Najdi forum

ime za fantka

Dekleta in fantje pozdravljeni!

V juliju bo na svet pokukal ali pa pokukala najino sončece, midva pa sedaj razmišljava o imenu.

Za punčko sva se že dogovorila, za fantka pa kar ne najdeva skupnega jezika, tako da nama je že zmanjkalo idej.

Prosim predloge, najlepša hvala!

Nekaj mojih predlogov je: Tim, Domen, Andraž, Jaka, Tilen, David… To je le nekaj bolj neobičajnih. Že sedaj vama želim veliko elpih trenutkov z vajinim otročičkov ter seveda najprej lep preostanek nosečnosti ter zdrav in srečen porod. LP Peter

Aljaž, Jošt,Jaša, Anže,Dominik, Maj, Lan so moji predlogi.Upam, da sem kaj pomagala.

moj otrok bi bil (če bi bil fantek) Sebastjan! Ampak mžu ni všeč, tako da bo verjetno odpadlo! (Morda ga pregovorim do avgusta!)
Všeč mi je tudi Aljoša, Mitja, Dominik……..

drugače sem si izposodila iz knjižnice leksikon imen od KEBRA! Ful je OK!
Poskusi!

lp

Lep pozdrav!

Jaz sem si vedno želela Ožbeta in Jošta. Ker pa možu imeni nista bili všeč imava sedaj Luka in Aljaža.

Anita

Najlepše ime je zame seveda Patrik!

pa lp

Anže, Aljoša, Davorin, Tadej, Nejc, Rene, Žan Sebastian……
To so meni imena všeč, če bom imela fantka pa bo zagotovo ANŽE, ker z možem se oba strinjava……. Tako dolgo sem si želela, ko bom imela fantka bo zagotovo Žan ampak, mož pravi, da se preveč rima z najinim priimkom pa je res….
lp, Doroteja

Jaz imam ARIANA IN ANEJA. Všeč pa so mi še Blaž, Luc, Andor…

Moja fanta sta Jure in Rok. Všeč mi je Aleksander, tudi Aleksej, Matija tudi Matic,…

Uh, vsi so ti predlagali sama bolj moderna imena. Kaj pa kaj bolj domačega?
Naš sonček je Bine in midva meniva, da mu to ime krasno pristoji. Pa tudi za pomanjševanje je sila neprimerno, važno je tudi, da se sklanja v 1. moški sklanjatvi, da otrok nima težav pri slovenščini…
Sicer pa še nekaj predlogov: Mitja, Janez, Jošt, Maks, Urban, Vid;

Sicer pa še ena hecna, ki jo je na eni poroki izustil moj znanec: “Janez in Joža sta imeni, vse ostalo pa so prtiklni…” – upam, da razumeš po gorenjsko (seveda je njemu ime Joža).

Pa lep dan – sicer pa imata za razmislek še malo časa!
Enega krasnega dojenčka ti želimo vsi skupaj! Bine, Samo in Liza.

Moj sonček pa pride na svet 11.5. in sva ravno v vroči debati kakšno ime izbrati. Jaz sem za Dominik-a ali Mark-a, mož pa še premišljuje in izbira med: David, Samo, Vid, Kristijan, Beno (Benjamin), Erik, Maks, Vito, Klemen…
Odločitev je težka zato, ker se mi zdi, da otroku z imenom, kar določiš kakšen karakter bo imel. Najbolje, da imaš izbrana dva imena in ko otročika zagledaš že veš katero ime bo pravo. Želim ti srečno nosečnost in nenaporen porod.
LP Alexandra

Se strinjam z Lizo. Meni so všeč domača imena. Imam sina Martina, všeč pa so mi še Janez, Tomaž, Rok, Nejc, Aljaž…
veliko veselja s sinčkom!

Mi imamo Svita, pravo slovensko ime… ker pa v moževi družini ne delajo deklic (čeprav imava na zalogi kar nekaj ljubkih imen za punčke), je najin seznam za bodoče člane z lulčki takle:
Jošt, Klas, Troj, Erik, Anže, Tjaž, Tristan (ta je meni ljub), Irenej, Adam (tega nam je “porabila” prijateljica)…
Z ljubeznijo, pa bo ta pravo…
Zadnje čase so zelo popularni Filipi, skoraj preveč, poznam namreč že štiri dojenčke s tem imenom…
T.

Meni so bolj všeč internacionalna imena, če bo kateri otrok potoval po svetu, da bodo lahko izgovorili njegovo ime:
Moj sin je Nik, če pa bi bila hči fantek bi bila Filip.
Všeč mi je še Mark, Tim (vendar jih je veliko v okolici), Žan.
K.

Mi smo rodila julija 2001, pa smo imeli za fantka izbrano ime. JOŠT,
pa se je rodila punčka.
SREČNO.

Moji fantje so Blaž, Anže, Žiga, Ambrož. Takrat ko sem rodila smo bile v sobi tri mamice in trije fantki z imneom Žiga.

Marinka, vsa čast za moč za štiri fantke! Plus še mož, ta je pa kar zahtevna. A se mi zdi, da si ti ena tistih mamic, ki besede kompliciranje ne poznajo. Se motim?
B.

Opažam da izbirate zadni čas dokaj neobičajna imena, Slovenska….lahko katera to razloži?:)

LP, miki

Meni je všeč kar nekaj imen Maks, Filip, Adam, Jakob, David ( všeč mi je pomen, saj pomeni ljubljen ). Pri nas je bilo prvič tako, da sva bila za punčko soglasna za fantka pa ni in ni šlo in na koncu ga nismo potrebovali. Srečno !

Anita!
Moj nečak je Ožbe, sin pa Jošt. Vidim, da imava enak okus za imena!

New Report

Close