Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! kako se znebiti mušic

kako se znebiti mušic

Kako naj se znebim mušic v hiši?

Se mio bo zmečšalo od njih. Okna pomivam vsak da, brišem kuhinjo, omarice,…men se bo odtrgalo!

NEKAJ SEM SAMA NAŠLA NA TO TEMO

Če imate sadje, imate tudi sadne mušice.
Nadležne male mušice, ki se pasejo po vaših hruškah in jabolkih in tam odlagajo jajčeca.

Kako jih pregnati?

Korak # 1: Najprej odpravite razlog, zaradi katerega so se pojavile.
Vse podpluto, prezrelo ali pokvarjeno sadje in zelenjavo odstranite. Če so poškodbe majhne ga porabite ali shranite v hladilnik. Če so velike, ga zavrzite.
Očistite lijak v kuhinji. Ta je ponavadi poln mikro ostankov hrane, ki privablja mušice.
Vsaj tedensko temeljito očistite tudi vse naprave, ki jih uporabljate za pripravo hrane in so na odprtem.
Izpraznite, temeljito očistite in dobro pokrijte vse kante za odpadke, ki jih imate v kuhinji.

Korak # 2: Vaba za sadne mušice
Zdaj, ko ste naredili kar je v vaši moči, da mušice ne bi imele hrane in gojišč, jih uničite, kar jih bo še ostalo. Naredite mešanico, ki jih bo privabila in pokončala.

V večji skledi zmešajte:
1,5 L vode
2 žlici sladkorja
2 žlici belega kisa
2 kapljici detergenta za posodo

Mešanico postavite na pult blizu nahajališča mušic. Ko se naberejo na površini odlijete tekočino in jo po potrebi nadomestite.

Vir: Raw Food Health Blog

Tags: sadne+mušice, muhe, sadje
Share this:
StumbleUponDiggReddit

Vzemi malce večji plastični lonček, ki ga boš lahko zavrgla. Vanj antoči nekaj, kar diši mušicam. Potem rob lončka namaži z lepilom za miši. Vse skupaj postavi na podstavek iz peki ali časopisnega papirja.

Jest sem se jih tako rešila v 2 dneh. Preizkušeno deluje.

nova
Uredništvo priporoča

Posesaj jih, pa bo :-))

Tako, jogurtov lonček, vanj vino ali jabolčni sok, rob pa namaži z lepilom za miši. Najboljša rešitev.

Tudi pri nas imamo težave z mušicam.
Jih sesamo, imamo vabo, pa jih je vseeno polno.
Nikjer nimamo nobenega sadja, hrane ali pijače….
Iz ure v uro jih je več, sploh več ne vem od kje se vzamejo in kaj naj naredimo!!!

ma to je taka sezona, pred zimo grejo na toplo. Jaz pošpricam s Pipsom in je rešeno. Seveda potrebno je tudi redno odstranjevati smeti.

z brenarjem jih fentaš 🙂

jaz sem jih imel pollno pa sem se jih znebil čez noč.v plastenko nalij malo sadnega kisa, namesto pokrova prekrij s prozorno folijo in na vrh narediš luknjo z zobotrebcem. mušice bodo ena za drugo šle v plastenjo,ven pa ne more nobena.pustiš za dan ali 2 nekje v kuhinji,ppotem pa samo zapreš in vržeš plastenko stran

ne uprabljat sadnega kisa, še sredstvo proti insektom jim bolj diši

New Report

Close