo” pri vprašanju povabila njenega očeta na poroko.

Že od začetka sem vedela, da so dekličini starši ločeni od njenega 12 leta, da si je njen oče našel drugo, da pa je hčeri redno plačeval preživnino, jo vozil na počitnice in ji dal še nekaj tako za zarven, rojstni dan ipd ter da ga moja bodoča snaha obiskuje. K svojemu očetu je večkrat peljala tudi mojega sina, ki ja za tega človeka rekel, da je čist OK, zanimiv sogovornik, skratka povsem fajn človek. Za razliko od dekličine mame, ki sva jo z možem spoznala praktično takoj, ko sta postala par, očeta vse do danes, kar je cca 7 let, še nisva srečala.

Ker se oče moje bodoče snahe ni znašel na seznamu povabljenih – za kar sem mislila, da je povezano z zamerami med njim in njegovo bivšo (mamo) – sem sinu rekla, da bi želela še pred poroko spoznati tudi očeta. Mislila sem, da s tem ne bo nobenega problema, glede na to, da je moj sin rekel, da je oče OK, ter da ga hči, njegova punca, dokaj redno obiskuje. Pa ni bilo tako. Sin mi je rekel, da je njen oče kako letno nazaj s svojo hčerjo prekinil vse stike.

Glede na to, da je deklica že zdavnaj mimo ločitvene vojne, vprašanja dodelitve, izvajanja stikov in celo plačevanja preživnine, me je seveda zanimalo, kaj se je zgodilo, da je posegel po nečem, kar je za moje pojme, tako skrajen ukrep. Moj sin je začel nekaj mencati, potem pa je izjavil, da pravzaprav ne ve čisto natančno, kaj je vzrok, ampak, da je nekaj na tem, da se je izkazalo, da sta ga hči in njena mama dolga leta finančno izkoriščali in mu debelo lagali, glede šolanja in študijskih obveznosti, ter da je zahteval vračilo denarja in opravičilo.

Skratka, zgodba je precej močna in je pokazala na to, da ima punca privzgojen tudi zajedalski odnos. Povedano drugače, v vsem sijaju je na površje splavalo to, kar me je zadnjih nekaj let na tihem ne kje v ozadju motilo.

Namreč, ta mlada dva sta šla zelo kmalu živeti v najem. Moj sin je bil redno zaposlen, njegova punca pa je študirala in se je kobajagifinančno podpirala s prispevki staršev in delom preko študenta. Ker moj sin ni imel veliko dopusta, je marsikdaj odpotovala v kako eksotiko sama s prijateljico, njen študij je bil bolj tko tko … zelo neresno zastavljen. Skratka, večino stroškov gospodinjstva in najema je pokrival moj sin. (Meni se je njun način življenja zdel precejšnja potrata, ker bi bilo bolj smiselno, da bi živela vsak pri svojih doma, šparala (ona bi resno zastavila študij) in bi se polj selila v nekaj kupljenega.

Po nekem obdobju je mama od dekleta kupila stanovanje v katerem živita zdaj, ob tem, da moj sin plačuje simbolično najemnino. Skratka, v tem razmerju je imel zmeraj vlogo tistega, ki plačuje.

Ker je bil dekličin oče tudi rojen v našem kraju in približno našega letnika, sem po znancih malo povprašala o tem, kaj je bilo dejansko res glede ločitve staršev in postločitvenih odnosov. Pričakovano je priplavala ven zgodba, ki je vse prej kot črnobela … dobila pa sem tudi telefonsko številko tega človeka od njegovega dobrega prijatelja, ki je rekel, da bi bilo v dani situaciji smiselno, da ga pokličem in vprašam, ali mi lahko sam pove, kaj in zakaj je tako zelo počilo, da ne govori več z lastno hčerjo…

Zanima me, kaj in zakaj bi vi storili v dani situaciji …

Mene zanima kdo se poroči?
Ti?
Deklica? Kako se lahko deklica poroči? Poročijo se kvečjemu ženske.
Glede na to, da je govora o deklici, domnevam, da je v vezi s fantkom. In fantek res rabi mamico, da jo vpraša, če se sme poročiti.

čakamo nadaljevanje ☺☺☺

nova
Uredništvo priporoča

tvoj sin plačuje svoji bodoči tašči simbolično najemnino, da lahko z njeno hčerjo živita tam?

saj ne rečem… je prav, da starši ne odnašajo otrokom riti, ampak… koliko pa hči prispeva v skupno blagajno?


Grem na pir,da ne bom žejen med branjem zmerljivk!☺☺☺

Predvsem se ne bi vmešavala.
Na noben način. Ne v njuno zvezo, ne v sezname povabljenih na poroko ne v karkoli drugega. Seveda tudi v finance ne.
Če se želita poročit, si lahko poroko sama financirata, glede na to, da sta stanovanje dobila šenkano.
In če tvojemu sinu bejba po 7 letih še zmeraj ustreza, se nikakor ne vtikaj s kakšnimi prav pametnimi nasveti in klicarjenjem njenega očeta in ne brskaj po preteklosti neke družine.

In kaj vraga ti daje misliti, da imaš do tega pravico in da se te to kakorkoli tiče???? Resno???

Ne, očeta te punce ne bi klicarila za hrbtom svojega sina. S sinom bi se usedla in se z njim resno pogovorila. Ne o tem, naj se ne poroči. Naj se, če se hoče. Prav pa je, da se pomenita, o njegovi prihodnosti. Punco ves čas preživlja (ali jo res?) živi kot najemnik v (de facto) njenem stanovanju. Celo najemnino plačuje. To je absurdno. Ne reši ga tega, da stanovanje ni njegovo in nima nič. Mama njegove punce bi lahko bila zadovoljna, da je hčeri kupila stanovanje in da fant plačuje stroške in preživlja dekle (če jo res). S poroko to ne more več tako naprej. Ali naj ga dajo na stanovanje, ali pa naj stanovanje prodajo in si z novo ženo kupita nekaj skupaj in sta oba lastnika. Kako si bosta ustvarila družino, z eno plačo? O tem naj razmisli, naj pove, o čem razmišljata. Saj fant ve sam, ali je punca študirala ali ne in koliko denarja je na ta račun izpulila fotru. In ker je to vedel je tudi sodeloval pri tem in sprejel. Samo zdaj tega denarja več ni, in preživljat jo bo moral sam.

Skratka, naj ti pove, kaj misli glede svoje prihodnosti in opozori ga, naj ne bo neumen. Da ne bo polom, ko bodo otroci. Jasno mu moraš dati vedet, da nimaš proti punci nič in mu boš vedno pomagala in naj si svoje življenje uredi sam. Da pa lahko skupaj razmislita, kako se bo zaščitil, finančno, da ne bo kaj narobe. Ne meči mu naprej kako je punca fotra okoli prinašala. Mogoče tega ne bo rad slišal.

In kaj vraga ti daje misliti, da imaš do tega pravico in da se te to kakorkoli tiče???? Resno???[/quote]
seveda – saj je pravoverna in čistokrvna MONklja ☺

Ne vem, kje je tista zgoraj prebrala, da sta tamlada dva dobila šenkano stanovanje, če eden od njih plačuje najemnino. Poleg tega bi rekla, da se ta druga tašča zelo vpleta v finance mladega para in da je zelo lepo zavarovala (z vednostjo ali brez nje) svojo hčer v primeru razveze.

Jaz bi seveda želela očeta svoje tamlade ali tamladga spoznati. V končni fazi so danes vsi vpleteni odrasli vsaj formalno :). Ker pa je na površje priplavala zgodba o družinski incedenci finančnega izkoriščanja, za katerega se zdi, da je prisotno in privzgojeno tudi v naslednji generaciji, bi želela slišati tudi drugo stran. V končni fazi to ni vpletanje v življenje para, ampak vpletanje v življenje očeta in hčere, če bo njen oče pristal na to.

Svojega sina pa bi vsejkakor poslala na finančno-pravne konzultacije glede posledic osnovanja zakonske zveze, ker mi ne bi prav nič dišalo, da bi po nekjal leti ugotovil, da kljub temu, da je nekaj vseskozi plačeval, nima nič od tega.

Bi ti povedala samo tole, da iz pravnega stališča s tem, da ga starši njegove punce dajo na stanovanje brez plačevanja najemnine, ne rešiš ničesar. Ker lahko v rpiemru razveze od njega zahtevajo uporabnino za 5 let nazaj.

Če si vzgojila nekaj tako opravilno nesposobnega kot človek tukaj dobi vtis, potem bo res najboljše, da vzameš stvar v svoje roke in porihtaš, da bo prav in da mala harpija ne bo izkoristila tvojega sončka, ki se ne zna braniti sam. Ja, pa še celo žlahto od tamlade vpleti v zaščito tvojega sina.

Lahko pa sinčku vzameš dudo iz ust in ga spustiš v svet, da se še sam kaj nauči.

Kaj lahko narediš? Nič ker če se boš začela vmešavat, oz. če boš s tem nadaljevala, boš naredila kvečjemu to da še ti ne boš povabljena na poroko.
Sin si je pač našel eno od mnogih ki iščejo svoje sponzorje. Pač vsaka šola nekaj stane in to ceno bo moral placate tvoj sin, pa če je še tako težko gledati.
Edino kar lahko narediš za sina je da si blizu in da ve da se vedno laho obrne nate, oz. na vaju z možem, če bo kaj potreboval.
Odrasti pa mora sam.

Taki nasveti, v stilu ne vtikaj se, če je njemu ok, jih pusti na miru…ipd, so po moje fejst zgrešeni. Mi na ljudeh, na katere nismo čustveno vezani in z njimi ne seksamo ( kar ponavadi zamegli pogled za nekaj let), na teh ljudeh vidimo še vse tiste odtenke, ki jih dotični pred partnerjem uspešno skriva. Gre za njenega sina, logično da ji ni vseeno.
Če bi bila punca alkoholičarka ali đanki, bi bilo normalno, da se sina opozori. Zakaj se ga ne bi opozorilo tudi, če je jasno opaziti, da si bo na glavo nakopal žensko, ki se mu je prisesala na hrbtenivo in denarnico.
Kaj se to pravi, da gre ona na eksotična potovanja s kolegico? Je to normalno, on dela, sta par, skupaj zivita, ona studira, ona potuje, on pa plačuje?
Jaz bi se s sinom resno pogovorila, mu predstavila vse argumente in mu jasno povedala, da naj se niti slučajno ne poskušata obesiti na mojo denarnico. Če mu je do dekleta veliko, naj se poročita, ko bo tudi ona v službi in bo krila enakovreden del stroškov.
Jasno bi mu povedala tudi, da četudi je moj sin, je čisto navaden lolek, ki dela zato da se gre ona eksotiko. Ne bo ne prvi ne zadnji, ki ga bo dečva zamenjala za bogatejši model. Glede na to, da je svojega očeta okoli prinesla, očitno nima težav glede tega.

verjetno odsluzi z lepoto in seksom 🙂 Prebrisanosti pa raje ne omenjajmo…

Skratka, nasvet mona je, da je tvoj sin opravilno neposoben, vendar naj plača svojo nesposobnost, tako da ga bo v kratkem obrala sponzoruša s svojo mamo. Njegova mama se nima kaj vmešavati v to, da ga bodo v naslednjih letih obrali, boš mu pa lahko stala ob strani (in ga sprejela nazaj v otroško sobo), kar je seveda isto kot vmešavanje, ko bo ostal brez ficka.

Veš kaj draga mama. Učenje se ne konča z 18 letom in/ali diplomo. Tudi odrsli ljudje hodimo po nasvete na okoli, včasih zanje celo koga najamemo. Tvoj sin ima na voljo brezplačni nasvet v tebi. V feminiziranem svetu je očitno dopustno hodit po nasvete h komurkoli samo k lastnim staršem ne, sploh če si sin. Bedarija.

Hvala bogu. Skratka, ne čakaj s politiko nevmešavanja do točke, ko bo ostal brez ficka. Moje mnenje v zadevi je, da si z nevmešavanjem odlašala že predlogo.

Kako nima nic od tega? česplo za seks….. ki jo seveda predrago placuje. Z materjo sta ro odlicno nastudirali …..

pa od kod vam take bedarije????

Uporabnina je sredstvo za saniranje nepravičnosti, do katere pride, ko eden od lastnikov ne more uporabljati svoje nepremičnine (bodisi, da mu to preprečuje drugi od solastnikov, ali da je to objektivno nemogoče).


če sta mrhi dobri in hotni … ima poceni – đabe dve na k.urcu ☺

Skratka, nasvet mona je, da je tvoj sin opravilno neposoben, vendar naj plača svojo nesposobnost, tako da ga bo v kratkem obrala sponzoruša s svojo mamo. Njegova mama se nima kaj vmešavati v to, da ga bodo v naslednjih letih obrali, boš mu pa lahko stala ob strani (in ga sprejela nazaj v otroško sobo), kar je seveda isto kot vmešavanje, ko bo ostal brez ficka.

Veš kaj draga mama. Učenje se ne konča z 18 letom in/ali diplomo. Tudi odrsli ljudje hodimo po nasvete na okoli, včasih zanje celo koga najamemo. Tvoj sin ima na voljo brezplačni nasvet v tebi. V feminiziranem svetu je očitno dopustno hodit po nasvete h komurkoli samo k lastnim staršem ne, sploh če si sin. Bedarija.

Hvala bogu. Skratka, ne čakaj s politiko nevmešavanja do točke, ko bo ostal brez ficka. Moje mnenje v zadevi je, da si z nevmešavanjem odlašala že predlogo.[/quote]

Tudi jaz mislim tako. Podpis!

New Report

Close