Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Zakaj se nekatere ženske po porodu tako zapustite?

Zakaj se nekatere ženske po porodu tako zapustite?

Opazujem ženske okoli sebe in kar ne morem verjeti da se to dogaja tako z neznankami kot tudi z mojimi prijateljicami. Poprej urejene, lepo naličene, vedno umiti lasje, popedenane, po rojstvu otroka pa zanemarjene packe! Ne morem reči drugače … kaj takrat ko postanete mame niste več ženske kot prej? Pa razumem da je delo z otroki in da vam časa zase primanjkuje, ampak osebna higiena in kaj drugega oblečeno kot raztegnjena trenerka, še brez modrca spodaj verjetno pa za silo urejeni lasje, na to pa bi lahko malce bolj pogledale …. pa sem mama, da se razumemo.

mene pa zanima, kaj pri vragu se toliko sekirate zaradi drugih, kaj se toliko obremenjujete, kako se drugi oblačijo, urejajo, glavo perejo..

začni se s sabo ukvarjat.. ziher maš kaj za porihtat.

Za koga se naj rihtam?
Ljubimca?

nova
Uredništvo priporoča

Sicer ne morem prav komentirati, ker še nisem mama. Sem pa pomislila na poporodno depresijo?

Opažam podobno, večina jih pridobi po 10-15 kg, ki jih nikoli dol ne sklatijo, postrižejo si lase, oblačiti se začnejo v šotorasta oblačila, izgledajo po 10 let več. Nič čudnega da jih potem še dedci začnejo varati in ko dopolnejo 40 let se jih večina začne ločevati. Klasika!

no jaz pa nisem mama. pa jih čisto razumem. ti si pol pravi nadčlovek! se mi zdi, da je že samo rojstvo dovolj stresno, pojavijo se druge prioritete, ki pač ne vključujejo vsakodnevne manikure in barvanja narastka, v razvlečeni trenirki je pa najbolj udobno in si pripravljen na vse bruhice. pač postavijo otroka na prvo mesto in ne sebe. za pedenjane bo še zmeraj čas in mastni lasje niso največja katastrofa, ki se ti lahko pripeti.

Tiste, ki imajo doma moško pomoč in vso podporo, se sigurno ne zapustijo.
So pa dedci, ki skrbijo samo za svojo rit in čakajo, da bodo postreženi od spredaj in od zadaj.

In takih je v Sloveniji veliko.

Tipični monovski odgovori. Tudi jaz opažam en kup zanemarjenih mamic. Dolgi mastni lasje v čopu, premajhne pajkice ki pokažejo ves celulit, velika sončna očala. V našem naselju jih je polno. Ni se treba rihtat za ljubimca, a mož si ne zasluži urejene žene?

saj ravno zaradi zanemarjanja same sebe pride velikokrat še dodaten stres …

sicer je res, da se nimamo pravice vtikovati v tuje ljudi, ampak osnovna higiena pa mislim, da mora biti … sem poznala brezdomko, ki ji je bila železniška postaja edina možnost – pa je bila za silo urejena in ni smrdela …

mi je pa zanimiv komentar zgorak – za koga se naj ureja – za ljubimca?! haha …. se mi smilijo možje … čeprav poznam eno tako, ki je svojo ločitev sama sprovocirala, ker se je otrokom čisto zasužnjila, moža pa popolnoma dala na stranski tir (tudi kar se urejenosti tiče) …

tudi 20 kg več ni težava, da bi se človek nehal urejati …

večina mamic, ki jih vidim so tako namalane, da se sprašujem, kako se jim da. Nasploh je večina žensk lepo urejenih, ene celo pretirano. Medtem ko pri moških pa je razen parih izjem ena sama žalost. Večina po 30. letu je že čisto golobučnih, zavaljenih, slabo urejenih.

ampak to vrle mamice opazijo šele, ko dojenček pride … potem pa z leti/s časom ugotovijo, da jim to najdea in se ločijo …

če ni seveda že otrok izsiljen, ker sem poznala ljudi, kjer so možje rekli, da ne bo otrok, ker jih nočejo, ampak lepotičke to izsilijo, potem jim pa tako ostane še samo otrok, ker v partnerstvu že prej ni bilo odnosa …

Kadar me ti vidiš, sem natanko takšna, kot opisuješ. Ko greva z možem v kino ali ko gremo s prijateljicami na pijačo, pa sem urejena. V bistvu ne vidim enega pametnega razloga, zakaj bi morala biti urejena v tvoji prisotnosti.

Pa kaj ste same razvajenke? V bloku, kjer pralni stroj opere in se umazana posoda zloži v stroj, pa res ne rabiš ne vem kaj. Še plenic se več ne pere. Malo organizacije in gre super.
Dedca pa že takoj navadit, ds posprablja za sabo, ne šele po porodu.

pravzaprav mislim, da ravno o tem, kar sedaj komentiramo in tvoj pogled – se največ dogajata … skrajnosti … čeprav te tanajbolj namalane (v pajkicah) so ponavadi pa brez higiene in v večini tudi s tisoč parfumi prekrivajo star znoj 😛


Najbolj normalen komentar in to od ženske ,ki še ni mama. Ko se odločiš za starševstvo, se odločiš za to, da bo vsaj nekaj let, dokler te fizično potrebuje, otrok na prvem mestu. Potem pa je vse odvisno od okoliščin. Ženske smo si različne, prav tako otroci. Ko se srečata zahteven, nespeč otrok in mama brez energije, je večinoma rezultat neurejena mama. Ko par let ne prespiš cele noči, ti je prav švedsko jedno kako izgledaš. Enostavno ni energije za kaj več kot so nujna dnevna opravila. Če se priključi še depresija… Avtorica, ljudje smo različni in take so tudi reakcije v različnih situacijah. Če je tebi uspelo biti ob malih otrocih urejena, dobro zate. Upam, da ti nese dovolj daleč, da lahko razumeš, da vsaka tega ne zmore.

ampak to vrle mamice opazijo šele, ko dojenček pride … potem pa z leti/s časom ugotovijo, da jim to najdea in se ločijo …

če ni seveda že otrok izsiljen, ker sem poznala ljudi, kjer so možje rekli, da ne bo otrok, ker jih nočejo, ampak lepotičke to izsilijo, potem jim pa tako ostane še samo otrok, ker v partnerstvu že prej ni bilo odnosa …[/quote]

na žalost so moški taki, da jim je vseeno, če naseksajo otroke, dokler se jim z njimi ni treba ukvarjat. Tako je bilo v starih cajtih, ko je bilo pri hišah cel kup otrok, pa četudi niso imeli kaj jesti in je ženska krepnila zraven. Glavno, da ga je moški namočil.
Sedaj, ko pa morajo moški sodelovati pri vzgoji, pa je zelo malo moških, ki si želijo več kot enega otroka. Seveda si marsikdo pri 50. premisli in dobi mladenko. Ženskam pa je taka stvar nemogoča, zato je prav, da imajo otroke. Zaradi tega razloga bi tudi morali dopustiti umetno oplojevanje samskih žensk.

Vem, da privoščljivost ni ok , ampak kaj morem. Nisem popolna in imam mariskatero slabo lastnost.
Imam nekaj kg preveč. Prej sem od znanke kar naprej poslušala opazke na ta račun in kar naprej njene dolgovezne monologe o skrbi za njeno postavo, ki je bla vitka. No po porodu se je razlezla, da je vsa mehka in mlahava. Vem, da ni lepo, ampak malce ji privoščim.

Drugače pa jaz ne opažam, da mamice ne bi skrbele za higieno? Opažam, da se marsikatera poredi in da ne shujša. Da bi pa ne skrbele za higieno tako pa nisem opazila. Opazila sem, da so bolj pedantne glede čiščenja. Tiste, ki so mame, bi kar naprej nekaj čistile pa nikoli ni dovolj čisto :). Me nemame pa so malček bolj na izi glede čiščenja in pospravljanja. Vsaj tako opažam.

Ja veš samo vse ženske nimajo babi srvisov … pa mama, pa tašča, pa mož čist zdresiran …. ženska se pa cel dan samo lišpa in jamra ter opreza za drugimi, ter se zgraža, ker nekatere niso urejene.
Bistvo življenja je globje, kot ga ti očitno dojemaš…. bo tudi še prišel čas, ko boš dojela, da ni pomembna samo fasada….

mogoče čebelicamaja pretirava v ličenju – ampak mastni lasje, dnevno umit člvoek, oblečen v dokaj normalna oblačila (bolj novo trenerko, ne pa čisto strgano – ker strgana in stara trenerka ni vedno udobna, sploh ko gumica začne popuščati, in si moraš venomer popravljat 🙂 ) … ampak popolna neurejenost pa vpliva tudi na počutje …
in če želiš imeti druge rad, potem moraš imeti najprej sebe, in sebe urediti … ker potem se pa začaran krog začne – najprej ženska sebe čsito zapusti, se vda otrokom, potem nekje na tej poti izgubi moža, ki postane zavaljen pra**, odnosi so prav tako neurejeni … to pa vemo kam pripelje … do ločitve ali životarjenja … prioriteta za eno stvar (tudi moja otroka sta najbolj pomembna, ampak ne zavzemata pa vsega 100%), še ne pomeni popolno odpoved ostalim …


Najbolj normalen komentar in to od ženske ,ki še ni mama. Ko se odločiš za starševstvo, se odločiš za to, da bo vsaj nekaj let, dokler te fizično potrebuje, otrok na prvem mestu. Potem pa je vse odvisno od okoliščin. Ženske smo si različne, prav tako otroci. Ko se srečata zahteven, nespeč otrok in mama brez energije, je večinoma rezultat neurejena mama. Ko par let ne prespiš cele noči, ti je prav švedsko jedno kako izgledaš. Enostavno ni energije za kaj več kot so nujna dnevna opravila. Če se priključi še depresija… Avtorica, ljudje smo različni in take so tudi reakcije v različnih situacijah. Če je tebi uspelo biti ob malih otrocih urejena, dobro zate. Upam, da ti nese dovolj daleč, da lahko razumeš, da vsaka tega ne zmore.[/quote]

Se strinjam, zato pa nimam otrok. In se čudim, da ženske ki imajo otroke, so gospodinje, zraven še hodijo v službo, in potem morajo še poskrbeti za sex in biti čudovite ljubimke v postelji. Pa od kje to zmorejo/zmorete? Jaz vem da ne bi zmogla in tudi sem hvaležna, da nimam otrok da nisem vpeta v neka stresna razmerja. Sem 30+, ogromno potujem, nimam nobenih obvez, dobro izgledam, sem urejena zato ker imam čas in denar za to. Če bi imela otroke pa moža pa da bi mogla pedenati še gospodinjstvo, ja v tem primeru ne bi zmogla za sebe poskrbeti in bi v tem primeru izgledala slabo.

New Report

Close