Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! vosek na marmorju

vosek na marmorju

Kot piše že v naslovu, prosim za nasvet, kako odstraniti madež voska (tekočega) na marmorju.
Hvala za pomoč.

Pozdrevljena,
čistilo za odstranjevanje voska na marmorju se lahko dobi v Šenčurju pri čistilnem servisu PROSEN. Sama sem ga že preizkusila (ob prvem novembru) in moram reči, da je delovalo. Menda pošljejo tudi po pošti.
http://www.prosencom.com

Upam, da sem vsaj malo pomagala.
lp.

Hvala, bom poskusila.

nova
Uredništvo priporoča

odvisno od marmorja….je res marmor ali kak drug kamen?

sam bi poskušal s topilom, recimo bencinom…za tem pa še z nitro razredčilom…

če je kje na res vidnem mestu in je kamen silno občutljiv ( vpija…), bi najprej s kapljico topila poskušal kako deluje na kekem skritem mestu.

Se bojim, da je madež globinski in da se ga ne bo dalo odstranit..Tudi granit oziroma druge sorte kamenja so občutljive na vsemogoče. Muha ko se posirje(pardon) na marmor se ta pika zaje notri v kamen. Imam kar nekaj tega kamna in vidim kako je. Pri meni ne gre dol. Žal.

Mi iz granita nismo mogli odstraniti, ker ga je dobesedno vsrkal in je ostal velik madež.


Kdo bi si mislil, da kamen tudi upija. Sem samo debelo gledal pred leti, kako je to mogoče. Zdaj si ne belim več glave z tem.

meni se je pogosto polilo olje po porfidu in fugah…motorno olje, mešanica, olje od friteze itd….vse je šlo vedno dol in tudi ven iz fug in kamna z nitro razredčilom….ampak na bogato s cunco pobrisano. ko se posuši, še enkrat in po potrebi še enkrat, potem pa opereš z bogato mešanico čistila za posodo in splakneš…..

http://www.nano-teh.com/product/nano-teh-antiwax-set

z žiletko, mal z nohtom al pa pljuni…

Vosek se da strokovno očistiti z vseh vrst kamna. Za več info. lahko kontaktirate naše kamnoseštvo.

Pozdravljeni,

 

imam madež voska na okenski polici od sveče. pozna se okrogel madež. Kar je bilo na kamnu sem odstranil, v globino pa ne gre. Ali mi lahko mogoče svetujete s cim očistim polico.

GSM 041 888623

Hvala

 

Lp

New Report

Close