Najdi forum

težaven 15-letni sin

Izvedela sem, da je sin prinesel (po naročilu) na neko privat zabavo joint. Kadili so drugi, on ne. Mene je skoraj kap. Kako naprej? Pogovor je danes že trajal 3 ure, kazni sledijo … Sem mogoče preveč panična, ali je prav, da sem vžgala alarm?

povej mu, da je to prvič in zadnjič in da ga boš naslednjič prijavila na policijo. NIKOLI VEČ NE BO PONOVIL.

Seveda on ni kadil, kje pa…

Ne ni, preverjeno.

Sočustvujem s teboj, ker imamo mi tudi najstnika pri hiši. Ampak na tvojem mestu mu ne bi verjela, da je joint samo prinesel in ga ni kadil. Hm, tako, prav namerno naivna, je bila moja mama, pa se ni dobro obneslo. Nisem stroga, ampak na tvojem mestu bi se naskrivaj pozanimala, na kakšnem glasu je v šoli, opazovala, kako se vede – če je zapuhan, se lahko brezveze smehlja, je zaspan, veliko je ipd. Pa tudi vonja ne moreš zgrešiti.
Skratka, jaz si ne bi dovolila. da bi me imel otrok za naivno, neumno, nepoučeno – to ti uniči avtoriteto. In je slabo zanj.

Ne ni, preverjeno.[/quote]

Kako si preverila?

ne ne, on ni kadil, on je samo PRINESEL. aka diler 😉
sej veš, dilerji samo preprodajajo, sami pa drog ne konzumirajo.

Dej ne si metat peska v oči. Kje ga je pa dobil, od koga, če tega ne kadi, tudi nima od koga kupit, ker tega kroga ljudi ne more poznat, če se s tem ne ukvarja….
Buče, res buče in boga ti, k tem bučam verjameš…ajej…

Ne ni, preverjeno.[/quote]

Kako si preverila?[/quote]

Tisti, ki so mi marsikaj povedali – šokantnega, so hkrati trdili, da ni kadil. Tudi moj drugi sin je bil poleg, ki komaj čaka, da ga bo kaj izdal…pa je isto trdil.

Težko ga je kontrolirati (videti, vonjati…), ker je med tednom v dijaškem domu, v šoli je med najboljšimi, pri vzgojitelju je dobro zapisan – vse preverjeno pretekli teden na pogovornih urah.

Nam, ki smo bili v puberteti doktorji znanosti “kako mamo okrog prinesti”, je verjetno veliko lažje z najstniki, saj marsikaj vemo iz lastnih izkušenj.
Ne verjemi, da ni kadil. Če je prinesel (kje je dobil????!!!!!), kako to, da ni probal?

Jaz sem mojemu lepo povedala, da sem kadila travo in da če bo kdaj želel probat alkohol, cigarete in travo, da bomo najprej skupaj doma. In smo. Star je bil 17 in mu ni bilo nič. Potem je še ene 2x probal in ga ni zadelo, tako da zdaj tudi proba ne več.
Alkohol je tudi probal, a ga tudi ne zadane kaj dosti, tako da mu je tudi brez veze.
Cigarete ni probal, ampak tu, če ga dobim, bo skadil eno škatlico pred mano in to enega za drugim, da mu bo do nezavesti slabo in mu nikdar več ne bo padlo na pamet prižgat cigaret.

Bolj kot boš prepovedovala, bolj ga bo vleklo. Ena varianta je, da res zagroziš s policijo in to potem zares uresničiš! Vmes pa se pozanimaj kar zgornja svetuje, kako je z njim v šoli, na kakšnem glasu je in podobno, naj ti ne zamaže oči, ker to otroci staršem naredimo tako preveč izi, da kar boli…

V šoli kadijo in se zadevajo. Mogoče tvoj ne, ampak to je stalna praksa, v 1. letniku kar nekaj njih, v 4. pa le najvztrajnejši, ampak zato pa toliko bolj pogosto in marsikateri ni samo na travi, ampak na močnejših drogah.

Kako, da ste mu sploh dovolili na privat “zabavo”. Pri 15-ih? Če mu je to dovoljeno že sedaj, pa sigurno se to ni prvič zgodilo, ste si starši sami krivi.
Zdaj, ko je že skoraj prepozno pa mu držite pridigo. Ni sin kriv, krivi ste vi starši. Ni kriva družba, krivi ste starši. Niste ga vzgojili, niste ga naučili! Človek mora znati reči “NE”

Ce mu se nisi dala testerja za thc, to prvo naredi potem pa sele pogovor in naprej…

Kako, da ste mu sploh dovolili na privat “zabavo”. Pri 15-ih? Če mu je to dovoljeno že sedaj, pa sigurno se to ni prvič zgodilo, ste si starši sami krivi.
Zdaj, ko je že skoraj prepozno pa mu držite pridigo. Ni sin kriv, krivi ste vi starši. Ni kriva družba, krivi ste starši. Niste ga vzgojili, niste ga naučili! Človek mora znati reči “NE”[/quote]

Bila je zabava 15-letnikov. Popoldne. Sklepam, da nimaš doma še toliko starih otrok. Pa tako, kot je ena že zgoraj napisala – kadijo in zadevajo se tudi v šoli. Potemtakem ga tudi v šolo ne bom več spustila??

Tipična monovska mama, ki ne razume, da jo otrok prinaša okoli, ker jo je ali že zdavnaj pogruntal ali pa mu visi za njeno mnenje. Tvoj sin je po KZ dovolj star, da je kazensko odgovoren. In če si za drogo izvedela ti, so tudi drugi starši, ki pa tvojega sončka ne bodo ne božali ne zagovarjali.
In ne bodi pokroviteljska. Tvoj mulc je točno vedel, kje bo robo dobil, imel je zadosti denarja, da jo kupu in razpečeval jo je dalje. KAJ TI NI JASNO?

Kako si preverila?[/quote]

Tisti, ki so mi marsikaj povedali – šokantnega, so hkrati trdili, da ni kadil. Tudi moj drugi sin je bil poleg, ki komaj čaka, da ga bo kaj izdal…pa je isto trdil.

Težko ga je kontrolirati (videti, vonjati…), ker je med tednom v dijaškem domu, v šoli je med najboljšimi, pri vzgojitelju je dobro zapisan – vse preverjeno pretekli teden na pogovornih urah.[/quote]

No ja, saj ni težko uganiti, zakaj je tudi drugi sin trdil isto.

Kako, da ste mu sploh dovolili na privat “zabavo”. Pri 15-ih? Če mu je to dovoljeno že sedaj, pa sigurno se to ni prvič zgodilo, ste si starši sami krivi.
Zdaj, ko je že skoraj prepozno pa mu držite pridigo. Ni sin kriv, krivi ste vi starši. Ni kriva družba, krivi ste starši. Niste ga vzgojili, niste ga naučili! Človek mora znati reči “NE”[/quote]

Bila je zabava 15-letnikov. Popoldne. Sklepam, da nimaš doma še toliko starih otrok. Pa tako, kot je ena že zgoraj napisala – kadijo in zadevajo se tudi v šoli. Potemtakem ga tudi v šolo ne bom več spustila??[/quote]

Moj sin je star 18 let. Da, zadevajo, pijejo..se že v OŠ. Hočem ti povedati samo to, da se je potrebno z otrokom pogovarjati o vsem, sploh pa o posledicah. Verjemi, da na tem forumu kakšnih pametnih odgovorov ne boš dobila. Obrni se raje na kako svetovalno institucijo, za pameten nasvet. Nočem in nisem hotela pametovati ampak kar sem napisala ni bilo zlonamerno.
Ponavadi si starši zatiskamo oči pred resnico svojih otrok. Poišči pomoč drugje, pa ne samo zase ampak tudi za sina. To kar se vam zdaj dogaja ne pometi pod preprogo. Lp

Imam petnajstletnika. Trenutno skupaj v moji sobi prezivljava vecer. Prebrala sem mu ta zapis in tudi nekatere komentarje. Rekel je in tudi sicer pove, da v soli kadijo-nekateri. Zaenkrat mu verjamem ker se trenutno nikjer ne pozna da je kaj narobe. V soli je zaenkrat ok. Po soli prihaja domov vsak dan ob isti uri. Do sedaj je sel dvakrat ven s kolegi iz sole v tem solskem letu za dve ali tri ure. Doma se poizkusam cim vec pogovarjati, mu dajati obcutek varnosti in podporo ko cutim da jo rabi. Vsak trenutek izkoristim in mu dam vedeti da je zame njegov obstoj in to da se obnasa v redu zivljenskega pomena. Vkljucujem ga v pogovor o druzini sosedih politiki denarju. Kaj bo ratalo na koncu pa se vedno ni jasno in ne morem garantirati.

meni zdaj odrasel sin pove, kako ga je sral v oš, kako so kadili, švercali in kradli … ko je imel glavobole in sem dirkala z aspirini okol njega, je bil zadet … zdaj vse prizna 🙂

Čemu panika?
Skoraj kap???

Hudo pretiravaš. Vsi smo v tistih časih kaj poskusili, ne samo prinesli, ampak tudi skadili kakšnega. Ko ga bo naš… bomo še enega skupaj – a pri tem pazili da ne bo pretiravanja in da bo dobro poznal možne slabe posledice.

Če ni doma kaj hudo narobe, ali pa nima drugih hudih problemov, bo izzvenelo samo od sebe. Če so pa problemi, je skrajni čas za reševanje, preden zabrede – pa ne nujno zaradi jointa.

Am, tud mi smo ga obcasno puhali, ko smo bili tam nekje 16. Do 20 in nekaj smo ze nehali. Puberteta pac.

Ce mene vprasas, se nimas kej bat, ce sta otroka pravilno vzgajala in ni razvajen, nesamozavesten tip cloveka. Ce imate torej v druzini urejene odnose, potem ni panike.

New Report

Close