Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! ogrevanje na elektriko,stroški??

ogrevanje na elektriko,stroški??

Selimo v stanovanje z ogrevanjem na elektriko,ker je stanovanje kar veliko me zanima koliko približno nanesejo stroški?
lp

Kakorkoli, mislim da bo najceneje…jaz plina več ne uporabljam

Aha, rada bi odgovor na hipotetično vprašanje. Pa se ne potrudiš niti toliko, da bi navedla iz česa je bivališče narejeno, kolikšna je m3 prostora in tako naprej. Daj, vsaj malo se potrudi, če bi rada imela ogromno stanovanje in šparala pri kurjavi.
Saj, ane, z Mercedosom se tudi lahko pelješ tako, da ti ga drugi zastonj porivajo.

nova
Uredništvo priporoča

Pa še to…pozimi zmanjšaj bivalno površino, pa bo ceneje

zivjo

Mi se grejemo na elektriko z BEHA radiatorji, 70m2, izolacija prej slaba kot dobra, imamo notri pozimi okol 21st torej ne hodimo okoli v kratkih rokavih, imamo vgrajene timerje na vseh radiatorjih da se vklopijo 2h preden pridemo domov in izklopijo zvečer, cena se pa meni zdi zelo ugodna: Plačujemo povprečno 85€ za elektriko na mesec, torej: ogrevanje, topla voda, kuhanje, luči, TV, PC, itd , recimo sosedi imajo isto kvadraturo ter imajo centralno etažno na elektriko (torej kotel ki se greje na el. plus navadne radiatorje) in imajo cca 70% višje stroške elektrike pri isti temperaturi ogrevanja,…nekaj na račun tega ker nimajo timerjev in nekaj na račun dvojnih izgub,….Še tole, prej smo imeli plin in precej manj m2 površine in je prišel enak strošek,…torej elektrika ni draga če se greješ po pameti!

Edino bi te opozoril na naslednje: Jaz sem preračunal njihova priporočila in vgradil točno toliko moči kot priporočajo glede na kvadraturo, a je premalo. To pomeni da če hočemo imeti toplo, morajo radiatorji gret na polno in s tem imajo slabši izkoristek. Splača se vgraditi kak 1 ali 2 kW več moči in se greješ brez teranja radiatorjev,….

lp, Z

Najlepša hvala jost-1 za informacije.
lp

O Beha radiatorjih sem že slišala. Lahko kaj več napišete o tem? Kako je z montažo, kje jih je možno kupiti?

Mi imamo tudi beha radiatorje, vendar je pri nas račun višji – na 50 m2 in 3 m višine (pritličje, spodaj neogrevana klet, 3 zunanje stene) imamo skupno mesečno elektriko 85€.

Sosed ima 60m2, pa se greje s kaminom – letos je za kurjavo kupil 8 metrov drv in dal za drva s prevozom 450€. Je pa res, da ima rad bolj toplo in da nonstop greje.

No, meni se po eni strani zdi, da manj kompliciram, da me konec koncev morda pride še ceneje, po drugi strani pa smo lansko zimo “bivakirali” pri njem, ker dva dni ni bilo elektrike.

Stanovanje v bloku velikosti 66 m2 ogrevamo s konvektorskim električnimi radiatorji “Glamox” (isto kot Beha). Približen skupni strošek elektrike znaša 80 Eur/mesečno (tu je všteto vse od hladilnika,tv,itd.).

Smo pa stanovanje izolirali ob zunanjih zidovih in stropih s 5 cm izol.volne + knauf plošče. Imamo tudi troslojna okna. Segrevamo do 21-22 C; je toplo, vendar ni vroče. Kurimo pametno – ob odsotnosti nekoliko znižamo radiatorje, ko pa smo doma, pa zvišamo.

Treba je računati kak radiator več oz. kak 1 kW več, kot je to v teh raznih navodilih. Jaz sem včeraj še dokupil en stoječ konvektor, ki ga bom dodatno uporabljal ob hudi zimi, poleti pa ga spakiram v klet.

Mogoče moramo več kuriti, saj nimamo soseda v bloku (ne levo, ne desno, ne spodaj), ki bi nam malo zakuril..in se vse skupaj hitreje ohlaja.

Ja, pa elektrika v stanovanju mora biti dovolj močna, kar lahko znaša kak dodaten strošek.Mi smo pri 7 kW.

Mi smo se pa odločili za ogrevanje z grelnimi ploščami SUNJOY in smo zelo zadovoljni. Stanujemo v bloku, kjer ni urejenega ogrevanja (no, lahko bi se odločili in si napeljali plinsko ogrevanje, ampak so bili stroški investicije previsoki), zato smo se odločili za ogrevanje na elektriko z grelnimi ploščami Sunjoy. Dejansko delujejo tako kot so nam za njih rekli in smo zdaj v zimskih mesecih plačali elektriko 55 eur za ogrevanje 56m2 stanovanja. Skratka super način ogrevanja in ga priporočam.
Na tej strani si lahko pogledate več o tem načinu ogrevanja: http://www.dominogrevanje.si
Ponudnikov je več, vendar mi smo se odločili za njih.

Jaz defenitivno priporočam ir panele od ekosena, saj so se hitro odzvali. Gospod Boško nam je vse dobro razložil. Povabil nas je tudi k sebi domov in vso zadevo pokazal in tako smo se lažje odločili. Montaža je potekala super. Monter nam je še enkrat vse dobro obrazložil in pokazal kako se upravlja s termostatom.
Ekipa je bila enkratna. Paneli pa odlično delujejo. Tudi poraba je najmanj pol manjša.
Z ženo resnično priporočava. Da boste vedeli o čem govorim si poglejte njihovo spletno stran http://www.ekosen.si

Kaj pa električno talno ogrevanje http://www.tersus.si/elektricno-ogrevanje/elektricno-talno-ogrevanje, ve kdo kakšni bi bili stroški za ogrevanje stanovanja 65m2. sedanje ogrevanje na centralno kurjavo me pride precej drago in ker smo ravno v procesu prenove se mi opcija na električno talno ogrevanje zdi še najbolj enostavna.

Si malo sposodim temo. Kupujem električne radiatorje (gledal sem te norveške, Beha in podobne…) in me zanima kaj je bolje, kupit močnejši radiator da dela s pol moči, ali manjšega in ga navit do konca? Kaj se bolj izplača?

Hey, stroški so povezani z močjo sistema, oziroma kvadraturo in ceno elektrike (sem zdaj pameten, ne?) =)

Tukaj boste našli zanimive iztočnice: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/ogrevanje/ogrevanje-na-elektriko-cena-prednosti-slabosti-in-izvajalci/

New Report

Close